برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

لوسیانو پریرا: آرزو می‌کنم به تیم ملی ایران دعوت شوم

پنجشنبه، ۱۸ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۱۰ — خبرآنلاین

پریرا می‌گوید سخت ترین مدافع لیگ، شماره ۴ استقلال است.

لوسیانو پریرا مندز

لوسیانو پریرا مهاجم فولاد خوزستان که دو فصلی است شماره ۲۹ این تیم را به تن دارد، در تقویم شمسی متولد ۲۳ مهرماه ۱۳۶۲ است. چند روز بعد هم باید برایش جشن تولد بگیرند. دیروز با او صحبت کردیم و حرف هایی زد که بسیار جالب بود.
حضور در برنامه ۹۰ چه تجربه ای برایت داشت؟
جالب بود، فضای جدیدی را تجربه کردم اما بعدا فهمیدم یکسری از حرف هایم به خوبی تجربه نشد. من در سری A و B برزیل بازی کردم. مهاجم آمریکاناتال در سری A برزیل بودم و بازی هایم را نشان داد. فیلم دیگری هم بود که بازی های مرا در تیم برازیلینس نمایش می داد. این تیم در سری B بود. در لیگ local هم بازی کردم اما این کلمه در کشور من به ایالت اطلاق می شود. در نهایت باشگاه لیننس از سریB بود که فیلم بازی هایم در آن را دیدید.
اهل کدام ایالت هستی؟
ایالت سائوپائولو شهر بائیا. در این ایالت هم بازی کردم و در فوتبال به رشد خوبی رسیدم.
شرایط زندگی در برزیل با اهواز چقدر متفاوت است؟
سال قبل که به تازگی به ایران آمده بودم، تحمل آب و هوای اهواز برایم بسیار سخت بود. نمی توانستم آن گرما را تحمل کنم. شهر من، بائیا در شمال کشور برزیل و روی خط استوا قرار دارد که بسیار گرم است اما گرمای اهواز چندین درجه بیشتر و سخت تر از بائیاست. بعد از چند روزی که در ایران ماندم و محبت مردم اهواز را دیدم، متوجه شدم این گرما از قلب مردم بیرون می آید و باید بمانم تا برای شان گلزنی کنم. حالا دیگر از آب و هوای اهواز هیچ گلایه و شکایتی ندارم.
شنیده ایم همیشه با همسرت هستی و معمولا با او در ساعات بیکاری در شهر به خرید می روی؟
بله. هرگز نمی توانم از همسرم جدا شوم. او خانه دار است و کار خاصی در منزل ندارد به همین خاطر در کنار او می مانم تا در ایران احساس غربت و تنهایی نکند. البته چند دوست خوب هم دارم ولی ترجیح می دهم همیشه در کنار همسرم باشم. اگر خواست او نبود، شاید به ایران نمی آمدم و حالا همسرم هم در کشور شما احساس آرامش می کند.
قبل از حضور در فولاد هم پیشنهاد داشتی که به ایران بیایی؟
بله یک مربی ایرانی به برزیل آمده بود تا مرا به اصفهان ببرد. او مرا پسندید ولی در آن سال نمی توانستم راهی ایران شوم. حقیقتش را بخواهید فکر نمی کردم لیگ ایران، لیگ خوب و باکیفیتی باشد اما حالا نظرم کاملا عوض شده به خصوص که آکادمی باشگاه فولاد را دیدم. باشگاهی مثل فلامینگو برزیل با آن سابقه و آن همه طرفدار، هنوز یک زمین تمرین اختصاصی ندارد ولی تجهیزات باشگاه فولاد، هر بازیکنی را متعجب می کند. فولاد حتی از فلامینگو هم بهتر است!
چند بار به دوستانت گفته بودی خیلی بازیکن بدشانسی هستی. این موضوع صحت دارد؟
بله من واقعا بدشانسم. خیلی بدشانس و غمگین! همین بازی آخر مقابل نفت تهران را ببینید که چند موقعیت خوب گلزنی را از دست دادم. اگر توپ هایم به گل تبدیل می شد، الان در جدول آقای گل های ایران، فاصله بیشتری با سایر مهاجمان داشتم ولی بدشانسی‌ها نمی گذارد کارهایم پیش برود. امیدوارم بدشانسی از خانه من بیرون برود!
به قهرمانی فولاد چقدر امیدواری؟
می توانیم قهرمان شویم. شرایط بسیار خوبی داریم و با ادامه این روند بردها، کار سختی نیست که روی سکوی قهرمانی برویم. البته قهرمانی یک راز بزرگ دارد، اینکه بازیکنان و اعضای تیم، به یکدیگر و به سرمربی اعتماد کامل داشته باشند.
این اعتماد وجود دارد؟
بیش از حد ممکن!
کدام مدافع در بین تیم های لیگی، بیشتر در بازی روبرو آزارت داده؟
در ایران بازیکنان بسیار خوب و باهوشی در خط دفاع تیم‌ها بازی می کنند ولی فقط شماره ۴ استقلال (امیرحسین صادقی) بود که کارم را حسابی سخت کرد. البته در بازی های بعدی نمی گذارم موفق باشد.
به نظر می رسد رابطه ات با چند بازیکن فولاد چندان خوب نیست چون آنها مدام بر سرت داد می زنند؟
نه تا به حال که همه چیز خوب پیش رفته. البته در فوتبال، ما بابت فرصت هایی که از دست می دهیم عصبانی می شویم و طبیعی است که انسان‌ها در عصبانیت بر سر یکدیگر داد بزنند ولی همه چیز در رختکن کنترل می شود. تا امروز، هرگز هیچ بازیکنی از فولاد به من بی احترامی نکرده و از همه آنها ممنونم که همیشه با من مهربان بوده اند. رابطه ام با تک تک شان خوب است و امیدوارم در آینده، توپ هایم را به گل تبدیل کنم تا هیچ کس ناراحت نشود.
و حسین فرکی...؟
من از فرکی بسیار ممنون و متشکرم. او را بی نهایت دوست دارم و می دانم در فصل قبل، فرکی مرا تحمل کرد. حتی به خاطر اشتباهات من، از روی سکوها به او سنگ زدند اما به من وفادار ماند. فرکی یک مربی بسیار مهربان است و قلب بزرگی دارد. من همیشه برایش آرامش و موفقیت را از خدا طلب می کنم.
امسال جام جهانی ۲۰۱۴ در کشور تو انجام می شود. راهی هست که به تیم ملی برزیل دعوت شوی؟
نه، می دانم که نمی توانم به تیم ملی برزیل برسم ولی آرزو می کنم در جام جهانی به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شوم! می توانم یک زوج خوب برای رضا قوچان نژاد که شما به او لقب گوچی داده اید، باشم. تعجب نکنید، این واقعا یک آرزوی بزرگ برای من است. چند روز دیگر وارد ۳۰ سالگی می شوم و دوست دارم این خبر را به عنوان کادوی تولد بشنوم که درب تیم ملی ایران به روی بازیکنان خارجی لیگ باز شده است. در این صورت من هم می توانم با پیراهن ایران در کشور، جام جهانی را تجربه کنم!
البته این یک اتفاق محال است!
فقط یک آرزوست که شاید برآورده شود...

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391