برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

پیروانی: پول من را نمی‌دهند اما از وینگادا عذرخواهی هم کردند

چهارشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۱۲ — فارس

پیشکسوت فوتبال کشورمان گفت: آیا باید بلندگو دست می‌گرفتم و وسط استادیوم داد می‌زدم به ما پیشنهاد داده‌اند.

افشین پیروانی در خصوص اعلام نامش در برنامه ۹۰ همراه با دایی و اعلام این موضوع که چرا این دو نفر در همان هنگامی که پیشنهاد به آنها داده شده، مسائل را مطرح نکردند، گفت: همه می‌دانند شعار اصلی من این است، آدم خواب را می‌شود بیدار کرد اما کسی که خودش را به خواب زده ۵۰ نفر هم نمی‌توانند، بیدار کنند. ما باید به حال این فوتبال تاسف بخوریم به جای شادمانی در کوچه و خیابان در مورد رشوه، دلالی، زد و بند صحبت می‌کنند.

وی افزود: اگر بحث من مطرح شده این موضوع متعلق به چند سال پیش است، شب بود که پزشک تیم به من این موضوع را اطلاع داد و من هم عصبانی شدم و گفتم این موضوع به من ربطی ندارد و از طریق درودگر سرپرست تیم همه چیز را به شریفی رئیس وقت کمیته انضباطی اطلاع دادیم. آیا اشتباه بود؟ آیا باید بلندگو دستم می‌گرفتم و وسط استادیوم این را داد می‌زدم.

پیروانی یادآور شد: نمی‌دانم آیا آن وقت کمیته انضباطی این موضوع را پیگیری کرد یا خیر اما متاسفانه همه خودشان را به خواب زدند، کمیته انضباطی نمی‌تواند به صورت تک با همه این مسائل برخوردکند، باید جهاد ملی شود و مسئولان اطلاعاتی و امنیتی به کمک فوتبال بیایند.

وی در پاسخ به این سوال که می‌گویند مدرک کافی در دستان برخی که ادعا دارند، نیست گفت: مگر کسی که رشوه، دوپینگ، زد و بند کند مدرک دست کسی می‌دهد. پارسال گفتم دوپینگ در لیگ یک بیداد می‌کند، همه گفتند مدرک بیاور بعد ۳۰ نفر را محروم کردند. این متاسفانه مشکل فدراسیون است، در هر قشری بازیکن سالم و یا ناسالم داریم ولی الان همه از آب گل آلود ماهی می‌گیرند، ما باید برای یک بار این دندان پوسیده را بکنیم و بیرون بیندازیم.

پیروانی خاطر نشان کرد: فوتبال ما الان بار فنی ندارد، هر کس بخواهد داوری یا مربیگری کند و یا در فدارسیون باشد باید به گروه خاصی بپیوندند. تاسف می‌خورم بازیکنانی را می‌بینم که چون اهل زد و بند نبودند الان بیرون نشستند. این است فوتبال ما.

پیروانی درباره شکایت دایی از مایلی کهن و پیگیری سرمربی پرسپولیس بابت پولش گفت: دست دایی درد نکند باید پول خود را از باشگاه پرسپولیس بگیرد. شنیدم آقای مایلی کهن در این باره حرف زده. آقای مایلی کهن عزیز چرا ما مربیان نباید حقمان را در تیمی که در آن بازی می‌کنیم بگیریم و یا حتی در آن مربیگری می‌کنیم، مگر ما این پول را نگیریم به جیب هواداران یا باشگاه می‌رود، صد درصد به جیب آقایان می‌رودکه ماشین‌های مدل بالا بخرند و زیر پای خود بیندازند. به نظر شما یک نفر جایی کار کرد نباید حق و حقوش را بگیرد.

وی افزود: ما همه پرسپولیسی هستیم اما خود من از دوران مربیگری ام و حتی بازی کردنم از این تیم طلب دارم. اگر این پول به باشگاه یا هوادار می‌رسید می‌گفتم عیبی ندارد اما پول من را سال ۸۲ ندادند و به جایش آقای مدیر ماشین مدل بالا زیر پای خود انداخت، پول وینگادا را در پاکت دو دستی دادند و حتی از او عذرخواهی هم کردند اما ما باید هر روز به اداره مالیات برویم و برای پولی که نگرفتیم مالیات بدهیم.

