برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

تاج: برنامه کی‌روش منطقی است

سه‌شنبه، ۵ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۱۹ — ایسنا

سرپرست سازمان لیگ برنامه کارلوس کی‌روش را منطقی می‌داند اما می‌گوید او زیر مجمموعه‌اش به تنهایی نمی‌تواند برنامه سرمربی تیم ملی را با لیگ تنظیم کند.

تاج در نشست خبری پس از جلسه با کارلوس کی‌روش و علی کفاشیان گفت: جلسه خوبی برگزار کردیم. واقعیت این است که من هم مثل سرمربی تیم ملی اعتقاد دارم باید از تیم ملی حمایت شود. معتقدم کشورهای دنیا در جام جهانی دو دسته‌اند. آن‌هایی که صعود کرده‌اند و آن‌هایی که صعود نکرده‌اند. خوشبختانه ما در گروه اول قرار داریم اما این کافی نیست. رفتن به جام جهانی مهم است اما مهم‌تر از آن عملکردی است که باید در این مسابقه‌ها داشته باشیم و زنگ تفریح نشویم.

رییس سازمان لیگ ادامه داد: باید تلاش خوبی شود تا تیم ملی آماده باشد. این تیم به حمایت نیاز دارد. اما برنامه AFC واقعا یک مشکل اساسی است. کی‌روش این مشکلات را به زیبایی ترسیم کرد و گفت که AFC با فوتبال ما چه کرده است. ما در کوران رفتن به جام جهانی بازی‌های AFC را انجام می‌دادیم. مسابقه‌های مقدماتی جام ملت‌ها و همین طور لیگ قهرمانان آسیا در بین بازی‌های انتخابی جام جهانی گنجانده شده بود. با این حال مجموعه سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال از دو، سه ماه قبل پیشنهاد کرد که بازی‌های AFC کمی جلو بیاید و همزمان با لیگ اروپا برگزار شود. اگر این اتفاق بیفتد،‌ این برنامه با برنامه ما همخوانی خواهد داشت و ۷۰ – ۸۰ درصد مشکل‌مان حل می‌شود.

وی با بیان اینکه فدراسیون ژاپن هم با درخواست ایران موافق است، اضافه کرد: در جلسه کفاشیان و هیات اجرایی AFC باید درخواست ایران بررسی شود. خوشبختانه همه هم رای خواهند داد اما به سال آینده موکول خواهد شد. خودم نیز یکشنبه و دوشنبه به مقر AFC می‌روم و جلسه‌ای درباره لیگ خواهم داشت. در این‌باره هم با آن‌ها صحبت می‌کنم.

تاج همچنین خاطرنشان کرد: برنامه کی‌روش مدون است و معلوم است که چه می‌خواهد. درخواست‌های او منطقی بوده اما سازمان لیگ نمی‌تواند به تنهایی درباره‌اش تصمیم بگیرد. نظر ما این است که دوستان ما پنجشنبه با کی‌روش جلسه داشته باشند و با هم بحث کنند. امیدوارم تیم ملی در شرایط خوبی به سر ببرد. امیدوارم وحدت بین سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و تیم ملی در جام جهانی به ما کمک کند و ما از بعد فنی بهترین استفاده را از کی‌روش ببریم.

تاج در ادامه درباره جلسه با شورای تامین برای شهرآورد پایتخت گفت: سکوهای ورزشگاه به صورت ۵۰ – ۵۰ تقسیم می‌شود. قرار بود بلیت فروشی برای داربی الکترونیکی باشد اما به خاطر جلو افتادن زمان داربی و نظر شورای تامین این کار از بعد از شهرآورد انجام می‌شود.

رییس سازمان لیگ فوتبال ایران در ادامه از یگان ویژه، استانداری و اورژانس برای همکاری با سازمان لیگ برای انجام دیدارهای پرسپولیس برای سایپا و نفت در کرج و ورزشگاه تختی تشکر کرد.

در ادامه خبرنگاری از تاج پرسید که منظور کی‌روش از حمایت چیست؟ تاج پاسخ داد: کی‌روش درخواستی داده است که اول باید تبیین شود. او نقطه نظراتش را به من و کفاشیان گفت. به هر جهت درخواستش منطقی است و باید ابعاد دیگر آن را بررسی کرد و مجموعه‌های دیگر را نیز همراه کرد.

وی ادامه داد: پنج‌شنبه جلسه دیگری خواهیم داشت که در آن مفصل صحبت می‌کنیم. تمام تلاش خود را می‌کنیم که لیگ را در همان زمانی که برنامه‌ریزی کرده‌ایم تمام کنیم. به هر حال اردوی تیم ملی لغو شده و ما از این بابت خوشحال نیستیم. جلسه من و کی‌روش، جلسه برنده و بازنده نیست بلکه جلسه برنده و برنده است.

در ادامه صحبت‌های تاج، کارلوس کی‌روش اجازه خواست که جواب این سوال را بدهد. او گفت: از این سوال تعجب می‌کنم چون خود شما (اشاره به خبرنگاری که سوال را پرسیده بود) جزو کسانی بودید که برنامه‌ام را به آنها ارائه دادم. شما دیدید که درباره چه چیزهایی مذاکره کردیم. مساله این‌جاست که آیا وقتی لیگ به پایان می‌رسد، می‌توانیم بازیکنان تیم ملی را در اختیار داشته باشیم؟ سه سال است که به دنبال یافتن پاسخ این سوال هستیم، آیا در سالی که به جام جهانی ختم می‌شود، می‌توانیم جوابش را بگیریم؟

کی‌روش ادامه داد: با حمایت مالی و بدون حضور بازیکنان، به هیچ جا نمی‌رسیم؛ اگر بازیکنان در اختیار ما باشند ولی حمایت مالی نداشته باشیم هم همین‌طور! این مساله باید حل شود. نقطه‌نظر من شفاف است. حرف من این است که پس از پایان لیگ در ششم آوریل (۱۷ فروردین)، بازیکنان تیم ملی در اختیار ما باشند. سوال من این است که آیا این اتفاق می‌افتد؟ جوابش یا بله است یا خیر! برای این مساله باید بار دیگر با تاج و باشگاه‌ها صحبت کنیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391