برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

از مشاجره دایی با قهرمانی تا اتهام جگرخوری محسن قهرمانی با یک مدیرعامل !

سه‌شنبه، ۲ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۰۲:۵۴ — باشگاه خبرنگاران

محور اصلی برنامه دیشب ۹۰‌ پیرامون بازی‌های هفته‌ دهم لیگ بر‌تر، بخصوص بازی جنجالی پرسپولیس و سپاهان و حاشیه آن بود. پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که آیا اشتباه داوری منصفانه است ؟ ۱- آری ۲- خیر که در پایان اکثریت بالای مردم ۷۸ درصد به گزینه یک رای دادند و مابقی گزینه ۲ را برگزیدند .

عادل فردوسی پور

نهمین برنامه ۹۰ در لیگ ۹۲ از ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه آغاز شد و ‌به مانند همیشه دیدنی بود، سوژه اصلی برنامه ۹۰ به قضاوت ضعیف محسن قهرمانی در دیدار پرسپولیس و سپاهان و موضع گیری شدید رویانیان و علی دایی علیه این داور اختصاص داشت.

در آغاز برنامه، آیتم ۹۰ درجه به نمایش درآمد و قرعه‌کشی هفته گذشته نیز انجام شد. این نظرسنجی دویست و نودو
هفتمین مسابقه نظرسنجی برنامه نود بود .

هدایت ممبینی کار‌شناس داوری، مهمان این هفته برنامه نود، بر این باور بود که در بازی پرسپولیس و سپاهان قهرمانی داور بازی اشتباه فاحشی داشت و پنالتی سپاهان و اخراج بازیکنان پرسپولیس درست نبود ، جالب این که هدایت ممبینی کار‌شناس داوری ۹۰ خودش ناظر دیدار پرسپولیس و سپاهان بود . در برنامه این هفته ۹۰ صحنه مشکوک از چند زاویه نمایش داده و مشخص شد که ابتدا خلیل زاده مدافع سپاهان روی بازیکن پرسپولیس خطا کرد و پس از آن میثم حسینی به بازیکن سپاهان لگد زد که قهرمانی تنها این صحنه را دید.

مهمان نود: درپرسپولیس بازی می کردم اما پولی ندادند!
مهمان دیگر برنامه ۹۰، مهرداد بایرامی بازیکن جوان گسترش فولاد تبریز بود. بایرامی در ادامه گفت: تیمش امسال در لیگ یکی از ۶ تیم بالای جدول می شود و سن کم رسول خطیبی باعث می شود با ما خیلی خوب ارتباط برقرار کند و ما از دل و جان برای او بازی می کنیم. من قبل از این در تیم های پایه پرسپولیس بازی می کردم اما هیچ پولی به ما نمی دادند و روز آخر نقل و انتقالات هم مرا کنار گذاشتند . رسول خطیبی مرا از بین ۸۰۰ نفر برای ماشین سازی انتخاب کرد و بعد از آن دیگر در تیمش بودم .

عادل فردوسی پور: رئال مادرید پدیده ۸ ساله اردبیل را می خواهد!
فردوسی پور در برنامه ۹۰ دوشنبه شب خود گفت پدیده ۸ ساله ای که تصاویرش را یک هفته قبل پخش کرده بود تیم های مختلفی می خواهند.

پخش حرفهای علی دایی به قهرمانی بعد ازبازی با سپاهان
سرمربی پرسپولیس بعد ازبازی با سپاهان گفت: پیش از شروع دیدار می‌دانسته قرار است محسن قهرمانی در این بازی با داوری‌اش به سود سپاهانی‌ها غش کند.

علی دایی در نشست خبری پس از دیدار برابر سپاهان گفت: وقتی داوری بازی را در دقیقه ۲ ده نفره می‌کند، چیز خاصی نمی‌توان گفت. از دیشب می‌دانستیم که قهرمانی به آن طرف غش کرده است و آمادگی دارد که ما را ده نفره کند. فدراسیون از ابتدا بگوید که قرار است ما ده نفره بازی کنیم و من بر همین اساس آن تیمم را بچینم. یک اخراج اشتباه همه چیز ما را به باد داد و من مطمئنم هر چه می‌گوییم و بقیه می‌گویند باز هم پاسخ می‌دهند که این اشتباه سهوی بوده است.

دایی ادامه داد: وقتی من فوتبالی نتوانم نتیجه بگیرم پس مسائل دیگری دست به دست هم داده است و اگر امثال من دهان باز کنیم. بسیاری از مسائل روشن می‌شود، آقای قهرمانی! متاسفانه من شماره تلفن‌ها را نمی‌دانم و شماره حساب‌ها را هم نمی‌دانم! چرا دقیقه ۲ پنالتی گرفتید؟ اگر تو داوری من پروفسورای داوری داردم. همین می‌شود که سازمان لیگ به هر کسی سوت می‌دهد و هر کس برای خودش سوت می‌زند.

دایی ادامه داد: آقای قهرمانی! لطف می‌کری و اوایل نیمه دوم بازیکن ما را اخراج می‌کردی. من تا کی حرف نزنم. فقط به بازی پرسپولیس و استقلال اشاره می‌کنم که همین آقا داور بود و فقط به ضرر پرسپولیس سوت زد.

نوبت به دایی رسید
دایی:قهرمانی تماس گرفت و گفت ماست مالی کن!
علی دایی سپس در ادامه اظهار نظر خود اقدام به افشاگری دیگری کرد و گفت که محسن قهرمانی از طریق یکی از دوستانش مرتضی کریمی یکشنبه شب با او تلفنی صحبت کرده و خواسته است تا قضیه داوری دیدار پرسپولیس و سپاهان را ماست مالی کند!