پیروانی ادامه داد: وکیلم به اداره مالیات رفته و به او مبلغی بابت مالیاتم اعلام کردند که اصلا در جریان آن موضوع نبودم، به نظر من درود به شرف علی دایی. باید حقش را بگیرد البته من دایی را ۴ ماه است که ندیدم و نمی‌خواهم با این حرفهام بگویم که من با دایی هماهنگی کردم که این حرفها را می‌زنم اما دایی حقش را می‌خواهد و به نظرم برای پول گذشته‌اش باید تلاش کند. هر کس که حقش را بخواهد به نظر شما با تعصب نیست؟ یادم هستک ه چند مدت پیش به باشگاه پرسپولیس رفتم تا در مورد مطالباتم صحبت کنم که به من گفتند مطالباتم را به مردم بم کمک کردند حالا دروغ و راستش را نمی‌دانم اما چه کسی باید جواب اداره مالیات را بدهد، اداره مالیات می‌گوید فلان رقم را در روزنامه نوشتند که قرارداد شماست پس باید اینقدر مالیات بدهی.

وی در خصوص مراسم شب گذشته قانون مداران فوتبال نیز گفت: نصف افرادی که دیشب در مراسم بودند با هم قهر بودند، هفته پیش به من زنگ زدند و گفتند قرار است این مراسم برگزار شود. من با ۵۰ بازی ملی و کاپیتانی تیم ملی به این مراسم دعوت شدم در سال ۱۹۹۸، ۱۷ بازی برای تیم ملی تا رفتن به جام جهانی بازی کردم اما یک کارت قرمز نگرفتم ولی مراسم دیشب واقعا معلوم نبود برای چه برگزار شد. درود بر شرف عابدزاده که می‌گفت همه با هم که قهر هستند به مراسم دعوت شدند.

وی افزود: متاسفانه مراسم دیشب اصلا مشخص نبود با چه برنامه‌ای برگزار شد، آمارهایی که داده بودند اکثر اشتباه بود و باید به حال فدارسیون تاسف خورد چون فدارسیون باید این مراسم‌ها را برگزار کند نه یک سری باشگاه هنرمندان و کسان دیگر.

سرمربی سابق قرمزپوشان یاد آور شد: یادم هست سال گذشته وزیر وقت به ما ۴۰۰ هزار تومان بن کت و شلوار داد پس از این موضوع من این بن را به یک نفر دیگر بخشیدم اما وقتی این بنده خدا رفت بن را بگیرد متوجه شد که اگر چند دقیقه دیگر آنجا بایستد پلیس او را خواهد گرفت و سپس به من زنگ زد و گفتم تا اوضاع خراب تر نشده محل را ترک کن، این هم هدیه وزیر به ما بود، سه ماه پیش هم در یک بازی نمادین که نود و هشتی‌ها به میدان رفتند به همه فیش حج دادند اما هنوز که هنوز است معلوم نیست این فیش‌ها آیا برای پیشکسوتان فایده‌ای خواهد داشت و یا فقط برگه‌ را به آنها دادند ما همیشه می‌گوییم پهلوان زنده را عشق است اما الان پهلوان در ایران زنده و مرده ندارد و به نظر صنف بقال و نجار هم الان راحت به خود اجازه می‌دهند تا از فوتبالی‌ها تجلیل کنند. من برای این فدارسیون متاسفم و احتیاجی به پول آقایان ندارم اما مراسم‌هایی مانند شب گذشته باید توسط فدارسیون فوتبال انجام شود تا اینقدر بی ارزش نباشد.

پیروانی در پایان در مورد انتقادهای از پژمان جمشیدی بابت حضور در یک سریال نیز گفت: جمشیدی بهترین کار را کرد، دید در فوتبال زد و بند است هنر پیشه شد. کارش خیلی درست بود و هر کس بخواهد درباره او حرف بزند مطمئن باشید جوابش را خواهم داد. الان فوتبال ما طوری شده که هنرمندان باید بیایند از فوتبالیستها تجلیل کنند ما فقط همین را می‌خواهیم و فدارسیون ما متاسفانه خواب است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391