برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

قلعه نویی: واعظ دروغ می‌گوید؛ تا دو ماه آینده همه‌چیز را برای مردم روشن می‌کنم!

جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۵۰ — گل

امیر قلعه نویی در کنفرانس خبری پیش از دیدار با نفت تهران حاضر شد و مطابق آنچه انتظار می رفت پاسخگوی واعظ آشتیانی مدیر عامل پیشین استقلال شد.

امیر قلعه‌نوعی

قلعه نویی در ابتدا گفت:
نفت تیم بسیار خوبی است که شاخص‌های یک باشگاه را دارد. چه تیم بیرونی و چه کادر فنی و بازیکنان نفت تهران مفهوم باشگاه را می‌توان از جمع آنها مشاهده کرد. بازی بسیار سختی است و باید از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم. به بچه‌ها گفتم باید آسیا را فراموش کنید و برای لیگ قهرمانان جدید آماده شوید. نمی‌گویم شرایطمان آرمانی است اما استقلال هستیم و خودمان را آماده ادامه مسابقات می‌کنیم تا امتیازات از دست رفته را جبران کنیم.

بازی با نفت را چطور ارزیابی می کنید؟!

یکی از بازی‌های سخت‌مان را در پیش داریم و شرایط خاصی در این مدت داشتیم. تیم ما به چهار قسمت تقسیم شده؛ یک قسمت در خدمت تیم ملی، یک قسمت در خدمت تیم ملی زیر ۲۲ سال، یک قسمت مصدومان و یک قسمت تیمی بود که با ما تمرین می‌کرد. اکنون دو ـ سه روز است که جمع شده‌ایم و با توجه به خستگی ملی‌پوشان آنها ریکاوری کردند. -

محرومان و مصدومانتان؟!

تا دلتان بخواهد محروم داریم، از خود من بگیرید تا بازیکنان. خدمت اسماعیل حسن‌زاده سلام عرض می‌کنم. برای اولین بار بدون گزارش داور و ناظر بازی یک نفر محروم شد و این رکورد را می‌توانند در کتاب گینس با حرکتی که انجام دادند ثبت کنند. با تمام احترامی که برای حسن‌زاده قائلم نه ناظر بازی و نه داور گزارشی داده بود و می‌گویند از روی فیلم من را محکوم کردند و نمی‌دانیم که منظورشان کدام فیلم است. کریم بوستانی نیز محروم است. خسرو حیدری، محمد قاضی و احمد جمشیدیان امروز وضعیتش مشخص می‌شود و حنیف عمران‌زاده را به خاطر مصدومیت نداریم.

بازی در ورزشگاه تختی برگزار می شود...

به هر حال نفت تهران حق میزبانی دارد اما اگر در هر تیمی باشم و بخواهم بین تختی و آزادی یک زمین را انتخاب کنم چون فوتبال را روی زمین بازی می‌کنم ترجیح می‌دهم مسابقه تیمم در آزادی باشد. به هر حال نباید خرده گرفت چرا که حق میزبانی برای نفت است و آنها دوست دارند بازی در ورزشگاه تختی باشد.

واعظ آشتیانی گفته سومی استقلال با حضور او پاک تر قهرمانی اش بوده است...

اولا اینکه این حرفها قدیمی است و اگر واعظ می‌گوید این حرفها قدیمی است چرا پس از چند سال که از استقلال رفته ۲۰ – ۳۰ بار آنها را بیان کرده و جواب خودش را می‌دهد.

دو اتفاق در فوتبال ایران افتاد یکی روزی بود که مصطفی آجرلو اعلام کرد روز پاک فوتبال بود و در آن تاریخ استقلال تهران با شکست مقابل استقلال اهواز قهرمانی را از دست داد. این موضوع را آجرلو بیان کرد. روز دیگر زمانی بود که کریم ملاحی با من تماس گرفت و به عنوان مدیر ابومسلم از طرف خودش هیئت مدیره و مردم خراسان از من تشکر کرد که کار پهلوانی انجام دادیم. حالا می‌پرسم در آن دو اتفاق مگر امیر قلعه‌نویی حضور نداشته است؟ می‌گویم روزی که با شکست مقابل استقلال اهواز قهرمانی را از دست دادیم و دو سال بعد کریم بوستانی را به عنوان همکار انتخاب کردیم اگر به جای شکست مقابل استقلال اهواز پیروز می‌شدیم و کریم بوستانی را از آن تیم به کادر خود می‌آوردیم آن وقت ناپاک می‌شدیم. می خواهم واعظ آشتیانی جواب این سوال من را بدهد.

