برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

هاشمیان: بازیکن صغرسنی نداریم

شنبه، ۲۰ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۲۰ — تسنیم

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در پاسخ به اینکه ۶ بازیکن تیم زیر ۱۷ سال صغر سنی دارند گفت: سن استخوانی بازیکنان با سن شناسنامه‌ای‌شان متفاوت است.

احمد هاشمیان

به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر احمد هاشمیان گفت: بر اساس آئین نامه مسابقات و بنا به درخواست کادر فنی تیم ملی زیر۱۷ سال از کلیه بازیکنان دعوت شده تست MRI جهت تعیین سن استخوانی گرفته شد و با مشخص شدن سنی استخوانی بازیکنان، کلیه ملی پوشانی که اکنون نام آنها به فیفا ارسال شده، از نظر سن استخوانی در رنج سنی زیر ۱۷ سال قرار دارند.

وی افزود: تعیین سن استخوانی به مفهوم نادرست بودن سن شناسنامه ای بازیکنان(صغر سنی) نیست و در مورد کسانی که سن شناسنامه ای آنها کاملا مطابق با شرایط واقعی تولد فرد است، بنا به دلایل پزشکی امکان بالاتر یا پائین تر بودن سن استخوانی از سن تقویمی وجود دارد. پس نمی توان صرفا اعلام کرد بازیکن به دلیل مشخص شدن سن استخوانی دارای صغر سن است.

وی افزود: از آنجایی که مقامات فدراسیون و کادر فنی تیم ملی اعتقاد فراوانی نسبت به رعایت کلیه قوانین مسابقات را داشته اند، تمامی اقدامات لازم از نظر پزشکی به عمل آمده و کمترین تردیدی برای استفاده از بازیکنان معرفی شده و تطبیق سن استخوانی آنها با آئین نامه های رسمی مسابقه وجود ندارد.

رئیس کمیته پزشکی گفت: ۶ بازیکنی که مدت زیادی با این تیم تمرین کرده و کادر فنی نیز زحمات زیادی برای این ملی پوشان انجام داده اند، به دلیل افزایش رشد سن استخوانی نمی توانند تیم ملی زیر ۱۷ سال را در رقابت های جام جهانی امارات همراهی کنند. این بازیکنان در فاصله ۶ ماه گذشته و در حد فاصل دو مرحله ارزیابی انجام شده توسط MRI، سن استخوانی‌شان از سن مجاز تقویمی عبور کرده و بر همین اساس نمی توان از آنها استفاده کرد. ضمن اینکه با صلاحدید مربیان در رده های بالاتر این ملی پوشان می توانند در آینده بازی کنند. بنابراین اطمینان می دهیم که از حیث شرایط سن استخوانی بازیکنان ما در رقابت‌های جام جهانی امارات هیچگونه مشکلی نخواهند داشت. در خاتمه لازم است، به یکی از روزنامه های ورزشی که بدون تحقیق کافی، فرافکنی کرده است تاکید کنم اگر قرار بر این بود که بازیکنان جا زده در تیم ملی باشند تصمیم دیگری گرفته می‌شد و این نشان بر سلامت فدراسیون در نظارت بر این موارد است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391