برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عابدینی: کار پرسپولیس در ماجرای قهرمانی و سپاهان درست نبود

جمعه، ۵ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۲۸ — تسنیم

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان اعلام کرد که به غیر از این پست به عنوان مدیر فنی با این باشگاه قرارداد دارد و می‌تواند در امور فنی دخالت کند.

امیر عابدینی

امیر عابدینی با حضور در برنامه ورزش و مردم در خصوص آخرین وضعیت تیم داماش گیلان گفت: بازیکنانی که این فصل برای داماش بازی می‌کنند نماد تعصب هستند. آنهایی که در تیم ما ماندگار شده‌اند واقعا تعصب را معنی کرده‌اند. کمتر بازیکنی است که یک فصل از تیمی پولی نگیرد و فصل بعد باز هم قراردادش را با آن تیم تمدید کند. همیت و حمایت باعث شده داماش به بقا ادامه دهد و در حال حاضر به شرایط مطلوبی برسد که دلیل این مسئله جوانگرایی داماش است.

وی ضمن اشاره به این مسئله که انتقال علیرضا جهانبخش از داماش گیلان به نایمخن هلند تنها انتقال خارجی فصل پیش فوتبال ایران بوده، اظهار داشت: وقتی چنین انتقالی صورت بگیرد صدای کسی درنمی‌آید. شما ببینید بازیکنی از یکی از مناطق محروم کشور رشد می‌کند و به اروپا می‌رسد اما کسی به آن توجه نمی‌کند و یا اینکه همین حالا بازیکنانی مانند حسن‌زاده و سیف‌اللهی در ترکیب داماش هستند که کسی آنها را نمی‌بیند.

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان ادامه داد: امسال بدون اینکه بازیکن مطرحی جذب کنیم تیم‌مان را بستیم، فقط دو بازیکن جوان به ترکیب ما اضافه شدند و بقیه همان بازیکنان فصل گذشته هستند. واقعا باید ببینیم چه سیستم مدیریتی پشت این مسئله است که موفق هستیم. فقط این را بگویم که کار کردن عاقلانه به همراه عشق و علاقه جواب می‌دهد. خوشبختانه همیشه مورد حمایت مردم استان گیلان و مخصوصا شهر رشت بودیم و مسئولان استانی هم به ما کمک کردند.

عابدینی در پاسخ به این سوال که آیا مشکلات مالی داماش حل شده یا خیر، عنوان کرد: مشکلات مالی به گونه‌ای رقم خورده که می‌توانیم آن را با استفاده از تبلیغات و صنایع گیلان حل کنیم. خوشبختانه مسئولان داماش هم همیشه از ما حمایت کردند.

وی درباره اینکه با مدیران جوان فوتبال ایران چه صحبتی دارد تاکید کرد: من از زمین‌های خاکی رشد کردم و شخصیتم در آنجا شکل گرفته است. به خاطر همین به تمام کسانی که در این زمینه فعالیت می‌کنند احترام می‌گذارم. همه‌جوره در بخش ورزشی و حتی سیاسی کشور حضور داشتم و شرایط مختلف را تجربه کردم. به نظر من داشتن ارتباط قلبی با بازیکنان و درک کردن آنها مهمترین مسئله در سیستم مدیریتی است ضمن اینکه خیلی از مدیران وقتی برنامه‌ای را تدوین می‌کنند برای آن بودجه در نظر نمی‌گیرند که این مسئله باعث می‌شود برنامه‌ها به مرحله اجرایی نرسد.

مدیرعامل داماش گیلان در واکنش به این مسئله که آیا در ارنج تیمش دخالت دارد یا خیر، گفت: این دیگر یک بحث تکراری است و دوست ندارم در مورد آن صحبت کنم . شاید خیلی از مدیران در حیطه مدیرعاملی نتوانند در بحث‌های فنی دخالت کنند اما من به غیر از مدیرعامل، مدیرفنی داماش هم هستم و با این تیم در این مورد هم قرارداد دارم. هر مربی که می‌خواهد به داماش بیاید قرارداد من را به عنوان مدیرفنی می‌خواند و می‌داند که شرایط چگونه است.

عابدینی ادامه داد: من موظف هستم در مورد شرایط فنی داماش پاسخگو باشم. هر جا که احساس کنم به مشاوره من نیاز است مشاوره می‌دهم و هر جا هم ببینم به دخالتم نیاز است دخالت می‌کنم فقط این را بگویم که من برای افشین ناظمی روزهای خوبی را پیش‌بینی می‌کنم و می‌دانم با سعه‌صدر می‌تواند آینده خوبی داشته باشد. اگر زمانی در شادی‌های گل هم شرکت می‌کنم آن زمان به عنوان مدیرفنی این کار را انجام می‌دهم و مشکلی نیست. من حتی می‌توانم روی نیمکت هم بنشینم.

وی درباره مسائل پیش آمده در بازی سپاهان و پرسپولیس گفت: ابتدا باید به سال گذشته بازگردیم که عنوان شد پرسپولیسی‌ها در بازی مقابل سپاهان دچار سرگیجه و گرفتاری شدند. به هر حال در آن شرایط حریف را متهم کردیم اما چه ضرورتی دارد که سپاهان تنها مقابل پرسپولیس با مشکل روبرو شود. من با سپاهان و مجموعه مدیریتی آن و فضای منسجم این باشگاه آشنایی دارم و معتقدم نباید چنین صحبت‌هایی درباره این باشگاه مطرح شود.

مدیرعامل باشگاه داماش خاطرنشان کرد: پرسپولیس یک هویت ملی است و کسی که مسئولیت این باشگاه را می‌پذیرد باید بداند که امانت‌دار این هویت ملی است و باید از آن مواظبت کند. از آن طرف فوتبال رشته‌ای است که حتی ورزشکاران سایر رشته‌ها نیز آن را دنبال می‌کنند . به هر صورت اتفاقی به عمد یا سهو افتاده و محسن قهرمانی یک لحظه دچار اشتباه شده است.

