برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیر‌زاده: کمیته داوران بدون آیین‌نامه اداره می‌شود

جمعه، ۱ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۴۳ — فارس

رئیس کمیته تدوین مقررات و آیین‌نامه فدراسیون فوتبال از اداره کمیته داوران بدون آیین‌نامه خبر داد.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیر‌زاده اظهار داشت: بعد از آنکه فیفا در سال ۲۰۱۱ آیین‌نامه‌ای را به سراسر جهان ارسال کرد تا فدراسیون‌های ملی آن را اجرایی کنند این آیین‌نامه داوری در فدراسیون فوتبال ایران ترجمه و بعد از بومی‌سازی در اختیار هیئت رئیسه فدراسیون قرار گرفت ولی برخی مصوبات آن تصور می‌شد که در بومی‌سازی با اساسنامه فدراسیون فوتبال در تعارض است. با این حال در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه این آیین‌نامه به امضای رئیس و دبیرکل فدراسیون رسید تا بین تمام استان‌ها توزیع شود.

وی ادامه داد: ولی رئیس کمیته داوران با این ادعا که برخی تغییرات آئین‌نامه صحیح نیست آن را نزد خود نگه داشته است و آن را به فدراسیون مسترد نکرده است به همین دلیل کمیته داوران بدون آیین‌نامه اداره می‌شود و تکلیف برگزاری کلاس‌های داوری مشخص نیست و هیچ استانداردی برای ارتقاءی کلاس‌های داوری وجود ندارد.

رئیس کمیته تدوین مقررات تصریح کرد: کمیته داوران تصمیماتی فراتر از آئین‌نامه موجود می‌گیرد و آن را در کل کشور اجرایی می‌کند. برای مثال نامه نظارت داوران ملی جزو مصوبات آئین‌نامه نبوده ولی آن را در اجلاس چهار نفره مصوب کرده‌اند.

نصیر‌زاده با انتقاد از این رویه عنوان کرد: دیگر صلاح نیست که این رویه غیرمدیریتی در کمیته داوران ادامه داشته باشد و رئیس کمیته باید تا روز سه‌شنبه آئین‌نامه را به سرعت به فدراسیون برگرداند تا بعد از طرح مجدد در هیئت رئیسه به استان‌های سراسر کشور ارسال و ابلاغ شود و با توجه به اینکه زمان اصلاح احتمالی آیین‌نامه تمام شده است و ممکن است فدراسیون فوتبال تا پایان هفته آئین‌نامه مذکور را توسط دبیرکل به همان شکل به سراسر کشور ابلاغ کند. در حال حاضر آیین‌نامه کمیته داوران بیش از سه ماه است که بلاتکلیف مانده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391