برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شجاعی: فردوسی‌پور کمتر با بانوان چالشی برخورد کند

جمعه، ۸ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۰۱ — فارس

نایب‌رئیس بانوان فدراسیون فوتبال گفت: ما هر چه از نظر امکانات به آقایان اختصاص می‌دهیم، برای بانوان نیز در نظر می‌گیریم و هیچ کشوری مثل ما چنین بهایی به بانوان نمی‌دهد.

فریده شجاعی

فریده شجاعی در برنامه امروز ورزش و مردم در مورد موفقیت‌های تیم فوتسال بانوان گفت: با توجه به برنامه ریزی ۵ ساله‌ای که انجام داده بودیم و سند راهبردی که داشتیم اهداف کوتاه مدت و بلندمدتی را پیش‌بینی کرده بودیم و امسال می‌خواستیم به موفقیت برسیم که این اتفاق افتاد. با یک برنامه ریزی منسجم و تمرینات مناسب و تلاش بازیکنان به موفقیت رسیدیم.

وی افزود: بچه‌ها انتظاراتی دارند و با توجه به اینکه این افتخار برای اولین بار به دست آمد حق‌شان است. کفاشیان هم اعلام کرده به اندازه پسران پاداش بگیرند که این به حق است اما شما می‌بینید تیم بزرگان که نتایجش بسیار مهم است اکنون به دلیل مشکلات مالی اردوهایش لغو می‌شود. باید با تعیین بودجه صبورانه منتظر باشیم تا پاداش این بازیکنان پرداخت شود.

شجاعی در مورد اینکه بازیکنان تیم ملی برای عدم دریافت پاداش در مراسمی که در ورزشگاه آزادی برگزار شد، ناراحت بودند، اظهار داشت: می‌دانید آن مراسم ویژه فوتسال بانوان نبود، بلکه برای موفقیت‌های فوتبال در رده‌های مختلف تدارک دیده شده بود. بچه‌های ما فکر می‌کنند آن نهایت پاداشی است که می‌گیرند، به همین خاطر ناراحت بودند. چون آن مراسم در ورزشگاه آزادی و یک فضای فوتبالی برگزار می‌شد، نمی‌توانستیم آنجا حضور پیدا کنیم.

نائب رئیس بانوان فدارسیون فوتبال در مورد اینکه چرا برخورد چکشی با فوتبالیست‌های بانوان انجام شد، اظهار داشت: آنها مثل بچه‌های خودمان هستند، ما نیز تلاش می‌کنیم آنها پاداش بگیرند اما کمی عجله می‌کنند و نباید زود تصمیم‌ بگیرند. شاید به خاطر اتفاقات شب مراسم است. شما اگر برنامه‌ریزی‌ها را ببینید متوجه می‌شوید که ما هر چه برای آقایان از نظر امکانات اختصاص می‌دهیم، برای بانوان نیز در نظر می‌گیریم و هیچ کشوری مثل ما چنین بهایی به بانوان نمی‌دهد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با انجام یک مصاحبه بازیکنان را به کمیته انضباطی دعوت می‌کنند، عنوان کرد: ما فرهنگ‌مان ایرانی است و دین اسلام داریم، اگر بگذاریم هر کس هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد، دیگر سنگ روی سنگ بند نمی‌شود البته من تصمیم ساز هستم و در این موارد تصمیم‌گیری بر عهده من نیست وقتی این همه امکانات دیده نمی‌شود و بر علیه فدارسیون مصاحبه می‌کنند، کمیته انضباطی وارد عمل می‌شود، در یک برنامه تخریبی و چالشی نیز این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند. از تلاش رسانه‌ها تشکر می‌کنم ولی باید این موضوع بیشتر در نظر گرفته شود. ما فیفا را مجاب کردیم که حضور دختران را با حجاب بپذیرند و دنیا از این موضوع استفاده می‌کند.

وی تاکید کرد: خود عادل فروسی پور که چالشی را به وجود آورد هیچ وقت به امتیازات مثبت نگاه کرد، ۵ سال جلسات متعددی برگزار کردیم و با بلاتر و مسئولان فیفا دیدار کردیم تا حق این بچه‌ها را بگیریم. البته هنوز این مسئله به اساسنامه نرفته است و ابهاماتی دارد، اما هنوز تلاش می‌کنیم تا به کمیته پزشکی فیفا ثابت کنیم که این موضوع در مسئله فیزیولوژیکی بانوان مشکلی ایجاد نمی‌کند.

