برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نصیر‌زاده: احتمال بازگشت امتیازات کسرشده وجود دارد

دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۴۲ — فارس

رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: احتمال بازگشت امتیازهای کسرشده از تیم‌های لیگ برتری وجود دارد.

هوشنگ نصیر‌زاده در اظهار داشت: در آئین‌نامه انضباطی کنونی فدراسیون فوتبال در ماده ۲۲ به کسر امتیاز اشاره شده و به همین دلیل هم کمیته انضباطی و کمیته استیناف از تیم‌هایی که تماشاگرانشان مرتکب تخلف می‌شوند طبق این ماده قانونی امتیاز کسر می‌کنند.

وی ادامه داد: ولی این ماده قانونی به اشتباه و بدون دقت لازم توسط تدوین کنندگان سابق در آئین نامه آورده شده است. این ماده برخلاف ماده ۵۸ آئین‌نامه انضباطی فیفاست. آئین نامه انضباطی فیفا در ماده ۵۸ می‌گوید در صورت تخلفات تماشاگران یک تیم آن تیم با انجام بازی بدون تماشاگر در زمین خودی یا انجام بازی در زمین بیطرف مجازات شود؛ اما در همین ماده اشاره شده شعار‌های نژاد‌پرستانه احتمالی کادر فنی و بازیکنان باعث کسر امتیاز از تیم‌ها می‌شود. بنابراین تدوین‌کنندگان قبلی آئین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال به اشتباه در ماده ۲۲ بند ۵ تخلفات تماشاگران و بازیکنان و مربیان را یکی کرده و ماده قانونی ساخته‌اند.

نصیر‌زاده تصریح کرد: طبق این ماده قانونی آئین‌نامه کنونی انضباطی در صورت تخلف تماشاگران از تیم‌ها امتیاز کسر می‌شود اما در ۶ آبان که مجمع فدراسیون فوتبال تشکیل خواهد شد آئین‌نامه جدید قرار است به تصویب برسد. این آئین‌نامه ۹۵ درصد با آئین‌نامه انضباطی فیفا مطابقت دارد و تخلف کادر فنی و تماشاگران به صورت اصولی تفکیک شده است.

رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال با اشاره به تصویب آئین‌نامه جدید گفت: با توجه به اینکه نمی‌توان نیمی از لیگ را با آئین‌نامه قدیمی و نیمی دیگر از آن را با آئین‌نامه جدید سپری کرد امکان اینکه هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال کسر امتیاز از تیم‌های استقلال، پرسپولیس، ملوان، داماش و تراکتور سازی را به حالت تعلیق درآورد زیاد است. زیرا در آئین‌نامه جدید چنین تنبیهی منظور نشده است.

وی افزود: از نکات بسیار جالب توجه اینکه ماده ۵۸ فیفا جزو مواردی است که ۲۰۹ کشور عضو فیفا باید به صورت اجباری آن را در آئین‌نامه خود قرار دهند. به همین دلیل کسر امتیاز فعلی اگرچه با آئین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال برابری دارد ولی با آئین نامه انضباطی فیفا در تعارض است و در صورت تصویب آئین‌نامه جدید در دوشنبه آینده باید در مورد تصمیمات کسر امتیاز از تیم‌ها بازنگری شود تا هارمونی امتیازات جدول نیز حفظ شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391