برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

غلام پیروانی:پست و مقام همیشه فانی است حق پیروز است

سه‌شنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۴۰ — گل

من ناراحتم به خاطر اینکه که وقتی روی سکوها شعار دادند حمایت نشدم،الان هم اگر به یاوری حرفی بزنند باید از ایشان حمایت شود.

غلامحسین  پیروانی

پس از نتایج ضعیف فجر و جدایی غلام پیروانی از این تیم حرف و حدیث‌های زیادی پیرامون این اتفاق به وجود آمد. غلام پیروانی که نامش با تیم فجر عجین شده است در کمال ناباوری نتوانست نتایج خوبی با فجر بگیرد و برخلاف میل باطنی‌اش استعفا داد و از این تیم جدا شد. مصاحبه سایت گل با شاغلام را در یک روز پاییزی را بخوانید.
پس از جدایی از فجر زندگی چطور می‌گذرد؟
زندگی مثل همیشه خوب است صبح‌ها می‌رویم تفریح تا عصر و عصر هم می‌آییم خدمت خانواده و در کل همه چیز خوب و شیرین است.
از فجر و اتفاقاتی که برای شما غیرمنتظره بود بگویید اما پیش آمد؟
ما با ۶ تیم اول لیگ بازی داشتیم. در ۴ بازی ابتدایی باختیم و در ۴ بازی دوم هم ۵ امتیاز گرفتیم، سپاهان را بردیم و امیدوار بودیم به نتایج رو به رشد تیم تا این سکوها شروع به شعار دادن کردند. من همه عمرم عاشق کارم بود نه به دنبال کاسبی. برای پول شخصیتم را خراب نمی‌کنم کارنامه من با فجر مشخص است. البته یکی از روزنامه‌های محلی برعلیه من مطلبی نوشته و گفته است که مربیان بومی در شیراز نتیجه نگرفته‌اند. من در جواب آنها باید بگویم ما سال ۷۴ با برق نایب قهرمان شدیم، سال ۷۶ زمان آقای خلیل صالحی قهرمان جام حذفی شدیم، در سال ۸۰ با فجر در جام حذفی قهرمان شدیم، در سال ۸۱ و ۸۲ نایب قهرمان شدیم، در سال ۸۳ بهترین تیم شهرستانی شدیم و در جام پادشاهی عربستان شرکت کردیم. این‌ها نتایجی بوده که در شیراز گرفته‌ام، آنها یا اشتباه کرده‌اند و یا از روی غرض‌ورزی این حرف‌ها را زده‌اند.
چه شد که از فجر جدا شدید؟
پست و مقام فانی است و عمر قهرمانی خیلی کوتاه است. من خودم خواستم و از تیم کنار آمدم و نمی‌توانستم صبر کنم تا اخراج شوم. این کار را نکردم و از الان هم به خاطر روح شهیدسپاسی دوست دارم این تیم نتیجه بگیرد و به موفقیت برسد.
اما شما در ابومسلم هم نتیجه نگرفتید؟
من قبول ندارم چرا که در آن مقطع بچه‌ها اکثرا نمی‌آمدند تمرین کنند و بحث مدیریتی به وجود آمده بود و من هم اگر به آنجا رفتم به خاطر آقای مهاجرانی بود که در سال ۵۳ من را کاپیتان جوانان گذاشته بود و به من خیلی لطف داشت، من به احترام امام رضا به آنجا رفتم و می‌دانستم شرایط چگونه است و یک روز هم آقای مهاجرانی به هتل آمد و گفت که صلاح نیست در ابومسلم باشی و من هم از این تیم جدا شدم، در آن مقطع هم نتایج بدی نگرفته بودیم و در رده پنجم لیگ بودیم که خیلی از بازی‌ها مانده بود.
صنعت نفت چطور؟
آنجا هم مشکلات بیرون تیمی وجود داشت، من نمی‌خواهم بگویم نتایج خیلی خوبی گرفته‌ام اما در نفت از ۱۵ بازی ۲۰ امتیاز داشتیم، ۵ امتیاز خارج از خانه گرفته بودیم، من در آنجا ادامه ندادم چون روی سکوها توهین می‌کردند، سال قبل هم همان تیم صنعت نفت را در لیگ برتر نگه داشتم. آنها اتفاقا پول خوبی هم می‌دانند اما پول به چه قیمت، من نمی‌خواستم آنجا بمانم و توهین بشنوم.
