برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ناظمی: زیبا بازی می کنیم و نتیجه می گیریم

سه‌شنبه، ۲ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۰:۵۰ — گل

افشین ناظمی سرمربی جوان داماش این روزها به همراه تیمش روی ابرهاست. آنها موفق شده اند علاوه بر برد نایب قهرمان لیگ برتر توانستند دومین برد پیاپی را کسب نمایند

داماش با این بردها به وضعیت خود در جدول سر و سامان داده وتا رتبه هفتم بالا آمده. خب ، سراغ ناظمی رفتیم . کسی که در رشت برای خود ابرو و اعتبار می خرد .
من خوشحالم که توانستیم تیم بزرگ و پر مهره ای مانند تراکتور را ببریم و همچنین بتوانیم شادی را مهمان دل همشهری هایمان بکنیم. هواداران ما به معنی واقعی کلمه در این بازی و بازی های پیشین یار دوازدهم ما بودند و تصور برگزاری یک مسابقه بدون حضور هوادارانمان برایم سخت است. من آنها را پورشور ترین هواداران فوتبال در ایران می دانم.
حق شما در این بازی برد بود؟
ببینید، ما در چهار بازی حق مان برد بود و به آنچه شایسته اش بودیم نرسیدیم. چه شد نتیجه اش؟ آیا دو پنالتی بازی با استقلال را به ما دادند؟ آیا کسی آمد و بگوید که در بازی با سایپا و نفت و سپاهان حق ما برد بود. فوتبال در کشور ما نتیجه گراست و ما حالا هم زیبا بازی می کنیم و هم نتیجه می گیریم. درباره بازی با تراکتور هم باید بگویم که در نیمه اول ما می توانستیم برنده از زمین خارج شویم اما در دقایقی از نیمه دوم آنها حسابی ما را تحت فشار گذاشته بودند و خوشحالم که فراهانی دوباره به روزهای اوجش برگشته و در این بازی به واقع عصای دست ما شد. که با چند تغییر تاکتیکی توانستیم از زیر فشار بیرون برویم و امین هم یک گل مدرسه ای خوب برای ما به ثمر رسوند.
حالا بازیکنان شما از این نتایج مغرور نمی شوند؟
نه مطمئن باشید! چون بعد از بازی در رختکن گفتم که داستان این بازی تمام شد و از همین امروز ما کار را گذاشتیم روی بازی با راه آهن. شنبه تمرین ریکاوری انجام دادیم و یکشنبه یک بازی دوستانه با استقلال ساری انجام می دهیم. ما برنامه تمرینی مان پیوسته و برنامه ریزی شده است و کاری می کنیم تا هم بازیکنان از تمرین های پشت سر هم خسته نشوند و متنوع تمرین کنیم و هم نگذاریم تا اعتماد به نفس کاذب سد راه موفقیت هایمان بشود.
مصدومیت در بین بازیکنانتان زیاد است، علت چیست؟
چند دلیل دارد. یکی این است که بعضی از آنها مصدومیت های کهنه داشتند که حالا بروز کرده است. یکی به فشار مسابقه و حادثه های در حین بازی بر می گردد اما با قاطعیت می گویم که زمین چمن مصنوعی بیشترین و اصلی ترین دلیل مصدومیت بازیکنان ماست. شما ببینید هر مربی وقتی یک بار به رشت می آید از این زمین می نالد، حالا دیگر چه می کشند بچه های ما! این زمین از اول این مدلی نبود، استفاده بیش از حد از آن و لگد خوردن های مداوم به این زمین باعث شد که افت بیشتری بکند. حالا بعضی جاهایش پست و بلند شده است. ولی ما چاره ای نداریم چون ورزشگاه سردارجنگل معایبش خیلی بیشتر از عضدی است و اگر یک بازی آنجا برگزار شود صدای مربیان و بازیکنان حریف بیشتر در می آید. تنها کاری که ما انجامش می دهیم این است که تا حد توان دیگر در عضدی تمرین نکنیم و فقط یک روز قبل از بازی ریکاوری را آنجا انجام دهیم.
ارتباط شما با کادر فنی و همکارانتان چگونه است؟