سوال دیگر من در ارتباط با روزی است که واعظ آشتیانی به مکه می‌رفت. او چند واسطه برای صحبت با من فرستاد و چرا پشت تلفن گفت سلام پهلوان. اگر می‌خواهی از حلالیت استفاده شرعی کنی که این درست نیست. نباید از حلالیت استفاده شرعی کرد. اگر کسی بدی کرده باشد حلالیت می‌طلبد اگر من بد کردم و آدم بدی هستم نباید لقب پهلوان را به من بدهید. برای این مسئله که دیگر شاهد داریم.

من آدم بدی هستم. چرا سه روز قبل از بازی آخر ما در لیگ برتر مقابل پیام خراسان با من صحبت کردی و گفتی تو بچه جنوب شهر و بامعرفتی هستی و می‌خواهم من هم با تو جنوب شهری صحبت کنم و سال بعد مربی تیم باشی و از من خواستی معرفتی جواب بدهم. آخرسر نفهمیدیم پهلوان و بامعرفت هستیم؟

یک ساعت بعد به اتاق من آمدی و من را به دلیل شلوغی اتاقم صدا کردی. برای این مسئله شاهد دارم که از من خواهش کردی تا لیست نفرات سال بعد استقلال را به شما بدهم. آقای واعظ یا عین ما هستی که خواستی سال بعد با هم کار کنیم یا دروغ می‌گویی. چهار پنج ماه پس از این اتفاقات حلالیت طلبیدی. آن موقع که به مسائل اشراف داشتی چرا زنگ زدی و لقب پهلوان دادی. دلیل این موضوع را ما متوجه نمی‌شویم.

تا به حال جایی نگفته بودم اما دو اتفاق پاکی که در این اتفاق بوده امیر قلعه‌نویی در آنها حضور داشته است. اعتقاد دارم لیگ ما پاک است اما آدم‌هایی آمده‌اند فوتبال را از این شرایط خارج کنند. آنهایی که می خواستند جمعیت را از این فوتبال بیرون بکشند. صد هزار نفر را به ده هزار نفر رساندند و حالا می‌خواهند آن را دو هزار نفر کنند. به ما پهلوان و بچه جنوب شهر گفتی و سپس حلالیت طلبیدی بعد از اینکه با یکدیگر کاری نداشتیم. بعد از رفتن از استقلال گفتید دیگر در مورد استقلال صحبت نمی‌کنم اما این کار را انجام ندادید مگر حبیب کاشانی و محمد غریب مصاحبه کرده‌اند تازه آنها نگفته‌اند که ما حرفی نمی‌زنیم.

پیش از این گفته میشد امید طیری رابط باشگاه با ایرماتوف بوده است.

من هیچ اطلاعاتی در این مورد ندارم. آشتیانی که هم اکنون این موضوع را رد می‌کند اما اگر به مصاحبه‌های پیشین خود رجوع کنند متوجه می‌شوند که در آن زمان اسم طیری را آورده‌اند و به تناقض‌گویی‌های خودشان پی خواهند برد.

وضعیت بازیکنان ملی پوش؟!

در ۲ روز گذشته ملی‌پوشانمان فقط ریکاوری کردند. من چون نرسیدم بازی تیم ملی مقابل تایلند را ببینم نمی‌دانم چه عملکردی در تیم ملی داشته‌اند. بازیکنان ملی‌پوش ریکاوری کردند و امروز تمرین سبکی انجام خواهند داد و باید ببینیم شرایط لازم را دارند یا خیر.


و صحبت های علیپور؟!

درباره این موضوع وکیل گرفته‌ایم و مسائل حقوقی را پیگیری می‌کند. در یکی دو ماه آینده همه چیز برای مردم مشخص خواهد شد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391