نظرتان در مورد آقای یاوری چیست، مشکلی که با ایشان ندارید؟
نه من آقای یاوری را پیشکسوت خودم می‌دانم و احترامش بر من واجب است. مربی، مربی است و هر کس دنبالش برود. باید برود و کار کند من ناراحتم به خاطراینکه که وقتی روی سکوها شعار دادند حمایت نشدم، یاوری پیشکسوت من است و حق استادی به گردن من دارد، الان هم اگر به یاوری حرفی بزنند باید از ایشان حمایت شود.
واقعا مشکلاتتان با سکوها چه بود؟
آنها عده کمی بودند که به دنبال اهداف خاصی بودند. بعد از آن اتفاقات خیلی‌ها به من مسیج دادند و کاش می‌شد مسیج‌ها را به شما نشان دهم تا ببینید که مردم چقدر مرا دوست دارند. اما آنهایی که شعار می‌دادند هدف دیگری را دنبال می‌کردند و عاشق فوتبال نبودند.
آیا پای پول در میان بود؟
نمی‌دانم چه بگویم فقط پس از آن اتفاقات ۵ روز بعد به عنوان چهره ماندگار استان از من تجلیل کردند. من با عزت زندگی‌می‌کنم و خدا را شاکرم.
کلا فکر می‌کنی تیم فجر امسال بتواند موفق شود؟
فجر تیم بدی نیست ما سال‌هایی هم که با فجر بودیم اکثر ته جدول بودیم. نه من بلکه همه، چون فجر برای قهرمانی یا بالا جدول بودن بسته نمی‌شود همین امسال هم اگر داوری با ما کمی مهربان‌تر بود این اتفاقات نمی‌افتاد. ما در بازی صبا دقیقه ۹۰ و با داماش در شیراز ۲ پنالتی به ناحق برای ما اتفاق افتاد و من نمی‌دانم جواب آنها را چه کسی‌ می‌دهد ولی امیدوارم که این اشتباهات سهوی بوده باشد.
در کل قبول داری فوتبال در شیراز کم اهمیت شده است؟
قبول دارم اما باید حرکتی بشود تا ملت به استادیوم‌ها کشیده می‌شوند، چند سال پیش هم گفتم مسوولان می‌تواننند با گذاشتن هدیه‌هایی مثل ربع سکه یا لوازم خانگی حتی یک یخچال می‌توانند انگیزه‌ای به تماشاچیان بدهند تا با این حربه آنها به استادیوم بیایند.
با آقای عاری و جعفری که مشکلی ندارید؟
نه، نه من هیچ مشکلی با آنها ندارم من باز هم تاکید می‌کنم اگر مشکلی بود فقط به خاطر سکوها بود که دوست داشتم از من حمایت شود. باز هم تاکید می‌کنم الان هم اگر در سکوها بخواهند حرفی برعلیه یاوری بزنند مسوولان فجر باید از یاوری حمایت کنند چرا که الان او مسئول تیم است و حتی اگر خود من اگر این اتفاق بیفتد از محمود یاوری حمایت می‌کنم.
پیشنهادی برای کار و برگشتن به لیگ ندارید؟
از سه تا تیم خوب لیگ یکی با من تماس گرفته‌اند اما جواب رد داده‌ام. آن سال هم که به ابوملسم رفتم به خاطر دینی بود که به حشمت مهاجرانی داشتم منتظر ببینم خدا چه می‌خواهد من همیشه اعتقاد دارم اگر در ورزش باشی نعمت است و ا گر نباشی حکمت است.
حرف خاصی ندارید؟
من باید در جواب آن خبرنگار محلی که گفته بود مربیان بومی نتیجه نگرفته‌اند بگویم که نتایج من با فجر و تیم‌های شیرازی مشخص است و من فکر می‌کنم ایشان یا اطلاعات کافی نداشته است و اشتباه کرده است و یا جوان بوده است و بازیچه دست دیگران شده است و از روی غرض‌ورزی این کار را کرده است. به هر حال از صمیم قلب برای فجر آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم فوتبال شیراز به سمت موفقیت گام بردارد و در آخر باید بگویم که حق همیشه پیروز است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391