برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پاشازاده: استقلال به لحاظ موقعیت گل، سرتر از حریف بود

شنبه، ۱۶ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۱۹ — باشگاه خبرنگاران

شاید درگیری فوتبالی در زمین زیاد بود اما این نشات گرفته از بازی فیزیکی دو تیم بود.

مهدی  پاشازاده

مهدی پاشازاده، بازیکن اسبق و پیشکسوت تیم استقلال در گفت‌وگو با سایت باشگاه استقلال در خصوص دربی هفتادوهفت به صحبت پرداخت.

**پاشازاده، هفتادوهفتمین دربی پایتخت را به لحاظ عملکرد فنی دو تیم چطور دیدید؟

به نظرم بازی کیفیتی که تماشاگران انتظار داشتند را نداشت. حساسیت زیاد بازی روی عملکرد دو تیم تاثیر گذاشته بود تا جایی که دو تیم بی‌محابا حمله نمی‌کردند. البته به لحاظ موقعیت گل، این استقلال بود که از حریفش سرتر نشان داد و می‌توانست برنده این بازی باشد.
**پرسپولیسی‌ها بعد از بازی، ادعا کرده بودند که بازیکنان استقلال فقط خطا می‌کردند و خود را روی زمین می‌انداختند!

به نظرم این اصلا درست نیست. شاید درگیری فوتبالی در زمین زیاد بود اما این نشات گرفته از بازی فیزیکی دو تیم بود. بازیکنان پرسپولیس به فوتبال فیزیکی روی آورده بودند و می‌خواستند تا از این طریق خود را اثبات کنند اما در مقابل، استقلالی‌ها باتجربه‌تر ‌بودند و سعی داشتند تا فوتبال زیبا انجام دهند. روی پژمان نوری فکر می‌کنم حداقل ۷ یا ۸ بار خطا شد و او را مدام می‌زدند. من به محکم بازی‌ کردن بازیکن حریف ایراد نمی‌گیرم اما شاید اگر داور بازی خارجی بود، حتی بازیکن پرسپولیس را اخراج می‌کرد. البته قضاوت آقای فغانی هم خوب بود و برنده بازی به نظرم او و کادر داوری‌اش بودند.

**در کل عملکرد استقلال را در این بازی چطور دیدید؟

امسال سال بسیار سختی برای استقلال است و شاید کمتر کسی بتواند این سختی کار را درک کند. تمرکز بازیکنان استقلال متوجه آسیا و جام‌جهانی است. طبیعی بود که با توجه به اینکه هر دو تیم استقلال و پرسپولیس، سهمیه‌های زیادی در تیم ملی دارند، انتظار تماشاگر از فوتبال دو تیم بیشتر باشد اما در نهایت هر دو طرف به تساوی رضایت دادند.
**این سومین دربی هم بود که با تساوی بدون گل دنبال می‌شد.

وقتی دربی مساوی می‌شود، طرفدارانی که از شهرستان برای این بازی به تهران می‌آیند بیشتر از همه ناراضی به نظر می‌رسند. البته مطمئنا کادرفنی و بازیکنان دو تیم هم به تساوی رضایت ندارند.
**با این تفاسیر ارزیابی کلی‌تان از این بازی چطور است؟

به نظرم جمعه شاهد بازی فیزیکی و درگیری‌های تن به تن بودیم که برای استقلال با موقعیت‌های بیشتر نسبت به حریف همراه بود اما دقایق بازی زیبا در آن کم بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391