عابدینی عنوان کرد: جوهره علی دایی این است که شکست را نمی‌پذیرد. در بازی‌های آسیایی هیروشیما با حرکت ناجوانمردانه دروازه‌بان بحرین طحال دایی پاره شد اما او حاضر نشد از زمین بیرون بیاید و بعد از این بازی تا مدت‌ها در بیمارستان سختی کشید.

وی افزود: به هر صورت پرسپولیس شرایط خوبی داشت و بازیکنان جوانی به خدمت گرفته که باید به آنها فرصت داده شود اما اینکه پرسپولیس به خاطر یک اشتباه حاشیه‌هایی را ایجاد کند که کل فوتبال تحت‌الشعاع قرار بگیرد درست نیست.

مدیرعامل باشگاه داماش اظهار داشت: اگر اشتباهی هم صورت گرفته داور باید حق وتو داشته باشد. البته فوتبال تنها رشته‌ای است که وقتی داور سوت زد دیگر تصمیم قابل برگشت نیست و در قانون این رشته دیگر شانسی برای دادخواهی و بازگشتن نتیجه نیست. شاید قهرمانی هم ۳۰ ثانیه بعد از تصمیم خود پشیمان شده است.

عابدینی ادامه داد: اینکه ساختار فدراسیون می‌خواهد از اشتباه داوران دفاع کند ایراد دارد چرا که اینگونه نمی‌توان بسیاری از زشتی‌ها را برطرف کرد. سیستم همان اندازه که باید از داوران دفاع کند باید در کار آنها هم نظارت داشته باشد تا فوتبال از آسیب‌ها دور بماند.

وی گفت: وقتی دوپینگ یک بازیکن اعلام می‌شود چرا با مدیر و پزشک برخورد نمی‌شود؟ آنها هم در بروز این بستر آلوده حضور داشته‌اند اما وقتی یک مدیرعامل مصاحبه می‌کند به او می‌گویند که ساکت باشد و در مقابل، اینگونه خطاهای مدیر را نمی‌بینند و با او برخورد نمی‌کنند.

مدیرعامل باشگاه داماش گفت: از سوی دیگر وقتی اتفاقی رخ می‌دهد عده‌ای شروع به جریان‌سازی و ۱۰۰ موضوع دیگر را هم به اصل ماجرا اضافه می‌کنند تا مسئولانی که از پاسخگویی فرار می‌کنند متوجه شوند. از طرف دیگر عده‌ای هم بر روی این موضوع در رسانه‌ها موج‌سواری می‌کنند و روزنامه‌ها یا مجری برنامه‌های مختلف در این زمینه خبرهای بسیاری را منتشر و آن در بوق و کرنا می‌کنند تا جامعه با آنها همراه شود.

عابدینی تاکید کرد: چرا فدراسیون فوتبال ما سخنگو ندارد؟ آیا تاج سخنگوی فدراسیون است یا علیپور و یا کمیته داوران و استیناف آن هم در شرایطی که علی کفاشیان در راهروهای فدراسیون هم صحبت می‌کند و آنقدر هم از همه چیز اطلاع دارد که وقتی مصاحبه می‌کند دیگران نمی‌توانند حرف‌های او را جمع کنند.

وی درباره ایرادش به رسانه‌ها گفت: خبررسانی وظیفه رسانه‌هاست اما آنها نباید خبرسازی کنند. در واقع وقتی یک خبر منتشر می‌شود با استفاده از حلقه‌های زنجیره‌ای دیگر آن خبر شکل خاص خود را از دست می‌دهد و کسی که در میان این خبرسازی‌ها از بین می‌رود فرصت دفاع را پیدا نمی‌کند. رسانه باید مطالب خود را جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع‌رسانی به مردم ارائه دهد.

مدیرعامل داماش درباره انتقاداتی که از فدراسیون فوتبال و کارلوس کی‌روش انجام داده است اظهار داشت: عصبانیت کی‌روش و ترک کشورمان به این صورت به خاطر این بود که برنامه‌ریزی مطلوبی نداشتیم و نتوانستیم خواسته‌های او را برآورده کنیم. ضمن اینکه بودجه برای برپایی اردو هم تامین نشد تا کی‌روش ناراحت شود. روزی که کی‌روش را به ایران آوردیم باید می‌دانستیم چطور چنین مربی بزرگی را مدیریت کنیم.

عابدینی ادامه داد: این قضیه مثل این می‌ماند که ما یک ماشین مدل بالا مثلا از آنهایی که در مسابقات فرمول یک استفاده می‌شود داشته باشیم اما نتوانیم با آن رانندگی کنیم خوب اینطور هم خودمان را آتش می‌زنیم و هم ماشین را. کی‌روش بر اساس کارنامه‌ای که داشت یک مربی برنامه‌ریز و طراح است که فوتبال را خوب می‌فهمد و اطلاعاتش به روز است. وقتی ما این مربی را آوردیم باید مدیریتش را هم یاد می‌گرفتیم.

وی ضمن انتقاد به این مسئله که تیم ملی فوتبال ایران فیفا‌دی‌ها را به راحتی از دست می‌دهد، تاکید کرد: نتوانستیم اردوهای تیم ملی را برپا کنیم و فیفا‌دی‌ها را هم به راحتی از دست می‌دهیم و این یعنی نمی‌توانیم این مسئله را مدیریت کنیم البته کی‌روش هم حق ندارد بیش از حد عصبانی شود و باید در چارچوب مشخص باید حرکت کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391