برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ترکی: چرا جامعه داوری درباره اتفاقات اخیر سکوت کرده است؟

چهارشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۰۶ — تسنیم

داور بین‌المللی فوتبال ایران گفت: تعجب می‌کنم چرا جامعه داوری درباره اتفاقات اخیر هیچ اظهار نظری نمی‌کند و سکوت کرده‌ است؟

محسن ترکی

محسن ترکی درباره محرومیت محسن قهرمانی از قضاوت اظهار داشت: به نظرم مسئولان فدراسیون فوتبال باید نقش حمایتی از جامعه داوران داشته باشند و تا زمانی که حکمی قطعی نشده نباید درباره آن صحبت کنند.

وی افزود: با این شرایط جامعه داوری سخت تحت فشار قرار می‌گیرد. انتظار داریم همانطور که برای همه تیم‌ها و تخلفات‌شان حکمی داده می‌شود، با تیم‌های تهرانی نیز همین‌گونه برخورد شود و این شائبه بوجود نیاید که فدراسیون برای تیم‌های تهرانی تبعیض قائل می‌شود.

داور بین المللی کشورمان تصریح کرد: تعجب می‌کنم چرا جامعه داوری درباره اتفاقات اخیر هیچ اظهار نظری نمی‌کند و سکوت کرده‌ است؟ چرا آنها وارد نمی‌شوند تا از داوران حمایت کنند؟ ما به عنوان داور نباید در حاشیه قرار بگیریم. مردم و خانواده‌ام از من سوال می‌پرسند چرا دیگر قضاوت نمی‌کنی. آنها حق دارند این سوال را بپرسند ولی این را باید بدانید داور تا تمرکز نداشته باشد نمی‌تواند قضاوت کند.

ترکی خاطرنشان کرد: ما نمی‌گوییم با ناپاکی مبارزه نشود ولی تا زمانی که چیزی ثابت نشده نباید با آبروی کسی بازی کنیم و مقابل دوربین‌های تلویزیونی هر اظهارنظری انجام دهیم.

وی با اشاره به اعتراض‌هایی که باشگاه‌ها نسبت به قضاوت داوران دارند، گفت: فرمی در اختیار تیم‌ها قرار داده شده که اگر شبهاتی درباره قضاوت یک داور برای آنها پیش می‌آید پُر و به فدراسیون مراجعه کنند، نه اینکه با آبروی افراد بازی شود. اگر این موضوع برای هر تیمی بوجود می‌آمد به همین شکل صحبت می‌کردم. بهتر است تیم‌ها با آبروی اشخاص بازی نکنند.

داور بین‌المللی کشورمان درباره تبدیل کارت قرمز میثم حسینی به کارت زرد از سوی کمیته انضباطی عنوان کرد: در آن صحنه اظهارنظرهای متفاوتی از سوی کارشناسان صورت گرفت. داوران بر اساس دیده‌ها و شنیده‌ها قضاوت می‌کنند. وقتی توپ در جای دیگری است و اتفاقی مشابه اتفاق درگیری بازی سپاهان - پرسپولیس در قسمتی دیگری از بازی بیفتد در قوانین داوری این صحنه را برخورد شدید می‌نامیم.

ترکی تاکید کرد: در برخورد شدید جریمه تیمی که ممکن است در نظر گرفته می‌شود، پنالتی، ضربه آزاد مستقیم یا غیر مستقیم و شروع مجدد بازی بین طرفین خواهد بود ولی در جریمه شخصی فقط کارت قرمز داده می‌شود. این اتفاق مثل این می‌ماند که بازیکنی به بازیکن دیگری مشت بزند ولی به او برخورد نکند. آیا داور باید بگوید چون مشت به صورت بازیکن برخورد نکرده نباید با او برخورد صورت بگیرد؟

وی گفت: کمیته انضباطی در این زمینه اشتباه کرد و بهتر است این کمیته با صحنه‌های مشابه دیدار سپاهان - پرسپولیس که در گذشته نیز افتاده برخورد کند. اگر با بازیکنی که در زمین شیطنت می‌کند برخوردی صورت بگیرد دیگر شاهد این اتفاقات نخواهیم بود. البته جا دارد از کمیته انضباطی بابت حمایت‌ از داوران در این فصل تشکر کنم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391