برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رحیم‌پور: اثبات تبانی در لیگ برتر همتی جدی می‌خواهد

سه‌شنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۳۵ — فارس

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: اثبات تبانی و ناپاکی در لیگ برتر نیاز به عزم و همتی جدی دارد.

سیامک رحیم پور در مورد حضورش در جلسه شب گذشته کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی گفت: مباحثی که در آنجا مطرح شد اجازه نداریم به صورت علنی بیان کنیم اما به نظر خود من فساد در ورزش وجود دارد و برخی می‌خواهند به شکلی آن را کوچک جلوه دهند و ماجرا را به سمت و سویی ببرند که اتفاقی نیفتاده است. اگر سه لیگ برتر، یک و دو را در نظر بگیریم بر اساس شواهدی که وجود دارد می بینیم که تبانی و ناپاکی وجود دارد.

وی افزود: برای این مسئله دلایل متعددی وجود دارد به طور مثال در لیگ یک و دو چون نظارت کمی وجود دارد و مسابقات پخش زنده هم نمی‌شود این فضا بیشتر فراهم است.

رحیم‌پور تاکید کرد: امیدوارم اراده و عزم قوی در فدراسیون وجود داشته باشد تا با این مسائل برخورد شود. همین که کفاشیان و همکاران او اجازه دادند این تابو شکسته شود نشان می‌دهد که در مسیر صحیحی جلو می‌رویم و باید این اراده تقویت شود تا برخورد قاطعی صورت بگیرد. اثبات تبانی در لیگ برتر همت بیشتری را می‌طلبد.

وی در مورد اینکه آیا امکان دارد با گذشت زمان موجی که به راه افتاده است دچار خاموشی شود، گفت:‌ کمیسیون اصل ۹۰ وقتی با وجود حجم زیاد پرونده‌های کلانی که دارد وقت برای این موضوع می‌‌گذارد نشان می‌دهد که اراده خوبی وجود دارد و امیدوار هستیم این مشکل برطرف شود.

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد اینکه آیا ناپاکی در جامعه داوری وجود دارد، خاطرنشان کرد: جامعه داوری نیز بخشی از فوتبال را تشکیل می‌دهد. برای اینکه داوری دچار خلافی شود یک مربی وجود دارد که به او پیشنهاد می‌دهد. اگر خریدار نباشد فروشنده‌ای نیز پیدا نمی‌شود. اگر می‌خواهیم به این موضوعات ورود کنیم باید به دنبال خریدار هم باشیم و همه را محروم کنیم.

وی در پایان اظهار داشت: چیزی که مشخص است حضور کمیسیون اصل ۹۰ در این پرونده بسیار مثبت است. با توجه به اینکه خانه ملت می‌تواند در تدوین قوانین و نحوه اجرا و ابلاغ قانون کمک کند می‌تواند در امر سالم‌سازی سرعت بیشتری به فعالیت‌ها دهد. باید این خلأها و ضعف‌ها را برطرف کرد در جلسه دیروز هم هر کسی اظهار نظرهای خودش را اعلام کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391