برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مهرداد میناوند نوعی و مصاحبه خواندنی اش

پنجشنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۲۲ — گل

میناوند احتمالا شاخص ترین فوتبالیست دهه ٧٠ و ٨٠ فوتبال ایران است که قابلیت تبدیل شدن به یک کارشناس درجه یک تلویزیونی فوتبال را داشته است

مهرداد میناوند

مصاحبه اخر مهرداد میناوند مثل همیشه خواندنی بود. گفت و گویی درباره شان و منزلت فوتبالیست‌ها و سریال "پژمان" که نشان می داد، میناوند حداقل در حرف زدن و مصاحبه کردن، هنوز همان مهرداد سابق است.
انها که مهرداد میناوند را خوب می شناسند احتمالا از تبحر او در سخن وری به خوبی یاد خواهند کرد. یک فوتبالیست فوق العاده خوش صحبت که اگر تنها دقایقی کنار او باشید، از بخش عمده تکه کلام‌ها و حرف هایش که بعضی وقت‌ها به سمت بذله گویی هم می رود، لذت خواهید برد. اما بذله گویی و متلک گفتن که میناوند در این سالها حسابی به ان شهره شده، همه ان چیزی نیست که او واقعا قابلیتش را دارد.
از زندگی شخصی مهرداد میناوند خیلی‌ها کم و بیش اطلاع دارند. شایعات درباره او بسیارند و او نیز در این سالها، برای پررنگ شدن این شایعات، متاسفانه کم نگذاشته است. میناوند چند سالی است از خط پایان زندگی حرفه ای خود گذشته و امید اندک دوستان نزدیکش برای بازگشت او شاید هیچ گاه رنگ واقعیت به خود نگیرد.
*****
این روزها که بازار انتقاد از عادل فردوسی پور و برنامه ٩٠ داغ شده، یاد کردن از مهرداد میناوند شاید برای مرور خاطرات بد نباشد. میناوند احتمالا شاخص ترین فوتبالیست دهه ٧٠ و ٨٠ فوتبال ایران است که قابلیت تبدیل شدن به یک کارشناس درجه یک تلویزیونی فوتبال را داشته است. فوتبالیستی خوش صحبت و خوش چهره با تجربه بازیهای بزرگ در لیگ قهرمانان اروپا که می توانست جای همه کارشناسان نچسب برنامه ٩٠ را به تنهایی پر کند. انهایی که از خوش روزگار از کنار ٩٠ به جایی رسیدند و به مانند خود عادل، در همه این سالها حاشیه را بر متن ترجیح دادند. البته تردیدی نیست در فراز و نشیب زندگی شخصی و حرفه ای مهرداد میناوند، هیچکس به اندازه خود او مقصر نیست. اما به هر حال نمی توان از سرنوشت بی رحمی که بعضی وقت‌ها در فضای جغرافیایی فوتبال ایران می گذرد، گله نکرد. دیدن ادم هایی که روزگاری دنبال یک عکس یادگاری با امثال مهرداد میناوند بودند و بعدها فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و باشگاهها را قبضه کردند. سرنوشت انها که نخواستند یا نتوانستند سیستم مایلی کهنی را برای رسیدن به نیمکت تیم‌ها نیز پیاده کنند، کاملا مشخص است!
این روزها که بحث موافقان و مخالفان عادل و برنامه ٩٠ حتی در کامنت‌ها و نظرات خوانندگان سایت گل هم بالا گرفته، بهتر است درباره نمونه ای چون مهرداد میناوند با دقت فکر و بررسی شود. برای بررسی دستاوردها و یا مشکلاتی که برنامه ٩٠ به همراه داشته، باید این سؤال را پرسید که از ظرفیت فوق العاده برنامه پربیننده ای چون ٩٠، در همه این سالها چه کسی غیر از خود عادل و برخی کارشناسانش سود برده اند؟ شهرتی که فردوسی پور با تخریب و سوژه ساختن برای این و ان برای خودش دست و پا کرده و فوتبالی که حالا حتی یک چهره محبوب ندارد. سه شنبه شب که مسعود شجاعی در ورزشگاه ازادی هو شد، می‌شد ردپای کم رنگ عادل را هم دید. بازی با حاشیه‌ها و تبدیل ٩٠ به یک برنامه سرگرمی، نتیجه اش فقط خانه نشینی و افسردگی یکی مثل مهرداد میناوند و تداوم مدیریت فتح الله زاده‌ها و کفاشیان‌ها نیست. وقتی علی دایی، اسطوره پس از انقلاب فوتبال ایران را بیست دقیقه تمام روی انتن ٩٠ در حال توضیح دادن درباره شماره کارت و دو میلیون تومان و یک عکاس گمنام ببینی، چاره ای نداری که حتی از دیدن بازی تیم ملی خودت، حالت به هم بخورد و یقه یکی مثل مسعود شجاعی را بگیری.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391