برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فتح الله زاده:هواداران ما جامکی هستندنه پولکی!

یکشنبه، ۷ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۰۶ — خبرآنلاین

علی فتح الله زاده می گوید بازیکنانش اگر روی بازی با اف سی سئول تمرکز کنند قطعا از این بازی نتیجه لازم را بدست می آورند.

علی فتح الله زاده و محمد رویانیان

علی فتح الله زاده مدیرعامل باشگاه استقلال&#۱۶۰; از بازی بزرگ با اف سی سئول در تهران می گوید. مسابقه ای که تکلیف رسیدن استقلال به فینال لیگ قهرمانان آسیا را بعد از ۱۴ سال مشخص می کند. او در این گفت و گو از دلایل دلخوری سرمربی اش از بازیکنان سخن می گوید . اینکه فیس بوک برای بازیکنان تیم ممنوع شده است:« ببینید ما ممنوع نکردیم. فقط گفتیم فعلا به جای کارهای جانبی روی بازی تمرکز کنید. انشاالله تیم که برد و به فینال رسید عکس های قشنگی از بازی روز چهارشنبه خواهیم داشت که بتوانند روی صفحات فیس بوک شان بگذارند و دل همه هواداران را شاد کنند. تیم سئول خیلی تیم ویژه ای نبود که فکر کنیم نمی شود به آنها ۲ گل زد. اگر آنها در خانه شان با ۱۲ هزار تماشاگر توانستند ما را شکست دهند ما اینجا با ۱۰۰ هزار هوادار و جو ورزشگاه آزادی حتما می توانیم به خواسته مان برسیم البته به شرطی که خوب بازی کنیم.»

او می گوید استقلال توان گل زدن را دارد البته آمار نشان می دهد تیم های قلعه نویی معمولا خوب گل می زنند اما اشکال استقلال امسال این است که خیلی ساده گل می خورد. مدیر آبی‌ها درباره این مشکل هم می گوید:« برای همین است که می گویم باید تمرکز داشته باشیم. می گویم باید سنگین بازی کنیم و تمرکز بچه‌ها روی فیس بوک نباشد و فقط به فوتبال فکر کنند. بچه‌ها باید اراده کنند و بازی را به سمت موفقیت ببرند. این یک اراده بزرگ از خود بچه های ماست که باعث شده هم الهلال را شکست دهند و هم تیم قطری و تایلندی و به این مرحله برسند. آنها باید قدر این تلاش خالصانه خود را بدانند. اگرچه همین که ما بعد از ۱۰ یا ۱۲ سال به جمع ۴ تیم رسیدیم ، آن هم با این همه مشکل و نداری ، خودش یک کار بزرگ است اما به هر حال رسیدن به فینال چیزی است که آنها شایستگی اش را دارند. هیچ یک از مردم ایران دوست ندارند ، چیزی که با زحمت این بچه‌ها بدست آمده نیمه تمام بماند.»

حاجی که دستی هم در آنالیز فنی بازی‌ها دارد و دائره المعارف فوتبال را در ۳ جلد نوشته است نقدی فنی و البته کارشناسی از بازی با تیم کره ای دارد که بی شباهت به تحلیل های فنی کارشناسان دیگر نیست:« حاجی جان تیم حریف غیر از دو بازیکن ۱۰ و ۱۱ شان خیلی بازیکنان فوق العاده ای ندارد. به خصوص در مرکز دفاع شان با فشار می توان به موفقیت رسید. از یاد نبریم که اگر هواداران ما خوب و محکم تیم شان را از صمیم قلب تشویق کنند ، ترسی که ۱۰۰ هزار هوادار به دل این تیم می اندازد باعث می شود دست و پای شان را گم کنند. ما باید با تمام وجود بازی کنیم. چیزی برای ازدست دادن نداریم. می رویم که تاریخ مان را از نو بسازیم.بدون شک با درایت کادرفنی برای تک به تک دقایق بازی برنامه داریم و با یک بازی رو به جلو در فاز هجومی می توانیم آنچه نیاز داریم را بدست آوریم.»

فتح الله زاده در ادامه پاسخی همراه با خنده هم دارد برای رویانیان که گفته بود رویای استقلالی‌ها مدیریت او بر استقلال است. او می گوید:« حرف های آقای رویانیان را خواندم. البته ایشان چون خیلی توان مالی بالایی دارند فکر می کنند استقلالی‌ها هم مثل پرسپولیسی‌ها دنبال پول هستند. (می خندد و می گوید) سردار جان ما استقلالی‌ها و هواداران مان پولکی نیستیم ، جامکی هستیم. ما فقط جام دوست داریم و مدیری که نتواند برای مان جام بیاورد را دوست نداریم. بنده خدا رویانیان حسرتش رسیدن به لیگ قهرمانان آسیاست.( از قول من بگو سردار دوستت داریم ...‌ها ...‌ها ... ها...»

البته رویانیان قبل از بازی های آسیایی استقلال گفته بود این تیم بدون فتح الله زاده خوب می برد. حاجی درباره این کری بدل شده به واقعیت سردار هم می گوید:« حاجی جان سردار حق دارد. او فقط در مسیر تهران به رویان و رویان به تهران می‌رود و می آید. مسیر های آسیایی را بلد نیست. من که در قطر و عربستان با تیم بودم و بازی را بردیم. عکس های شیرجه هایم هم موجود است! من سابقه کلی برد در آسیا دارم حاضرم کارنامه ام را بدهم به سردار تا ببیند.البته این را بگویید که من با شوخی گفتم !»

فتح الله زاده از برخوردهای کمیته انضباطی با تیمش دلخور است و می گوید:« شب دراز است و قلندر بیدار. ما را برای یک حرف سرمربی مان با محکومیت روبرو می کنند. از تیم مان امتیاز کم می کنند و هزار اتفاق دیگر. حالا می بینیم به ازای این همه توهینی که در این مدت از سوی طرفداران یک تیم و اعضای کادرفنی و مدیریتی شان به داوری شد چه حکمی می دهند. اگر به شکایت ما برای لغو جرایم رسیدگی نشود ما مستقیم به دادگاه بین المللی حکمیت در سوییس شکایت می کنیم و فیلم هایش را هم می بریم. مگر می شود برای فحاشی از تیم ما امتیاز کم کنند اما برای بقیه هیچ اتفاقی نیفتد؟ آیا این اسمش عدالت است؟»

او سپس به بحث داوری‌ها و انتقادها از داوری لیگ و اتهام‌ها می رسد و می گوید:« ما هیچ وقت به هیچ داوری اتهام ناپاکی نزدیم. اصلا با این بحث مخالفیم. تیم ما این فصل از داوری‌ها لطمات زیادی خورده اما این‌ها را همه اشتباه می بینیم و معتقدیم از این مسائل معمولا وجود دارند. ما یک اپسیلون هم جار و جنجال به پا نمی کنیم اما خواست مان از داوران عزیز این است که تمرکز شان روی بازی‌ها را بالا ببرند و بیشتر دقت کنند. ولی ما هیچ وقت حاضر نیستیم تا زمانی که چیزی ثابت نشده یا برای اینکه امکان دارد یک نفر در یک جامعه زحمت کش اشتباهی کرده باشد به همه یک خانواده تهمت بزنیم.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391