برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بوناچیچ : بازیکنانم بعد از برد استقلال اشباع شدند

پنجشنبه، ۴ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۴۸ — ایسنا

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت:‌بازی فردا یک بازی با سه امتیاز است که به علت داربی نامیدن آن حساسیت ویژه‌ای یافته است.

لوکا بوناچیچ

لوکا بوناچیچ، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در نشست خبری پیش از بازی تیمش با تیم سپاهان، گفت: بازی فردا یک بازی با سه امتیاز است که به علت داربی نامیدن آن حساسیت ویژه‌ای یافته است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن، در ادامه افزود: متاسفانه شرایط حاکم بر تیم ذوب آهن ، شرایط یک نواختی شده است و عموما بعد از انجام یک بازی خوب و کسب پیروزی با یک بازی بد تیم به حاشیه می‌رود. متاسفانه تیم ذوب آهن علی‌رغم استفاده از بازیکنان با تجربه قدر پیروزی‌های خود را ندانسته و بلافاصله پس از کسب پیروزی در بازی بعدی خود را اشباع شده می‌بیند و آن بازی مورد نظر را از خود نشان نمی‌دهد.

وی در ادامه در مورد بازی فردا تیمش با سپاهان ، گفت: بازی فردا ، بازی حساسی برای هر دو تیم است. سپاهان برای رسیدن به رده‌های بالای جدول می‌جنگد و ذوب آهن برای فرار از منطقه میانی جدول. ما در بازی فردا متاسفانه از وجود سینا عشوری به علت سه اخطاره بودن محرومیم و از طرفی پس از چندین بازی شاید مهدی بیاتی نیا که به تازگی از کمند مصدومیت رهایی یافته است را در کنار خود ببینیم.

