برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ابهامات جریمه ۶۰ میلیونی شجاع!

سه‌شنبه، ۹ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۲۰:۵۰ — گل

پرسپولیس هیچگاه قرارداد شجاع را به سازمان لیگ نبرد و نام او را در لیست قرار نداد. پس این ماده شامل این بازیکن نمی شود زیرا فقط در یک باشگاه ثبت نام شده است.

شجاع  خلیل زاده

سایت رسمی فدراسیون فوتبال از جریمه ۶۰ میلیون تومانی شجاع خلیل زاده خبر داده و نوشته است«شجاع خلیل زاده بازیکن فصل گذشته مس کرمان در فصل ۹۱-۹۲ مبادرت به انعقاد دو قرارداد همزمان با تیم های فولاد مبارکه سپاهان و پرسپولیس کرده است. برهمین اساس کمیته انضباطی به استناد بند ۱ ماده ۲۱ آیین نامه نقل و انتقالات و تعیین وضعیت بازیکنان وی را به پرداخت مبلغ ششصد میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.»

بند یک ماده ۲۱ آیین نامه نقل و انتقالات چه می گوید؟«بازیکنان نمی توانند به طور همزمان با دو باشگاه قرارداد قطعی منعقد نموده و ثبت نام شوند مگر آن که یک ماه به پایان قرارداد اولیه باقی بوده ، در غیر اینصورت برای یک فصل ورزشی محروم می شوند» و حالا کمیته انضباطی یکسال محرومیت را به ۶۰ میلیون تومان جریمه تبدیل کرده است.

محرومیت این ماده همانگونه که از متن آن بر می آید شامل بازیکنانی می شود که «قرارداد قطعی» منعقد کرده و «ثبت نام» شده اند.

انعقاد قرارداد قطعی مفهومش مشخص است اما ثبت نام یعنی چه؟ در ماده ۱۴ همان آیین نامه می گوید «ثبت نام به مفهوم ارائه قرارداد بازیکن به سازمان لیگ توسط باشگاه مربوطه و درخواست صدور کارت بازی است»

ابهام اصلی این رای دقیقا همین جاست.آیا شجاع خلیل زاده در دو باشگاه ثبت نام شده است؟ یعنی هم پرسپولیس و هم سپاهان قرارداد او را به سازمان لیگ برده و درخواست صدور کارت بازی برای او کرده اند؟ به هیچ عنوان. پرسپولیس هیچگاه قرارداد شجاع را به سازمان لیگ نبرد و نام او را در لیست قرار نداد. پس این ماده شامل این بازیکن نمی شود زیرا فقط در یک باشگاه ثبت نام شده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391