برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

امیر عابدینى: اراده اى در فدراسیون براى رفع پلشتى‌ها نمى بینم!

چهارشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۰۳ — گل

قلعه نوعى از دخالت آقاى علیپور در فوتبال به عنوان یک غیر فوتبالى گله مند بود و اصل حرفش این بود که فوتبال و مشکلاتش را باید در حوزه خود فوتبال حل کرد و از بیرون کسى وارد آن نشود

امیر عابدینی

امیر عابدینى عصر یکشنبه به همراه گروهى از فوتبالى‌ها از جمله درخشان، سیامک رحیمى پور، سید مهدى رحمتى و امیر قلعه نوعى در کمیسیون اصل نود مجلس حضور پیدا کردند تا درباره اتفاقات پیش آمده در این روزهاى فوتبال ما سخن بگویند.
عابدینی درباره اتفاقات و صحبت هاى گفته شده در این جلسهاظهار داشت: کمیسیون ۹۰ یکی از کمیسیون‌های ارزشمند مجلس و جایی است که به شکایت‌های مردم و دستگاه‌ها رسیدگی می‌کند. این کمیسیون کاملا مستقل درباره تنش‌های موجود راه کار می‌دهد و آن را به مراجع ذی‌ربط ابلاغ می‌کند. مفهوم جلسه روز گذشته بدین معنا نیست که فوتبال ما ناپاک است. این جلسه خیلی خوب بود و می‌تواند برای فوتبال ما نقطه عطفی باشد. اعضاى این کمیسیون که از دلسوزان مجلس هستند مى خواستند از ریز مسایل مربوط به فوتبال بیشتر بدانند.
عابدینى در ارتباط با اتفاقات حاشیه اى این جلسه چنین گفت: آقاى قلعه نوعى از دخالت آقاى علیپور در فوتبال به عنوان یک غیر فوتبالى گله مند بود و اصل حرفش این بود که فوتبال و مشکلاتش را باید در حوزه خود فوتبال حل کرد و از بیرون کسى وارد آن نشود، که دوستان گفتند: به دلیل حضور چندین ساله علیپور در فوتبال ما او را یک شخص فوتبالى مى دانیم.
من مى گویم وقتى مسایل را خودمان نمى توانیم حل کنیم این طبیعى است که از غیر فوتبال بیایند و براى پیدا کردن مشکل اقدام کنند. در این جلسه برخی نمی‌پذیرفتند که زیر ۳ درصد مشکل داریم و معتقد بودند بالای ۳۰ درصد در فوتبال ما اشکالاتی وجود دارد. من و امیر قلعه‌نویی این مسئله را رد کردیم و ادعای آنها را قبول نداشتیم. من مى گویم فوتبال ما بالاى نود درصد پاک است. اما وقتى از داخل خودمان مى آیند و بلند فریاد ناپاکى مى زنند و کسى هم براى رفع مشکلاتش اقدام نمى کند، مى شود همینى که مى بینید. مگر در سایر صنوف مشکلى وجود ندارد؟ وضعیت در خیلى از لایه هاى جامعه ما مطلوب نیست و فوتبال هم یکى از آنهاست، اما وضع آن خرابتر از سایرین نیست. نمى شود گفت که در مملکت همه چیز خوب است و فقط مشکل در فوتبال است!
عابدینى درباره دلایل حساس شدن جامعه روى فوتبال گفت: ببینید سه دلیل وجود دارد. ١- به دلیل همه گیر شدن فوتبال و پرداختن قشر عظیمى از جامعه که غالبا جوان هستند حرف و حدیث و خوراک، به خصوص در مواقع تعطیلى فوتبال به قدر کافى وجود ندارد و گاهى عده اى مى آیند و با بزرگ نمایى کردن، به بسیارى از مسایل دامن مى زنند. ٢- مساله سوم خود فوتبالى‌ها هستند که این روزها حداقل صبح تا شب دارند از ناپاکى حرف مى زنند و از درون یک خانواده به خودشان ضربه مى زنند. ٣- و مهمترین بخش قضییه این است که یک همت و اراده اى در میان متولیان و مسئولان جامعه فوتبالى براى رفع این سوء ظن‌ها و پیدا کردن سرمنشا فساد نیست. من خودم کسى بودم که از پلشتى هاى فوتبال گفتم، چه اتفاقى افتاد؟ چه کسى به سراغ من آمد تا ببینید درد کجاست؟ من همان زمان گفتم که در پلى آف‌ها با سرنوشت یک تیم بازى مى شود. بعضى از داواران که به اعتقاد من یک درصد از جامعه داورى هستند ناپاکند و مغرضانه سوت مى زنند. اما کدام داور محروم شد که حالا ما از ورود دوستان در کمیسیون نود مجلس ناراحت هستیم. من اعتقاد دارم که این عزیزان از روى وظیفه و دلسوزى پاپیش گذاشته اند و باید با آنها تعامل داشت.
حیف است که فوتبال‌مان را به خاطر اشتباه داوران زیر سوال ببریم. اما وقتى من از برخى پلشتى‌ها در داورى گفتم: در مقابل من آقاى عسگرى از داورى دفاع کرد و گفت چنین چیزى صحت ندارد! چرا، چون خود عسگرى آدم پاکى است و نمى تواند قبول کند همه مثل او نیستند. اما زمانى که دکتر سیار مى آید و فریاد مى زند و گریه مى کند از بعضى مسایل یعنى حتما چیزهایى وجود دارد اما ما نمى بینیم یک نفر از داخل فدراسیون اقدامى کند براى رفع این مشکلات. مشکلاتى که براى خداد افشاریان به وجود آورده بودند چه شد؟ چه کسى مقصرش بود؟ این سکوت و انفعال آقایان نتیجه اش مى شود همین که مى بینید.
عابدینى در ارتباط با صحبت هاى سیاوش بختیارى زاده که دعوت جهانبخش را نتیجه زد و بند عابدینى با کى روش دانسته گفت: خوشبختانه مملکت ما آزادى بیان وجود دارد و هر آدم کوچک و بزرگى هر حرفى بخواهد مى زند. من این آقا را نمى شناسم، اما باید بگویم که اگر مى خواستم فشارى بیاورم زمانى که جهانبخش براى ما بازى مى کرد مى آوردم، نه حالا که در اروپا بازى مى کند و هیچ پولى از قراردادهاى او به داماش نمى رسد. من اگر پول داشتم همین امروز او را به داماش بر مى گرداندم. جهانبخش بازیکن مستعدى است و خودش حق خودش را خواهد گرفت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391