بوناچیچ در مورد خودخواهی برخی از بازیکنان در بازی‌های انجام شده و عدم هماهنگی این بازیکنان، گفت: متاسفانه این نقاط ضعف در تیم ذوب آهن وجود دارد. منتهی ذوب آهن تیمی نیست که به یک بازیکن متکی باشد و در مجموع یک بازیکن نقش آن چنانی در حرکت کلی تیم نمی‌تواند داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه روحیه غالب در ذوب آهن روحیه برد نیست. بازیکنان به زمین می‌روند تا فقط بازی کنند و بعضا برای برد به زمین نمی روند. این نقیصه و این روحیه متاسفانه در تیم ما غالب شده است و شاید از تیم سال قبل به این تیم منتقل شده باشد. ما شروع فصل ضعیفی را داشتیم، ولی در چند بازی اخیر به غیر از بازی با گسترش فولاد شرایط خود را بهبود بخشیده‌ایم. البته پس از انجام آن بازی خورب در مقابل استقلال و پیروزی بر قهرمان ایران، انتظار داشتیم د تبریز بازی خوبی را از خود نشان دهیم، ولی نمی‌دانم که چرا بازی ما با تیم تبریزی به بدترین بازی ما در طول فصل تبدیل شد. خود من به عنوان یک مربی حرفه‌ای هنوز هم نمی‌دانم که چرا پس از سه ماه زندگی در کنار برخی از این بازیکنان هنوز نتوانسته‌ام به این مشکل پیش آمده رسیدگی کنم.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در ادامه، گفت: من مربی کم تجربه‌ای نیستم. اگر تیم ما جوان بود، می‌شد تقصیر این نتایج بعضا ضعیف را بر گردن جوانی تیم انداخت، ولی اگر نگاهی به میانگین سنی بازیکنان ما بی‌اندازید مشاهده می‌کنید که میانگین سنی بازیکنان ما ۳۰ سال است، ‌متاسفانه پس از حاصل شدن نتایج ضعیف همه به سراغ مربیان می‌روند. گاهی بد نیست که شما خبرنگاران وضعیت بازیکنان را نیز زیر نظر بگیرید و همه تقصیر را بر گردن مربی نیاندازید. من سال گذشته زمانی که به تیم کرمان پیوستم، این تیم را از رده پانزدهم به رده ششم رساندم. من نمی‌توانم معجزه کنم ، ولی وقتی به بازی تیم ذوب آهن در تبریز نگاه می‌کنیم می بینیم که هوا ، داور ، تماشاگران همه خوب بودند، ولی این ذوب آهن بود که با فاصله ای بسیار زیاد از بازی قبل خودش در برابر استقلال مقابل تیم تبریزی قرار گرفت. من هم مثل شما یک انسانم. سه ماه است که با این بازیکنان به صورت مستمر در ارتباطم . تیم ذوب آهن را بازی به بازی آنالیز می‌کنم . ذوب آهن اگر اشتباه نکنم در طی دو سال اخیر پنج مربی عوض کرده است، آیا می‌شود گفت که همه مربیان بد بودند؟ چرا شما به بازیکنان گیر نمی‌دهید و همه تقصیرات را بر گردن مربیان می‌اندازید؟ البته من به عنوان سرمربی و کسی به عنوان مسئول فنی تیم از باشگاه ذوب آهن حقوق می‌گیرم، می‌بایست پاسخگوی نهایی این مسائل باشم و به هیچ عنوان قصد رد کردن این مسائل از سر خود را ندارم. اما از شما خواهش می‌کنم که به یاری ذوب آهن بشتابید و شما نیز ما را در پیدا کردن این مشکل یاری کنید. من قبل از شروع فصل انتظار داشتم که تا اینجای کار حداقل ۵۰ درصد از امتیازات را کسب کنیم. البته تا رسیدن به کسب ۵۰ امتیاز فقط سه امتیاز کمتر داریم و امید دارم که در بازی فردا با کسب پیروزی خود را از حاشیه و بحران دور کنیم. من به آذری مدیرعامل باشگاه نیز گفته‌ام که ما پنج بازی تا پایان فصل در پیش داریم که می‌بایست تا آن زمان صبر کنیم و با آنالیز تیم مشکلات تیم را با تغییراتی در ترکیب تیم در نیم فصل مرتفع کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران در مورد عدم اعتمادش به جوانان و بها دادن بیش از حد به بزرگ‌ترهای تیم، گفت: همه ما باید تلاش کنیم که نفع اصلی را ذوب آهن ببرد. مربی ، بازیکن، کادر فنی ، همه می‌بایست در خدمت تیم باشند. من دستم در استفاده از جوانان در تیم باز نیست. به جد می‌توانم بگویم که شاید دو، سه جوان در اختیار دارم که سطح بازی آنها در سطح بقیه بازیکنان تیم باشد. به واقع می‌توانم بگویم که دست من خالی است. تصور می‌کنم که هنوز بازیکنان با تجربه ما خیلی بیشتر از بازیکنان جوان ما می‌توانند به ما کمک کنند. شما شاهدید که ما استقلال را می بریم ، ولی خیلی زود اشباع شده و به آن صورت در تبریز می‌بازیم. ما اگر ببازیم به سمت ته جدول می‌رویم و اگر دو بازی را ببریم نزدیک به صدر جدول می شویم، ولی متاسفانه مشکلی این است که بازیکنان دوست ندارند که این عادت خود را ترک کنند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن در ادامه در مورد تنبیه برخی از بازیکنان در صورت کم کاری تیمی، گفت: اگر بخواهم به دنبال نظم تیمی بیشتر و اعمال جریمه بر روی برخی از بازیکنان باشم، نتیجه‌ معکوس می‌گیریم و شرایط تیم بحرانی‌تر می‌شود. ما در وضعیتی قرار نداریم که با اعمال فشار بیشتر شیوه برخی از بازیکنان را سریع‌تر از آن چه که می‌خواهیم تغییر دهیم. متاسفانه باید در اینجا بگویم که بازیکن ۳۲ ساله ما نمی داند در مقابل دوئل در مقابل بازیکن چگونه خطا ندهد، ما صبح تا عصر به صورت انفرادی بر روی برخی از بازیکنان کار می‌کنیم، ولی می‌باید به برخی از بازیکنان زمان داد تا بشود شرایط تیم را بهبود بخشیم. من چه کنم که برخی از بازیکنان کارشان را بلد نیستند. متاسفانه خطاهای بازیکنان ما بر روی بازیکنان رقیب بسیار زیاد است و برخی مشکل را در عدم وجود مربی بدنساز در تیم می دانند و بعضا در سوالات خود به صورت مکرر نداشتن مربی بدنساز را عامل نتایج ذوب آهن می دانند. می‌بایست گفت که نداشتن مربی بدنساز متاسفانه نقصی است که در تیم ما وجود دارد، ولی من به شما می گویم که در چند بازی اخیر ما مشکل خاصی را از این نظر نداشتیم. اگر بازیکن من در مواجهه با بازیکن رقیب به راحتی و خیلی کودکانه خطا می‌کنند آیا این را می‌بایست به گردن نداشتن مربی بدنساز انداخت، قضاوت بر عهده شما.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391