برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیرزاده: یک پنالتی به سود استقلال گرفته نشد

جمعه، ۲۲ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۵۶ — فارس

کارشناس داوری گفت: داور تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن یک پنالتی به سود آبی‌پوشان نگرفت.

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ‌ نصیرزاده درباره قضاوت داور دیدار تیم‌های استقلال و ذوب‌آهن عنوان کرد: قضاوت این مسابقه سخت بود زیرا صحنه‌های حساس بین طرفین زیاد بود و بودن و نبودن بارها تکرار شد. در برخی صحنه‌ها قضاوت دشوار بود. برای مثال در محوطه جریمه ذوب‌آهن دو بازیکن از ناحیه پا به یکدیگر برخورد کردند که یک پنالتی به سود استقلال باید اعلام می‌شد.

وی ادامه داد: نکته جالب این بود که نیمکت نشینان استقلال که از فاصله زیاد صحنه را دیدند به درستی تشخیص دادند که خطا درون محوطه جریمه بود اما داور و کمک داور مسابقه که خطوط افقی و عمودی محوطه جریمه را کنترل می‌کنند متوجه این موضوع نشدند. در صحنه‌های دیگری که درون محوطه جریمه رخ داد داور یک بازیکن را به درستی با کارت زرد جریمه کرد و دیگری نظری بود که داور نیز تصمیم درستی برای ادامه مسابقه گرفت.

این کارشناس داوری افزود: صحنه مشابهی هم درون محوطه جریمه استقلال رخ داد که زنیدپور وارد محوطه ۱۸ قدم شد و تیموریان در حالی که واژگون شده بود با بدن خود به بازیکن ذوب‌آهن برخورد کرد که این امر ناخودآگاه بود. شکل افتادن زنیدپور به گونه‌ای بود که چاشنی زیادی داشت و همین امر باعث شد تا داور مسابقه برای گرفتن پنالتی متقاعد نشود.

نصیرزاده در توضیح صحنه‌ای که هواداران معتقد بودند توپ به دست مدافع ذوب‌آهن برخورد کرده،‌گفت: این صحنه برای همه الهام‌برانگیز بود. مدافع ذوب‌آهن توپ را با فاصله از خط دروازه بیرون کشید. اما نیمکت‌نشینان استقلال به این موضوع معترض بودند آن‌هم به این علت درست بود که مدافع ذوب‌آهن توپ را به دروازه‌بان خودی پاس داده و او با دست آن را لمس کرده است و به این ترتیب باید یک ضربه آزاد غیرمستقیم به نفع استقلال اعلام می‌شد.

وی افزود: در مجموع باید گفت با توجه به حساسیت مسابقه قضاوت برای جهانبازی سخت بود. اما نکته تحسین‌برانگیز خونسردی فوق‌العاده او بود. او در بدترین فشارها همچون بازی گذشته با صبا از کوره درنرفت و گرچه چندین اشتباه داشت اما بازی را به خوبی کنترل کرد

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391