برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

انصاری‌فرد: کسی نمی‌تواند اتحاد تراکتوری‌ها را به هم بزند

شنبه، ۱۳ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۰۶ — فارس

مهاجم تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: بازیکنان تیم ما همدل هستند و هیچ کس نمی‌تواند اتحاد ما را به هم بزند.

کریم انصاری‌فرد که این روزها در تیم تراکتورسازی خوب می‌درخشد و حتی گل‌های حساسی را به ثمر می‌رساند بالاخره پس از مدتی کوتاه به تیم ملی دعوت شد.

بالاخره دوباره به تیم ملی دعوت شدید.

خدا را شکر می‌کنم که دوباره پیراهن مقدس کشورمان را به عنوان یک ملی‌پوش بر تن می‌کنم، صد هزار بار خدا را شکر می‌کنم که این لطف را به من داشت تا دوباره پیراهن تیم ملی کشورم را بر تن کنم. من همیشه گفته‌ام عزت و ذلت دست خدای بزرگ است، هر اتفاقی که او بخواهد می‌افتد و فقط وظیفه من تلاش کردن بود که خدا را شکر جوابش را گرفتم.

با این حرف‌ها مشخص است که خیلی خوشحالی.

چرا نباشم، نتیجه عملکردم را با دعوت به تیم ملی گرفته‌ام. این موضوع از لحاظ روحی و روانی برای من بسیار خوب است اما هنوز همه چیز تمام نشده و تازه اول راه هستم. باید بیشتر تلاش کنم که ان‌شاء‌الله در ترکیب اصلی تیم ملی قرار بگیرم. کار ما خیلی سخت است و با توجه به شرایط تایلند ما می‌توانیم با یک بازی منطقی و به دور از احساسات ۳ امتیاز این بازی را بگیریم و خود را برای بازی‌های آینده آماده کنیم.

نظرت درباره بازگشت کارلوس کی‌روش از مرخصی چیست؟

کی‌روش برای فوتبال ایران زحمت کشیده، من این حرف‌ها را احساسی نمی‌زنم بلکه او همیشه و مخصوصا قبل از جام جهانی با انگیزه‌ای که به تیم ملی می‌داد از پتانسیل فوتبال ایران به خوبی تمجید می‌کرد. به نظرم باید شرایط برای کی‌روش مهیا شود تا ما بتوانیم در جام جهانی ۲۰۱۴با افکار او به هدفمان برسیم. کار خیلی سخت است اما با یک برنامه‌ریزی خوب می‌توانیم در جام جهانی نیز برای کشورمان افتخار کسب کنیم.

چقدر امیدواری که همراه با کاروان تیم ملی به برزیل بروی؟

همه چیز دست خدا است اما فعلا زود است در آن باره قضاوت کنم. باید تلاش کنم کار خیلی سخت است. همه دوست دارند در جام جهانی باشند من هم از این موضوع مستثنی نیستم، ان‌شاء‌الله باید بیشتر تلاش کنم چون من هم دوست دارم جام جهانی برزیل را از دست ندهم. همیشه تشنه کسب افتخار برای کشورم بودم آن هم از طریق تیم ملی و یا هر باشگاهی که در آن توپ می‌زنم.

خوب حالا از آخرین شرایط تراکتورسازی بگو، تیم‌تان در چه شرایطی قرار دارد؟

خدا را شکر همه چیز خوب است و نتایج بسیار خوبی هم در چند هفته گذشته گرفته‌ایم، تراکتورسازی تیمی بزرگ و مردمی است و به نظرم مثل استقلال و پرسپولیس هوادارانش پشت تیم خود بسیار پرشور و هیجان خاصی دارند. آنها همیشه عاشق تراکتور هستند و به نظرم تراکتور باید همیشه به این هواداران افتخار کند.

اما برخی‌ها از نتایج راضی نیستند.

این طور نیست با همت و تلاش بچه‌ها تا الان همه چیز خوب بوده، خود هواداران همه چیز را می‌دانند، ما فقط دو شکست خارج از خانه کسب کردیم که نمی‌خواهم دلایل آن را بشکافم و درباره‌اش توضیح دهم که چه مسائلی بوده.

اما برای شفافیت افکار عمومی بهتر است بیشتر توضیح دهید.

نمی‌خواهم درباره گذشته حرف بزنم، ما حتی در آن دو بازی هم می‌توانستیم پیروز باشیم. دست تمام بچه‌ها درد نکند ، همه با هم کمک کردند و با یک همدلی عجیب همه با هم بودیم که تراکتور به اینجا رسیده، ما در بیرون زمین و داخل زمین به هم کمک می‌کنیم تا موفق باشیم و همین اتفاق هم تا به امروز افتاده است.

اما ماندن در بالای جدول سخت است.

بله، اما باید ما همین روند را ادامه دهیم. بالاخره این روزها تیم‌ها مقابل تراکتورسازی انگیزه خاصی دارند اما همدلی که بین ما وجود دارد از بین بردنش خیلی سخت است و شاید اصلا کسی نتواند این کار را انجام دهد. ما در حال حاضر به نظرم چند هفته بسیار حساسی را پیش رو داریم که نتایجش برای ما بسیار حساسی و حیاتی است.

منظورت ۳ بازی آینده است؟

بله، ما ۳ فینال زودرس را پیش رو داریم که امیدوارم با تلاش همگانی بچه‌ها و مخصوصا هوادارانی که بیشتر از همیشه به آنها نیاز داریم در ۳بازی آینده به نتایج دلخواه برسیم. من از هواداران تراکتور می‌خواهم الان بیشتر از گذشته و با نفس‌های گرمشان باید تراکتور را در تبریز تشویق کنند، من از آنها می‌خواهم که مثل همیشه مانند کوه پشت سر ما باشند.

