برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

دادگان: دیگر هیچ کس از فوتبال لذت نمی برد

دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۱۱ — گل

محمد دادگان رئیس سابق فدراسیون فوتبال ایران شب گذشته با حضور در برنامه نیمه سوم با اجرای جواد خیابانی به انتقاد از سیستم حاکم بر ورزش کشور پرداخت .

دادگان که همیشه حرفهایش خواندنی است این بار بدون افشاکری خاصی سعی کرد برای اداره ورزش راهکار ارانه دهد. حرفهای او را به نقل از ایسنا بخوانید:

منابع مالی در کنار حضور افراد شایسته می‌تواند به موفقیت بینجامد، ‌اما در سال‌های اخیر دیدیم که ملاک انتخاب افراد این شعر بود که "تا یار که را خواهد و میلش به که باشد" البته ناگفته نماند که پیش از انقلاب هم شرایط به این شکل بود و باید در اینجا گفت که در تنها جایی که در آن انقلاب نشده ورزش است.

*در چند سال اخیر شاهد این مساله بودیم که کسی فرد دیگری را دوست دارد و او را سر کار می‌آورد بدون اینکه آن شخص چندان ارتباطی به ورزش داشته باشد. حداقل این که اگر یک فرد ورزشی در مجموعه قرار بگیرد وضعیت از این که بدتر نمی‌شود.

*می بینیم که باشگاه‌های ما می آیند تیم‌ها را با ۲۰ – ۳۰ میلیارد تومان هزینه دریافت می‌کنند و بر آن مدیریت می‌کنند و فقط می‌گویند که دولت هزینه کند و من خرج کنم. بیاییم فرصت را به افراد شایسته و تحصیلکرده بدهیم. مطمئن باشید که این افراد وضعیت را از این شکلی که هست بدتر نمی‌کنند.

*یکی از دلایلی که سبب ایجاد فساد مجموعه‌ها می‌شود، سکوت انسان‌های خوب است. اگر انسان‌های خوب را وادار به سکوت کردید، جامعه به فساد و تباهی کشیده خواهد شد. باید از افراد انتقاد کرد. تنها خط قرمز ما هم باید رهبری باشد.

*شما بروید و انعکاس حرف‌های من را در جامعه ببینید، من وابسته به هیچ دار و دسته ای نیستم. در سال‌های اخیر فضا برای کار کردن مهیا نبود و فقط می‌خواستند که افراد نوکر باشند. حرف من این است که افراد شایسته را در جایگاه‌های ورزشی قرار دهید و اگر موفق نبودند ظرف سه ماه آنها را بردارید. باید بپذیریم که این میزها ماندگار نیستند و نباید نوع محاوره ما با دیگران سفت و سخت باشد.

*کسانی که به صورت مستقل و با هزینه‌ی شخصی باشگاه‌داری می‌کنند می‌توانند با هزینه‌های خود هر کاری را انجام دهند. اما باشگاه‌های دیگر که از پول مردم و دولت هزینه می‌کنند نباید در اختیار افراد غیرورزشی باشد.
*در حال حاضر تیم‌ها استقلال و پرسپولیس مانند گذشته طرفدار ندارند. زمانی تهران حدود یک میلیون نفر جمعیت داشت و ۱۰۰ هزار نفر می‌آمدند استادیوم اما در حال حاضر در تهرانی که حدود ۱۴ میلیون جمعیت دارد ۱۰ هزار نفر هم برای بازی‌های استقلال و پرسپولیس نمی‌آیند. این مطلب درد است. حتی در بازی تیم ملی مقابل که آنقدر برای حضور تماشاگران تاکید کردند شاهد حضور اندک هواداران در استادیوم بودیم.

*اگر من و همکارانم این ساختمان‌ها را برای استقلال و پرسپولیس مهیا نمی‌کردیم در حال حاضر این باشگاه‌ها کجا می‌خواستند جلسه بگذارند؟ چرا زمانی که وسایل باشگاه پرسپولیس را از ساختمانش بیرون ریختند کسی فکری نکرد و چیزی نگفت؟ بخشی از فوتبال ما زیبا بازی نکردن است. چه کسی الان از فوتبال ما لذت می‌برد؟

*در فوتبالی که سالیانه ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود شاهد بازخورد صفر هستیم. ما در این دوره به جام جهانی رفتیم ولی در این دوره شاهد آن عظمت دوره پیش جام جهانی نبودیم. حتی درباره المپیک نیز گفتیم ما در دوره‌ی پیشین نتایج درخشانی را گرفته‌ایم. در صورتی که از ۱۲ مدال ما در المپیک ۲۰۱۲ ، ۹ مدال آن مربوط به رشته‌های کشتی و وزنه‌برداری بود. خوب ما ۶۰ سال پیش هم در کشتی و وزنه‌برداری مدال گرفتیم.

*در هشت سال گذشته مدیریت ورزش سبب شده تا ناهنجاری‌ها به اوج خود برسد. ما امروز یک بی‌نظمی مالی در ورزش داریم. در این میان شاهد ۳۲۰۰ پروژه ناتمام هستیم که اتمام آنها در مدت کوتاهی نشدنی است. متاسفانه در سال‌های اخیر برخی پول‌های کلانی را برای بقای خود در ورزش خرج کرده‌اند و در این میان یک قهرمان ملی مانند محمد بنا را کنار گذاشته‌اند. سوال من این است که چرا این مدیران سیاسی کنار نمی‌روند و شخصی مثل محمد بنا را کنار می‌گذارند؟

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391