شجاعی در مورد اینکه آیا تیم فوتسال به جام جهانی کوچک در ونزوئلا دعوت شده است، اظهار داشت: بخشی از برنامه‌ها تصمیم‌گیری در موردش بر عهده ما نیست، چون این مسابقات زیر نظر فیفا برگزار می‌شود، باید منتظر دعوت نامه باشیم که هنوز این دعوت نامه به دست ما نرسیده است و اگر همین امروز این اتفاق بیفتد، اردوها را شروع می‌کنیم، البته الان تیم‌های پایه ما اردو دارند و خود را برای اردوهای مختلف آماده می‌کنند. قرار است با مظفر جلسه‌ای داشته باشیم تا برای آینده برنامه‌ریزی کنیم.

شجاعی در مورد اینکه آیا از انتقادات ناراحت می‌شود، گفت: ما تلاشمان را می‌کنیم اما بازیکنان نیز باید درک خود را بیشتر کنند، وقتی پول و بودجه نداریم و سعی می‌کنیم پول به دست بیاوریم آنها هم باید صبور باشند. ما داریم تلاش می‌کنیم تا برای بازیکنان بورسیه تحصیلی بگیریم، خودشان هم این را می‌دانند و باید بیشتر صبر کنند.

نائب رئیس بانوان فدارسیون فوتبال در مورد اینکه چرا فاصله زیادی بین تیم فوتسال و فوتبال بانوان وجود دارد، گفت: شما می‌دانید ۵ تیم برتر آسیا جزو ۱۰ تیم برتر جهان هستند پس این باعث می‌شود که ما به زمان بیشتری نیاز داشته باشیم تا بتوانیم در فوتبال بانوان به موفقیت برسیم.

شجاعی در مورد اینکه هلنا کاستا کجا است، عنوان کرد: او قراردادش تمام شده و به پرتغال رفته است، کاستا انتظارات ما را برآورده نکرد، او استعداد یاب در بخش پایه است و اگر پول داشتیم می‌توانستیم از تجربیاتش در بخش پایه استفاده کنیم. اکنون زمان داریم و باید با بررسی کامل یک مربی خوب انتخاب کنیم. باید تیم ب تشکیل دهیم، مشخص شدن شرایط کادر فنی فوتسال به زودی انجام می‌شود. مظفر می‌داند این مسئله دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد و به زودی با او قرارداد خواهیم بست.

وی در مورد مربی تیم فوتبال اظهار داشت: گزینه‌های داخلی خوبی حضور دارند و به دنبال یکی دو گزینه خارجی خوب هستیم که به زودی تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

شجاعی در مورد دیدار با سید رضا صالحی امیری سرپرست وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد: فرصت نشد صحبت‌های زیادی انجام دهیم و درمورد مشکلات عدیده بحث کنیم، اما او فرد با سواد و با دانشی است که می‌تواند آینده روشنی را در فوتبال و در ورزش ما رقم بزند.

وی در مورد وضعیت فهیمه زارعی خاطر نشان کرد: مشکل او حل شد. فهیمه مثل دختر خودم می‌ماند او گر پولی را هزینه کرده، فدارسیون تمامش را پرداخت کرد و اگر چیزی هم مانده بدون دغدغه و دلخوری بداند که آن را می‌دهیم. از کمیته انضباطی درخواست کردیم که به این بازیکن تخفیف دهد و تصمیمی گرفته نشود که برایش مشکل به وجود بیاید.

شجاعی در مورد مسئله اسپانسر اظهار داشت: شرایط برای گرفتن اسپانسر برای بانوان مثل آقایان نیست مگر اینکه در سیاست‌ها تغییری ایجاد شود و در آینده بتوانیم از خانم‌ها و بازی‌هایشان حداقل مصاحبه‌ها و عکس‌هایی را نمایش دهیم. اگر این اتفاق بیفتد اسپانسرها جذب می‌شوند. همچنین پیشنهاد برگزاری جام باشگاه‌های آسیا در بخش بانوان را دادیم که از این طریق نیز اسپانسر جذب خواهد شد.

وی در مورد اینکه بانوان نیاز به ورزشگاه اختصاصی دارند، عنوان کرد: با توجه به افتخارات تیم بانوان، فیفا برای دو سال آینده پروژه گل را به ایران اختصاص داد اما به دلیل مشکل داخلی و اینکه نمی‌توانستیم پول وارد کنیم این پروژه نیمه کاره ماند. بلاتر ماه آینده به ایران می‌آید تا در کنگره صحبت کند، در آنجا این موضوع را رسما شروع می‌کنیم.

شجاعی در پایان گفت: بانوان را باید مستقل ببینیم، آنها با سختی فراوانی کار می‌کنند، انتظار داریم برنامه‌هایی مثل ورزش و مردم و عادل فردوسی پور کمتر با بخش بانوان چالشی برخورد کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391