برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

درخواست اتحادیه باشگاه‌ها از فدراسیون فوتبال؛ کمیته اخلاق را تشکیل بدهید

جمعه، ۵ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۵۸ — فارس

درنامه اتحادیه باشگاه‌ها به فدراسیون فوتبال، ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال را فاقد خاستگاه حقوقی و قانونی اعلام و رسیدگی به موارد فساد در فوتبال را در صلاحیت انحصاری کمیته اخلاق عنوان کرده است.

به نقل از سایت اتحادیه باشگاه ها، دومین نشست اعضای شورای معاونین و مشاوریت اتحادیه باشگاه های فوتبال ایران در دوره جدید پنج شنبه ۴ مهر به ریاست عزیزالله محمدی درمحل اتحادیه برگزار شد.

در این جلسه پیرامون اتفاقات و رویدادهای فوتبال کشور در هفته گذشته بحث و تبادل نظر به عمل آمد و مقرر شد در خصوص تشکیل کمیته اخلاق در فدراسیون فوتبال نامه ای تنظیم و برای فدراسیون ارسال شود.

متن نامه به شرح زیر است:

ریاست محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

جناب آقای علی کفاشیان

نظر به اینکه صیانت از حقوق اهالی فوتبال جزء وظایف اساسی و غیر قابل اغماض این اتحادیه تلقی می شود و از دیگر سو بسیاری از این حقوق در اساسنامه فدراسیون جمهوری اسلامی ایران مندرج است لذا عمل به مفاد اساسنامه فدراسیون فوتبال از حیث تامین حقوق خانواده فوتبال و علی الخصوص باشگاه‌ها بسیار حیاتی به نظر می رسد.

با عنایت به توضیح فوق ، متاسفانه برخی از مفاد بسیار مهم اساسنامه فدراسیون فوتبال از بدو تصویب تاکنون به مرحله اجرا درنیامده است که قطعاً موجبات خدشه به حقوق اعضا و اهالی فوتبال را فراهم می نماید و از این جمله می توان به عدم تشکیل کمیته اخلاق اشاره کرد که خلاء آن خصوصاً در این برهه بسیار احساس می شود.

جنابعالی استحضار دارید که رسیدگی به مواردی از قبیل رشاء، ارتشاء، شرط بندی و به طور کلی فساد در فوتبال در صلاحیت انحصاری کمیته اخلاق می باشد که جدیدترین مقررات آن از سال ۲۰۱۲ میلادی لازم الاجراء گردیده است اما متاسفانه فدراسیون فوتبال با وجود تکلیفی که در این خصوص بر اساس اساسنامه فدراسیون و اساسنامه فیفا و کدهای اخلاقی فیفا برعهده داشته است عمل نکرده است.

از سوی دیگر تشکیلات موسوم به ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه ای فوتبال با وجود نیت خیرخواهانه تشکیل دهندگان آن فاقد مبنا و خاستگاه حقوقی و قانونی می باشد که این خود مبنای مشکلات حقوقی از جمله عدم صلاحیت حقوقی مرجع رسیدگی و غیره خواهد بود و نیز براساس مقررات و به منظور پرهیز از هرگونه شائبه و جلوگیری از هرگونه تعارض منافع اصولا اعضای هیات رییسه و اعضای مسوول در سایر بخش های فدراسیون نمی توانند همزمان در این بخش فعالیت نمایند.

لذا و به منظور صیانت از قانون و اساسنامه فدراسیون و فیفا و حفظ حقوق قانونی همه اهالی فوتبال از شما درخواست می شود که در اسرع وقت نسبت به تشکیل کمیته اخلاق برابر مقررات اقدام نموده و رسیدگی به پرونده های راجع به فساد در فوتبال را به این کمیته محول فرمایید.

اتحادیه فوتبال در پایان اعلام می‌کند که رسیدگی به مسائل راجع به فساد در فوتبال مادامی که به مرجع صالح و البته مستقل که بتواند بدون رعایت مصلحت اندیشی به همه جنبه های موضوع ورود نماید ، محول نگردد به نتیجه لازم نخواهد رسید .

علی محمد مرتضوی –دبیرکل اتحادیه فوتبال ایران

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391