برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

افشین ناظمی: باید به بازیکنانمان فرصت طلبی آموزش دهم

سه‌شنبه، ۱۹ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۲۳:۴۱ — گل

داماش در لیگ سیزدهم تا به اینجای کار لقب سلطان تساوی‌ها را با پنج مساوی از هشت بازی از آن خود کرده است.تیمی که نه می بازد و نه می برد!

افشین ناظمی

افشین ناظمی مربی جوان داماش که برای دومین سال است که تجربه سرمربی گری در لیگ برتر را در کارنامه دارد در این باره می گوید: ببینید اگر در یک جمله بخواهم بگویم این است که این کم کاری متوجه من است. اما ببینید که داماش به جز بازی با فولاد که مستحق باخت بود و گسترش که برنده از زمین خارج شد، در هیچ کدام از بازی های دیگر به حق اش نرسید. ما در برابر نفت، سایپا، استقلال و فجر حق مان فقط برد بود. اما نتیجه حاصله سه مساوی و یک باخت شد! شما به موقعیت های فجر در همین بازی آخر دقت کنید و موقعیت های ما را ببینید. وقتی بازیکنی از روی خط دروازه توپ را به هوا می زند، من می گویم که مقصر باز هم مربی است که به بازیکن نتوانسته یاد بدهد که چگونه از ضربات آخر درست استفاده کند.
اگر نتایج داماش تنها در نیمه دوم در جدول منظور میشد این تیم به نوعی صدرنشین لیگ بود! ناظمی در این باره می گوید: اگر نتیجه در نیمه مربیان بهتر است به خاطر این است که ثمره مجموعه تیم و کادر فنی است. ما با تعویض هایمان سعی می کنیم تا نقاط ضعف خود و قوت حریف را پوشش دهیم. مشکل ما نتایج خوب مان در نیمه مربیان یا بد مان در نیمه اول نیست. مشکل تیم ما این است که حریفان از تک موقعیت هایشان در برابر ما استفاده می کنند و ما از این امر بی بهره هستیم، باید به بچه‌ها آموزش فرصت طلبی بدهم که در این فرصت این کار را می کنم.
ناظمی درباره اینکه چگونه است که داماش نه می بازد و نه می برد، می گوید: ما بازی‌ها را خوب شروع می کنیم اما باهوش ادامه نمی دهیم. انگار باید کارمان اول گره بخورد و بعد بازیکنان تازه به فکر جبران می افتند. تیمی که این همه موقعیت می آورد هدفش بردن است. چون ما روی این اجاد موقعیت‌ها کار کردیم. اما وقتی در استفاده از این موقعیت‌ها ناکام می شویم دلیل اش این است که به بازیکنم نتوانستم اعتماد به نفس لازم در استفاده از آن موقعیت را تزریق کنم. من همین امروز در برنامه تمرینم دارم به بازیکنانم که اغلبشان جوان هستند آموزش این را می دهم که تمرین و مسابقه تفاوت چندانی با هم ندارند و فرق شان آن جو مسابقه و فشار مضاعف بازیکنان حریف است که برای این کار هم دارم فضای خاص روز مسابقه را در تمرین پیاده می کنم.
کاپیتان داماش این روزها مصدوم است. ناظمی درباره نبودن این بازیکن تاثیرگذار و جایگزینی اش می گوید:
مهدوی بزرگترین سرمایه فوتبال رشت است و داشتن او برای هر مربی یک نعمت بزرگ محسوب می شود. شم بالای مدیریتی اش در داخل زمین و احترام متقابلی که بین او و بازیکنان وجود دارد خیال مربی را برای اجرای دستورات تاکتیکی اش در زمین راحت می کند. مهدوی هم یک پاسور خوب و هم یک مغز متفکر در مرکز میدان محسوب می شود و نداشتن او در این روزهای سخت لیگ می تواند یک فشار مضاعف برای تفکرات من مربی محسوب شود. چرا که زمانی که مهدوی در ارنج باشد دستورات و چیدمان تاکتیکی را بر مبنای بازی او اجرا می کردیم و حالا باید به نبودنش در کوتاه مدت عادت کنیم.
اما به دلیل حضور استعداد های جوان و نوظهور در داماش خیلی نگران نیستیم و امیدواریم تا همانگونه که روزی مربی آمد و با ریسک مهدوی را به داخل میدان فرستاد تا امروز او را ستاره شهرمان کند من هم در این فرصت بتوانم جایگزین هایی برای آینده داماش در این پست به فوتبال ایران معرفی نمایم. به نظر من سعید مرتضوی در اولین فرصتی که بتوانم از ائ استفاده نمایم بهترین جایگزین برای مهدوی است و می تواند فوتبال رشت را برای آینده بیمه کند. با شناختی که از مهدوی دارم مطمئنم که خود مهدوی بیشترین کمک را به سعید خواهد کرد تا او کم کم بتواند گام در رهی بگذارد که در فوتبال رشت یک مهدوی تازه متولد شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391