اما برخی هواداران معتقدند در تبریز نتایج خوبی نمی‌گیرید، چرا؟

خیر، شاید مساوی آنها را ناراحت کرده اما در همان بازی‌ها می‌توانستیم پیروز باشیم. یک چیزی از هواداران می‌خواهم صبر و تحمل و بردباری. مطمئن باشید در خانه نیز نتایج ما خیلی بهتر خواهد شد. تیم‌ها مقابل ما با برنامه می‌آیند اما هواداران تراکتور بدانند هیچ بازیکنی که لباس تراکتور را می‌پوشد کم نمی‌گذارد چون می‌داند به عشق هواداران خونگرم تراکتور باید بازی کند.

یعنی می‌خواهید از هم‌تیمی‌هایت حمایت کنی؟

بحث حمایت نیست، خود هواداران ما بهترین قاضی هستند. شما در بازی‌های تراکتورسازی دقت کنید در یک بازی محمد نصرتی ابرویش شکاف برمی‌دارد، اسدی سرش می‌شکند، طالبی به خاطر مصدومیت از ناحیه بند انگشت سه ماه نباید بازی کند اما انگشتش را آتل می‌بندد و به عشق تراکتور بازی می‌کند. طالبی و بازیکنان ریسک‌های سلامتی خود را حتی به جان می‌خرند تا تراکتور سربلند باشد. هیچ منتی نیست این وظیفه ما بازیکنان است و حرف‌های من یک درد و دل با هواداران است.

این‌ها واقعیت تراکتورسازی است، شما نگاه کنید بازیکن ما ایران پوریان سرش چنان می‌شکافد که شاید بازیکن دیگری بود هرگز حاضر نمی‌شد وارد زمین شود اما او بازی می‌کند. بچه‌های ما با دل و جان برای تراکتور، هوادارانش به میدان می‌روند و بازی می‌کنند. بدون هیچ حرف و حدیثی همه دفاع وسط‌های ما سر و ابرویشان شکسته و یا چندین بار با مصدومیت دست و پنجه نرم کرده‌اند، اینها همه به عشق تیم تراکتور و هوادارانش است و همه ما فقط می‌خواهیم وظیفه خود را انجام بدهیم البته در این خصوص اتفاقاتی برای کیانی، کریمیان و تک تک بازیکنان افتاده اما درخور شأن تراکتور و هواداران با تعصبش بازی کردند و خم به ابرو نیاوردند.

آیا هواداران نیز خیلی از این موضوعات را می‌دانند.

بله، اما من برای چندمین بار از آنها می‌خواهم صبر و تحمل داشته باشند و خیلی بیشتر یعنی تا آنجایی که می‌توانند پشت تراکتور باشند. الان وقتش است که ما ورزشگاه تبریز را در هر بازی پر ببینیم چون ما برنامه برای قهرمانی داریم و هواداران باید کمک‌مان کنند. اگر هواداران بیایند و ورزشگاه تختی پر شود دلگرمی ما چند برابر می‌شود.

پس مسئولان چطور؟

من حتی از مسئولان هم می‌خواهم تیم تراکتور را به حال خود رها نکنند، این تیم و هوادارانش پتانسیل بسیار بالایی برای موفقیت دارند و فقط باید پشت تیم خود باشند. بالاخره با توجه به میل مردم تبریز به نتایج تراکتور مسئولان هم باید از این تیم مثل همیشه حمایت کنند تا همه با هم بتوانیم امسال در دو جام در ایران و حتی آسیا سال خوبی داشته باشیم. پس هواداران فراموش نکنند وعده ماه ۳ بازی آینده تراکتورسازی و پر شدن ورزشگاه تختی تبریز.

چه اتفاقی افتاده، این روزها انصاری‌فرد خوب گلزنی می کند؟

خدا را شکر، من نتایج زحمات تک تک بازیکنان را تکمیل می‌کنم. برخی اوقات حرف‌هایی زده می‌شود که به این بازیکن و یا آن بازیکن پاس داده نمی‌شود اما این طور نیست و من باز هم تأکید دارم همدلی عجیبی در تراکتورسازی است که مطمئن باشید نتیجه این همدلی بسیار درخشان خواهد بود. با تمام وجودم سعی می‌کنم باز هم برای تراکتور گل بزنم تا هواداران از آن لذت ببرند.

راستی از مصدومیت علی کریمی خبر دارید؟

این هم یک اتفاق بد بود که برای ما افتاد، شما نگاه کنید تیمی که کریمی را داشته باشد خیلی راحت با تجربه او به هدفش می‌رسد، ما به وجود علی آقا نیاز داریم و انشاء‌الله هر چه زودتر با رفع مصدومیت به تمرینات ما برمی‌گردد، علی آقا بد موقع مصدوم شد ولی مطمئن باشید با بازگشت او قدرت ما چند برابر خواهد شد.

در پایان اگر حرفی دارید بزنید؟

خیلی خوشحالم که نتیجه تلاشم را گرفتم اما هنوز همه چیز تمام نشده، باید بیشتر تلاش کنیم. می‌خواهم سال بسیار خوبی را با تراکتورسازی و حتی تیم ملی داشته باشم. از همه آنهایی که پشت سر من بودند مخصوصا دوستانم در تراکتور و هواداران خونگرم تبریزی تشکر می‌کنم. آنها مطمئن باشند کریم هر روز تلاشش بیشتر از دیروز می‌شود تا بتواند در تیمی که در آن توپ می‌زند خدمت کند، در تیم ملی هم کارم بسیار سخت است اما امیدوارم که بتوانم نظر کی‌روش را جلب کنم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391