برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

یاوری: بازیکنان و مدیران فوتبال ما تفکر حرفه‌ای ندارند

دوشنبه، ۱۵ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۰۶ — ایسنا

پیشکسوت فوتبال گفت: متاسفانه نه مدیران ما تفر حرفه‌ای دارند و نه بازیکنان و فرهنگ حرفه‌ای در فوتبال ما وجود ندارد و تنها امکانات به صورت حرفه‌ای توزیع می‌شود.

تیم پرسپولیس و تیم استقلال

محمد یاوری اظهارکرد: در گذشته فوتبال اصفهان به تاسی از فوتبال کشور آماتور بود و بازیکنان با عشق بازی می‌کردند. امروز خواسته‌های دیگر به این عشق اضافه شده است و شهرت و مادیات برای بازیکنان در اولویت است. البته نشانه‌های تعصب وجود دارد، اما کمتر از گذشته.

وی افزود: فوتبال ایران حرفه‌ای نیست. متاسفانه تفکرات بازیکنان هم به این شکل است و اصلا ظرفیت توجه زیاد را ندارند.

یاوری گفت: برای مثال یک مدیر ورزشی حاضر می‌شود تا ساعت ۲ بامداد برای یک بازیکن جوان ۲۱ ساله وقت بگذارد تا با او قرارداد امضا کند که این امر ناشی از تفکر غیر خرفه ای است. باید دید این بازیکن هنوز ظرفیت این توجه خاص را دارد که به نظر من ندارد.

مربی تیم فوتبال ذوب آهن تصریح‌کرد: زمانی ما در لیگ تخت جمشید بازی می‌کردیم و بعد از ۴ سال شاید پول دریافت می کردیم و اصلا برایمان اهمیت نداشت چرا که در گذشته ظرف و مظروف به هم می خوردند. اما اکنون اگر بازیکنان ۱۰ روز پولشان عقب بیفتد صدایشان در می‌آید به این علت که در فوتبال امروز ما ظرف و مظروف به هم نمی‌خورند. فرهنک حرفه‌ای در فوتبال ما وجود ندارد و فقط امکانات حرفه‌ای توزیع می‌شود که این غلط است و نتیجه‌اش همین واکنش‌های غیر اصولی بازیکنان می‌شود.

این پیشکسوت فوتبال اظهارکرد: مدیران ورزشی هم دارای تفکر حرفه‌ای نیستند و نباید تفکرات مقطعی داشته باشند. توزیع امکانات حرفه‌ای در این شرایط غلط است، چرا که فرهنگ حرفه‌ای وجود ندارد.

یاوری افزود: در لیگ انگلستان بازیکنان به صورت هفتگی حقوق دریافت می‌کنند که این امر دلیل خاص خود را دارد. دلیلش این است که باشگاه دستش در جریمه کردن بازیکنان باز باشد، اما در کشور ما هم اکنون بازیکنان تا این لحظه ۴۰ درصد از قرارداد خود را دریافت کرده‌اند و به همین دلیل برای بازیکن پرداخت جریمه زیاد اهمیت ندارد.

وی با تمجید از تعصب و عرق قاسم حدادی فر به باشگاهش گفت: پرسپولیس پول بسیار بیشتری نسبت به ذوب‌آهن به حدادی‌فر می‌داد که قاسم به دلیل عشق و تعصبی که به ذوب‌آهن داشت در اصفهان ماند. اکنون در فوتبال ما چند بازیکن مثل حدادی فر پیدا می‌شوند؟ باید این بایکنان متعصب الگوی سایر بازیکنان قرار گیرند و ما در این زمینه باید فرهنگ سازی کنیم.

این پیشکسوت فوتبال یادآور شد: اعتقاد دارم قراردادهای بازیکنان زیاد نیست، اما شکل عقد قرارداد اشتباه است. اگر پاداش‌ها و جریمه‌ها به خوبی تعیین شوند مشکلی پیش نمی‌آید.

یاوری وضعیت کنونی تیم ذوب‌آهن را مطلوب دانست و گفت: با آمدن سعید آذری بازیکنان روحیه خوبی گرفته‌اند و روز به روز تیم بهتر می‌شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391