به دنبال داوری جنجالی محسن قهرمانی در دیدار سپاهان با پرسپولیس هنوز ادامه دارد و بخش عمده ای از زمان برنامه دوشنبه شب نود را به خود اختصاص داد. ابتدا محسن قهرمانی روی خط برنامه آمد و منکر هرگونه ارتباط پشت پرده شد !

پس از صحبت های این داور، علی دایی روی خط تلفنی آمد و با تاکید بر صحبت هایی که قبلا نیز انجام داده بود گفت: از روزی که اعلام کردم مدارکی از مسائل و اتفاقات پشت پرده دارم، مدارک بیشتری در اختیارم قرار داده اند و اگر این مدارک را رو کنم اوضاع خیلی‌ها خراب خواهد شد. متاسفانه همه در این ماجرا درگیر هستند و به همین خاطر نمی شود این ماجرا را مطرح کرد.

مربی پرسپولیس که از صحبت های محسن قهرمانی ناراحت بود به ماجرای گفتگوی تلفنی اش با وی اشاره کرد و گفت: چطور آقای قهرمانی فراموش کرده که دیروز از طریق یکی از دوستانش در دفتر بیمه با من تماس گرفت و گفت که این ماجرا را ماست مالی کن. من هنوز روی حرف هایم هستم و اعتقاد دارم مدارکی که دارم برای اثبات این ماجرا کفایت می کند.

سرمربی پرسپولیس در ادامه صحبت هایش بازهم تاکید کرد که قهرمانی به سمت حریف غش کرده و از شب قبل به سمت حریف رفته بود. او تاکید کرد که مدارک کافی برای پیگیری این ماجرا را دارد و تا پایان کار را دنبال خواهد کرد.

علی دایی سپس رو قهرمانی گفت: شما آقای کریمی را فرستادی دفتر بیمه من. شما چند خط تلفن داری و فکر می کنی با این شلوغ کاری‌ها می توانی ماست مالی کنی. از جامعه داوری بپرسید که قهرمانی با مرتضی کریمی رفیق است یا نه. من توی دفترم نشسته بودم که آقای کریمی آمد دفتر من. قهرمانی زیر همه چیز زده است. مطمئن باشید که همه چیز ثابت خواهد شد.

پاسخ قهرمانی
محسن قهرمانی، داور جنجالی بازی تیم های سپاهان و پرسپولیس روی خط برنامه نود آمد و به دفاع از خود پرداخت. در ادامه دفاعیات محسن قهرمانی را بخوانید:
در این بازی کلا یک صحنه اتفاق افتاده و تنها صحنه این مسابقه است. وقتی توپ سانتر شد روی یک ریباند توپ برگشت خورد و دو بازیکن با هم درگیر شدند.
من صحنه را وقتی دیدم که دو بازیکن پرسپولیس و سپاهان با هم روی زمین افتاده بودند و وقتی سرم را برگرداندم فقط لگد بازیکن پرسپولیس به بازیکن سپاهان را دیدم.
خدا شاهد است که من اصلا صحنه درگیری را ندیدم و بر اساس آنچه که دیدم تصمیم گرفتم. من نیامده ام که از خودم دفاع کنم اما باید بگویم داور دوربین تلویزیون نیست که بتواند یک صحنه را چند بار ببیند.
گردن من از مو باریک تر است و اگر خطایی از من سر زده حاضرم در هر محکمه ای که بگویند حاضر می شوم. با قاطعیت هم هر گونه حرفی درباره شماره حساب و این حرف‌ها را رد می کنم به هیچ عنوان چنین حرکت زشتی را انجام نداده ام.
من تمام صحبت های علی دایی را تکذیب می کنم و هر مدرکی که ایشان به فدراسیون فوتبال داده بعد از تفهیم اتهام حاضر هستم به آنها پاسخ دهم.

قسمت آخر حرفهای دایی و قهرمانی به مشاجره کشید و هر یک دیگری را حسابی تهدید کردند .

اتهام جدید به محسن قهرمانی؛ جگرخوری با یک مدیرعامل!

مدیرعامل یکی از تیم های فوتبال برخی از داوران را به تلاش برای دریافت رشوه متهم کرد. در شرایطی که بحث اشتباه محسن قهرمانی در بازی پرسپولیس و سپاهان و اتهامات علی دایی به این داور داغ است، اظهارات مدیرعامل باشگاه نفتون باعث افزایش شبهات شد. مدیرعامل نفتون(بادیه) در گفتگو با خبرنگار برنامه ۹۰ از تخلفات چند داور صحبت کرد که تلاش می کردند بادریافت رشوه، نتایج را به نفع تیم وی رقم بزنند.

وی در بخشی از صحبت هایش ادعا کرد که محسن قهرمانی نیز در یکی از بازی‌ها تلاش کرده با وی ارتباط برقرار کند و حتی شب قبل از بازی نیز با وی به جگرکی رفته است. قهرمانی تمامی اظهارات بادیه را تکذیب و اعلام کرد شب قبل از بازی به همراه دو کمک داور خود در هتل حضور داشته است. از نکات جالب این بود که مدیرعامل نفتون، پیامک یکی از داوران را در گوشی همراه خود ذخیره کرده بود که در بررسی های خبرنگار ۹۰ مشخص شد که این شماره ایرانسل، دقیقا مشابه شماره همراه اول داور متهم است!

پرسش و پاسخ نظرسنجی۹۰
محور اصلی برنامه دیشب ۹۰‌ پیرامون بازی‌های هفته‌ دهم لیگ بر‌تر، بخصوص بازی جنجالی پرسپولیس و سپاهان و حاشیه آن بود. پرسش نظرسنجی ۹۰ این بود که آیا اشتباه داوری منصفانه است

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391