برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رئیسی‌کیا: فوتبال ایران پاک است، آلودگی چند نفر را نباید به حساب همه گذاشت

چهارشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۲۱ — تسنیم

مدیرعامل باشگاه راه‌آهن سورینت گفت: فوتبال ایران عموماً پاک است و آلودگی چند نفر را نباید به حساب همه گذاشت.

صادق رئیسی‌کیا در مورد بحث تبانی در فوتبال ایران عنوان کرد: اگر از جنبه عمومی صحبت کنیم باید بگوییم تبانی یکی از فسادهای بزرگ فوتبال ماست. البته فوتبال ایران عموما پاک است و آلودگی چند نفر را نباید به حساب همه گذاشت. فوتبال در کشورمان علاقه‌مندان زیادی دارد و باعث اشتغال‌زایی زیادی هم شده است. نباید ناپاکی عده‌ای را به حساب همه گذاشت.

وی ادامه داد: علت وجود تبانی در فوتبال ایران به خاطر گردش مالی بزرگی است که در فوتبال وجود دارد. پول زیاد و عدم مدیریت صحیح باعث شده زمینه برای ورود افراد ناپاک به فوتبال فراهم شود.

مدیرعامل باشگاه راه‌آهن سورینت در واکنش به مطرح شدن نام این باشگاه در خصوص پرونده تبانی در فوتبال گفت: خود آقای علیپور اعلام کرد که نام باشگاه راه‌آهن سورینت از این جهت در پرونده مطرح شده که طرفین این معرکه زمانی در این باشگاه فعالیت می‌کردند. مثلا اگر آقایان در سپاهان و یا گهر دورود هم بودند به جای نام راه‌آهن نام این تیم‌ها به میان می‌آمد. در این پرونده نقشی بر مسئولیت باشگاه وارد نیست فقط عده‌ای از افراد که به همراه سرمربی وقت‌مان در راه‌آهن سورینت حضور داشتند در این پرونده نقش دارند.

رئیسی‌کیا ضمن بیان این مسئله که شأن مدیریت یک باشگاه بیشتر از این است که در این موارد ورود کند تصریح کرد: عموما مدیریت این باشگاه درگیر این مسائل نمی‌شود چون در این باشگاه‌ها انسان‌های بزرگ به مدیریت می‌رسند. اگر نام باشگاه‌های پرسپولیس و راه‌آهن سورینت در این پرونده مطرح شده فقط به خاطر چند نفر فرد ناپاک است وگرنه این دو باشگاه هیچ نقشی در این قضیه نداشتند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تا به حال به او برای دریافت پول از طرف کسی تماسی گرفته شده یا خیر، اظهار داشت: اصلا در این خصوص صحبتی مطرح نشده یعنی رفتارها و عملکرد ما به گونه‌ای بوده که افراد سودجو چنین ذهنیتی در مورد باشگاه ما ندارند. درست است که راه‌آهن سورینت یک باشگاه خصوصی است و شرایط مالی خوبی دارد اما ما مراقبت مالی شدیدی در باشگاه اعمال کردیم و هر ۳ ماه یکبار حسابرسی انجام می‌دهیم تا هزینه بی‌جهت در باشگاه انجتم نشود. مطمئن باشید در جایی این مسائل رخ می‌دهد که زمینه برای آن وجود داشته باشد.

مدیرعامل راه‌آهن سورینت درباره ورود مجلس شورای اسلامی به مسئله تبانی در فوتبال به تسنیم گفت: قطعا این مورد می‌تواند به حل این پرونده بسیار کمک کند. اینکه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس وارد این مسئله شده بسیار خوب است. به نظر من سایر نهادهای امنیتی، نظارتی، اطلاعاتی و قضایی باید وارد این پرونده شوند چون واقعا با چند نفر در فدراسیون فوتبال نمی‌شود این مسائل کنترل شود. باید تفاهماتی در این زمینه بین نهادهای مختلف صورت بگیرد تا به سمت فوتبال پاک حرکت کنیم.

رئیسی‌کیا با بیان اینکه نقش رسانه‌ها در نظارت بر این مسائل بسیار پررنگ است گفت: در این میان یک مسئله فراموش شده و آن پنالتی معروف بازی پرسپولیس و سپاهان است. آقایان این موضوع را با فساد و داوری در فوتبال مرتبط دانستند. باید بگویم این مورد به کجا رسیده و چرا در حال گم شدن است. هر کسی که ادعایی را مطرح می‌کند باید آن را هم ثابت کند.

وی ادامه داد: فساد فقط در داوری نیست و بازیکن و مربی را هم شامل می‌شود. خوشبختانه تا امروز هم به این مورد هم برنخوردیم یعنی شیوه کاری‌مان طوری بوده که این مسئله به وجود بیاید.

مدیرعامل راه‌آهن در پایان خبر داد که با توجه به شرایط این تیم و نظر سرمربی تیم احتمالا راه آهن سورینت برای تعطیلات نیم‌فصل لیگ اردوی خارج از کشور خواهد داشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391