من باید بگویم که اگر موفقیتی تاکنون نصیب تیم شده است به معنی واقعی کلمه ثمره زحمت همکارانم در کادر فنی است. اگر این جمع دوستانه و یک دست نبودند هرگز کاری از دست من ساخته نبود. من خوشحالم که در این دوره همچین کادری نصیب من شد. من خودم ده سال کمک مربی این تیم بودم و یک شبه به فوتبال نیامدم به همین خاطر می دانم که تا چه حد همکارانم در موفقیت های تیم می توانند نقش داشته باشند. من اصلا یک چیز دیگر بگویم، اگر تیمی نتیجه نمی گیرد سرمربی اش باید برود و ببینید چه اتفاقی در بین همکارانش افتاده. نقش اصلی را همه اعضای کادر فنی بازی می کنند نه فقط سرمربی.
در مصاحبه‌ها همیشه از عابدینی تشکر می کنید، چرا؟
چون اگر حمایت آقای عابدینی نبود این تیم نه امروز که همان سه سال پیش که برایش مشکل به وجود آمده بود سقوط کرده بود و حالا ما داشتیم از خاطره ای به نام داماش حرف می زدیم. شما بروید و یک تحقیق کنید که کدام تیم نه در لیگ برتر که در لیگ دسته دوم می تواند بدون داشتن یک اسپانسر دایمی و پول سرپا بماند. من در روزهایی به چشم خودم تلاش حاجی را برای جور کردن پول سفر تیم به یک شهر دیگر را می دیدم. سال گذشته که اوج بحران ما بود و می خواستیم به درود برویم و آن مسایل درون تیمی پیش آمده بود، حاجی پول نداشت و تا به ما برای هزینه‌ها بدهد، ما را فرستاد نصف شب رفت چند میلیون از جایی تهیه کرد و با کارت به حساب مسئول تدارکات ما پول ریخت! یعنی خارج از چهارچوب و وظیفه اش برای داماش مایه می گذارد و یک تشکر خشک و خالی حداقل وظیفه شناسی ما از ایشان است.
داستان دخالت عابدینی در ترکیب؟
ببینید در بین شانزده مدیرعامل لیگ برتر کدام یکی نصف عابدینی سابقه فوتبالی دارد. خود شما روزنامه نگارها وقتی هر اتفاقی در جامعه فوتبال ما می افتد به سراغ اولین کسی که برای مصاحبه می روید ایشان است، حال می خواهد شکست تیم ملی باشد یا انتخاب رییس فدراسیون. پس او را صاحب نظر و کارشناس فوتبال می دانید نه فقط مدیرعامل یک تیم لیگ برتری. خب وقتی چنین کسی را در تیم ما حضور دارد این منطقی ترین کار است که برای مشورت سراغ اولین کسی که بروم حاجی باشد. اگر غیر از این کاری کنم اشتباه است، چون هیچ مشاوری به اندازه ایشان دلش به حال این تیم نمی سوزد و هیچ کس هم به اندازه او به اوضاع تیم اشراف ندارد. اما اگر شما می خواهید بدانید که مهندس نظرش را به ما تحمیل می کند، هرگز. شما بروید و از خود حاجی بپرسید. ایشان در بسیاری از مواقع نظر مشورتی خود را می دهند و در نهایت کادر فنی تصمیم می گیرد که چه کاری انجام دهد. چون اگر تیم نتیجه نگیرد همه من را مقصر می دانند و آقای عابدینی روزی که به من مسئولیت داد اختیار تام را به من داد.
امروز این حرفها را می زنید، اگر روزی که از داماش رفتید و این حرفها را زدید حساب است!
من افشین ناظمی یک روز به داماش آمدم و یک روز هم می روم. حرف من اما دوتا نمی شود. اگر می گویم باید از عابدینی تشکر کنم که توانست قبل از بازی بچه‌ها را شارژ مالی کند، پشت کادر فنی جوانش ایستاد و همیشه از مشورت هایش بهره می گیرم و در این تیم آزادی عمل دارم، تا ابد اینها را تکرار می کنم. فقط اگر می خواهید کمکی به فوتبال کنید بروید و ببینید در فوتبال ما چند مدیر غیرفوتبالی شب مسابقه می نشیند و ترکیب تیمش را بالا و پایین می کند. من نه به عنوان مربی که در جایگاه یک هوادار هم، قدردان کمک آقای عابدینی در داماش هستم

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391