برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

علیپور: برخی افراد محروم شده پیشنهاد رشوه داده یا حقیقت را نگفتند

دوشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۳۳ — تسنیم

دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال جزییات محرومیت افراد در پرونده دیدار پرسپولیس و سپاهان را اعلام کرد

علیرضا علیپور

حجت الاسلام علیرضا علیپور پس از پایان جلسه کمیته اخلاق درباره اتفاقات رخ داده در دیدار پرسپولیس و سپاهان اصفهان و شکایت پرسپولیس از قهرمانی گفت: مدارک خدمت اعضای محترم کمیته ارائه و پرونده ملاحظه شد. اعضا گزارش را دیدند و برای جلوگیری از ضرر و زیان تیم داوری را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآوردند.
وی با بیان اینکه به جز کمک‌داور اول بازی سایر اعضای تیم داوری دچار تعلیق شدند گفت: آقایان قهرمانی، کرمانشاهی و ایلدروم و برخی از افرادی که پیشنهاد دهنده بودند تا اطلاع ثانوی از فعالیت در کلیه امور فوتبالی محروم شدند، همچنین فعالیت علی مولایی بدنساز پرسپولیس، علی حاتم، یکی از نزدیکان دایی و منوچهر بادیه مدیرعامل باشگاه نفتون تا اطلاع ثانوی به صورت تعلیق درآمد تا رای نهایی صادر شود.
دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال در خصوص بحث رشوه‌دهنده گفت: در آیین‌نامه به این اقدام تبانی می‌گویند، دلیل محروم کردن سایر افراد در این پرونده کتمان حقیقت و عدم بیان آن بوده است. ما فرصت‌های زیادی را برای آنها مهیا کردیم تا صادقانه صحبت کرده تا جو کمی تلطیف شود، متاسفانه موضوع به آن شدتی که منعکس شده بود، نیست. برخی از افراد در این موضوع شناسایی شده‌اند و براساس آنچه که مطرح بوده است ماجرا پیگیری می‌شود.
علیپور در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا امکان دارد کمی شفاف‌تر صحبت کنید، گفت: پیشنهاددهنده همین افرادی بوده‌اند که آنها را تعلیق کرده‌ایم. خیلی از جاها قهرمانی و همکارانش این پیشنهادات را نپذیرفته بودند اما به دلیل آنکه همان زمان موضوع را مطرح نکردند، با آنها برخورد شده است. خیلی از جاها هم پیشنهاداتی به صورت متقابل صورت گرفته است. به نظرم داوران پیشنهادی به تیم‌ها نمی‌دهند اما ما در حال بررسی تمام مسائل به صورت جزء به جزء هستیم.
دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات فوتبال درباره اینکه محرومیت تا اطلاع ثانوی تا چه زمانی خواهد بود، گفت: نمی‌توانم خط‌کش دقیقی بگذارم و ذهنیت جامعه را به این سو سوق بدهم که در یک تاریخ مشخص رای اعلام می‌شود، اما سعی می‌کنیم در اولین فرصت این کار را انجام داده و حتی در صورت لزوم از سایر ارگان‌ها نیز کمک بگیریم.
علیپور با اشاره به اظهارات دایی و مایلی‌کهن در نشست خبری گفت: از دوستان سرمربی خواهش می‌کنم که اگر هر بحثی دارند به فدراسیون آمده و در این مکان آن را مطرح کنند، اگر ما تخطی و کوتاهی کردیم، آنگاه معترض باشند. اینکه بعد از مسابقه و در کنفرانس مطبوعاتی چنین مسائلی را بیان کنند زیبنده فوتبال نیست.
وی در خصوص مشکلات دایی و مایلی‌کهن گفت: این وظیفه کمیته انضباطی است که در مورد این موضوع ورود کند.
علیپور درباره اظهارات خانبانی روانشناس پیشین استیل آذین درباره پیشنهاد رشوه به داور از سوی برخی افراد عنوان کرد: بازی مدنظر را همان سال بررسی کردیم. در تاریخ ۳ آبان ۹۰ و در همان بازی یک پنالتی به سود استیل آذین گرفته شد. با این حال بار دیگر بررسی می‌کنیم چون خانبانی گفته که پاکت پول را آماده کرده اما مدیرعامل باشگاه گفته پولی ندهید. در حال بررسی هستیم شاید موضوعی که او گفته باعث محرومیت برخی دیگر از افراد شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391