برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نام ستاد منشور اخلاقی عوض می‌شود

پنجشنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۱۵ — خبرآنلاین

مسئولان فدراسیون فوتبال مجبورند نام کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای که در فوتبال ایران با نام ستاد منشور اخلاقی شناخته می‌شود را عوض کنند.

به گفته هوشنگ نصیرزاده کارشناس مسائل حقوقی فوتبال، فیفا در سال ۲۰۰۴ با پیشنهاد تاسیس کمیته‌ای با نام «کمیته اخلاق» مواجه شد. این کمیته در سال ۲۰۰۶ تاسیس شد و آخرین آیین‌نامه آن هم سال ۲۰۱۲ به تصویب رسید که از حدود ۸ ماه قبل این آیین‌نامه منتشر شده است. در ایران هم گروهی مسئول ترجمه این آیین‌نامه شده بودند که کارشان به پایان رسیده و آیین‌نامه ترجمه شده را هفته آینده به هیات رئیسه فدراسیون فوتبال می‌دهند.

حدود سه ماه قبل فیفا یک استرالیایی را به تهران فرستاده بود تا به مسئولان فدراسیون فوتبال ایران آموزش تاسیس کمیته اخلاق را بدهد. اما مسئولان فدراسیون فوتبال ایران به او گفته بودند که در آسیا تنها کشوری که کمیته اخلاق دارد، ایران است و ۴۵ عضو دیگر AFC چنین کمیته‌ای در اساسنامه خود ندارند. این شخص استرالیایی گفته که تمام کشورها باید کمیته اخلاق را در فدراسیون فوتبال خود راه‌اندازی کنند. با فراگیر شدن این کمیته در میان کشورهای عضو فیفا، ایران هم مجبور است نام ستاد رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای را عوض کند و آن را «کمیته اخلاق» بنامد. البته نام این ستاد قبلا یک بار عوض شده است. قبلا نام این ستاد، «کمیته منشور اخلاقی» بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391