برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ترابیان: تنها راه لغو تصمیم AFC، اعتراض ۱۰ کشور آسیاست

جمعه، ۲۹ شهریور ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۰۶ — تسنیم

بازیکنان فوتسال ایران از تغییرات جدید در تقویم برگزاری جام باشگاه‌های فوتسال آسیا ناراضی هستند.

در آخرین نشست کمیته فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفته شد جام باشگاه‌های فوتسال آسیا از این به بعد هر ۲ سال یک بار برگزار شود. این موضوع واکنش کمیته فوتسال ایران را در پی داشت، ضمن آن که بازیکنان فوتسال ایران نیز از این تصمیم ناراضی هستند و از کمیته فوتسال خواسته‌اند به این تصمیم اعتراض کند و پیگیر لغو آن باشد.

محمد کشاورز بازیکن تیم گیتی پسند و تیم فوتسال ایران در این باره به تسنیم گفت: این تصمیم بسیار عجیب و غیر کارشناسی است. افرادی که این تصمیم را گرفته‌اند حتی از خودشان سوال نکرده‌اند که در این میان تکلیف تیم‌هایی که در فصول میانی بین ۲ دوره برگزاری جام باشگاه‌ها، قهرمان لیگ کشورهای‌شان می‌شوند، چیست؟

وی افزود: بی تردید کمیته فوتسال باید به این تصمیم اعتراض کند و همان طور که افتخاری رئیس کمیته فوتسال هم گفته، بهتر بود ترابیان عضو ایرانی کمیته فوتسال آسیا در این زمینه هماهنگی لازم را با کمیته فوتسال انجام می‌داد.تصور می کنم کشورهایی چون ازبکستان، تایلند و ژاپن هم به این موضوع معترض باشند.

اسماعیل عباسیان دروازه بان تیم فوتسال ایران نیز این تصمیم را یک فاجعه برای فوتسال آسیا دانست. وی به تسنیم گفت: متاسفانه هر چه می گذرد گویا جایگاه فوتسال در آسیا کمرنگ‌تر می‌شود و این تصمیم جدید هم نشانه دیگری از این موضوع است. این تصمیم به ضرر فوتسال کل آسیاست. البته شاید برای کشورهایی که چندان در فوتسال توان ندارند زیاد مهم نباشد اما به نظرم برای کشورهای صاحب فوتسال یک فاجعه است.

محمد طاهری دیگر بازیکن فوتسال ایران است که امید دارد با اعتراض کمیته فوتسال و دیگر کشورهای آسیایی این تصمیم تغییر کند. وی با اشاره به نقل قولی از افتخاری مبنی بر اینکه تایلند و ازبکستان هم به این تصمیم معترض هستند به تسنیم گفت: افتخاری اعلام کرده که این تصمیم به طور قطعی تصویب نشده و در حال بررسی است اما صد در صد به ضرر فوتسال ما خواهد بود و افتخاری هم به ما گفته که هم ایران و هم برخی دیگر از کشورهای آسیایی به این تصمیم اعتراض خواهند کرد. تصور می کنم اگر اعتراض‌ها به اندازه کافی منعکس شود و واکنش لازم صورت بگیرد این تصمیم تغییر خواهد کرد.

وی ادامه داد: این تصمیم به اندازه کافی نامناسب بود اما قرار بود که جام ملت‌ها نیز هر ۴ سال یک بار برگزار شود که این اتفاق رخ نداد. البته جام ملت‌ها شرایط خودش را دارد اما برگزاری جام باشگاه‌های آسیا به شکل جدید واقعا تصمیم اشتباهی است.

به گزارش تسنیم، عباس ترابیان عضو ایرانی کمیته فوتسال AFC با رد ادعای افتخاری مبنی بر قطعی نشدن این تصمیم، اعلام کرد شکل جدید برگزاری جام باشگاه‌های آسیا به تصویب قطعی کمیته فوتسال AFC رسیده است.

وی همچنین صحبت‌های افتخاری در مورد اینکه عضو ایرانی کمیته فوتسال AFC باید با او هماهنگ باشد را عجیب دانست و گفت: اگر چنین صحبتی انجام شده، بسیار عوامانه است. من یکی از چندین عضو کمیته فوتسال آسیا هستم و از جانب کنفدراسیون فوتبال آسیا منصوب شده‌ام. ماموریت‌های مرا کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین می‌کند نه فدراسیون فوتبال ایران، ضمن این که من در جلساتی که برگزار می‌شود، تنها یک رای دارم.

ترابیان تنها راهکار برای تغییر این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا را اعتراض ۱۰ کشور آسیایی اعلام و تصریح کرد: اگر ۱۰ کشور آسیایی به این تصمیم کمیته فوتسال اعتراض کنند در آن صورت این اعتراض رسیدگی خواهد شد.

وی ادامه داد: دلیل اصلی اتخاذ این تصمیم از سوی کمیته فوتسال کنفدراسیون فوتبال آسیا نداشتن بودجه است که اگر اعتراض این ۱۰ کشور وصول شود، آن وقت AFC بودجه مورد نظر ار از بخش های دیگر تامین کرده و در اختیار کمیته فوتسال قرار خواهد داد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391