برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اصغر شرفی : مظلومی اندازه تحصیلات و دانشش حرف می زند!

دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۲۶ — گل

دعوت بازیکنان دورگه به تیم ملی ایران انتقاد مربیانی چون پرویز مظلومی و محمد مایلی کهن را به دنبال داشته.

دعوت بازیکنان دورگه به تیم ملی ایران انتقاد مربیانی چون پرویز مظلومی و محمد مایلی کهن را به دنبال داشته.
مظلومی معتقد است وقتی یک بازیکن بلد نیست فارسی حرف بزند چرا باید به تیم ملی دعوت شود. اصغر شرفی در مصاحبه با سایت گل جواب این انتقادها را می دهد:

_ حتما شنیدید که بعد از دعوت از بیت آشور به تیم ملی خیلی‌ها انتقاد کردند و گفتند چرا او که فارسی بلد نیست دعوت شده. شما چه نظری دارید در این مورد؟

من فکر می کنم ملیت را کسی به کسی نمی دهد. وقتی کسی اعتراف می‌کند ایرانی است دیگر کسی نباید در مورد ملیتش صحبت کند. وقتی یک جوانی افتخار می‌کند به ایرانی بودن دیگر چه ایرادی دارد که به تیم ملی دعوت شود؟ معلوم است کسی که از بچگی به کشوری دیگر رفته نمی تواند فارسی حرف بزند. این همه بازیکن لژیونر داریم که در اروپا بازی می کنند. آیا آنها هم زبان آن کشور را می دانند و بلدند حرف بزنند؟

_ اما آنها به اروپا می روند تا در تیمهای باشگاهی بازی کنند و نه ملی....

خب فرقی ندارد. به هر حال زبان نمی دانند دیگر.واقعا دوره این حرفها گذشته که می گویند فلانی فارسی بلد نیست. مسخره است این حرفها. هر جای دنیا که بروید انگلیسی صحبت می کنند. اصلا زبان زنده دنیا انگلیسی است و نه فارسی. مطرح کردن این حرفها ، آدم را کوچک می کند. وقتی طرف، پدر و مادری ایرانی دارد دلش می خواهد که بگوید ایرانی هستم. اشکالی دارد؟

_ ولی پرویز مظلومی گفته که چون بیت آشور نمی تواند فارسی حرف بزند نباید دعوت شود....

هر کس به اندازه تحصیلات و دانشش حرف می زند. در مورد حرفهای او صحبتی ندارم.

_ یعنی موافقید که بازیکنان دورگه به تیم ملی دعوت شوند؟

صد در صد. روزیک ه رضا قوچان نژاد به تیم ملی آمد و گل زد، خوشحال نشدید؟ آقایان خوشحال نشدند؟ یا مثلا وقتی دژاگه آمد و خط هجومی تیم ملی را متحول کرد این آقایان خوشحال نشدند؟ تیم ملی نتیجه نگرفت؟ به آقایان می گویم اینقدر دو رو نباشند و به کی روش حسادت نکنند. چه اشکالی دارد یک ایرانی خودش را در سطح جهان طرح کند و بعد پیراهن تیم ملی را بپوشد؟

_ می گویند این بازیکنان بلد نیستند حتی سلام علیک هم کنند و از یک تا ۱۰ را بشمارند!!!

بلد نیست از یک تا ۱۰ بشمارد اما بلد است از یک تا ۱۰ گل بزند. من که این بیت آشور را نمی شناسم اما وقتی می گوید ایرانی است و فوتبالش هم در سطح تیم ملی، چرا نباید برای ما بازی کند؟ ۳ تا بچه من بیشتر از ۲۰،۳۰ سال که در امریکا زندگی می کنند اما مثل بلبل فارسی حرف می زنند. این بازیکنی که فارسی حرف نمی زند گناهی نکرده. مهم این است که بتواند به خوبی ارتباط برقرار کند. با ایما و اشاره هم می توان ارتباط برقرار کرد. فقط که نباید حرف زد. گرد مولر را در آلمان گذاشتند کلاش زبان آلمانی. او از دهات آمده بوده و نمی توانسته حرف بزند. او را کلاس گذاشتند تا زبان یاد بگیرد. به همین خاطر ، بازیکنان دو رگه تیم ملی را هم می نوانند در کلاس ثبت نام کنند تا فارسی یاد بگیرند.

_ شاید هم برخی حسادت می کنند به کارلوس کی روش و دوست ندارند تیم ملی با او به جام جهانی برود...

دقیقا. بعضی مربیان ایرانی به کی روش حسادت می کنند و دوست ندارند او نتیجه بگیرد. الان مایلی کهن دستش به گوشت نمی رسد می گوید گندیده. نه خودش رفته جبهه و نه بچه اش اما می آید و این و آن را محکوم می کند. به ما که در ایران نبودیم می گوید خائن و خیلی چیزهای دیگر! آخر یک مقدار شرم کنید، به روز فکر کنید و مدرن. من که سر در نمی آورم از حرفهای این آقا و برخی دیگر.

_ بحث های تبانی هم که داغ است. شما سالها پیش پرده برداشتید از وجود این فسادها اما کسی توجهی نکرد..

اوه. آن موقع گفتم همه می خواستند شکایت کنند. گفتند شرفی تازه از فرنگ آمده و قوانین را نمی داند. همین هایی گفتند که حالا موقعیتشان به خطر افتاده.

_ پیشنهاد سرمربیگری ندارید؟

از پیاده رو پیشنهاد دارم و هر روز روی آن قدم می زنم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391