برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

محمود یاوری: بعضی مربیان به بازیکنان پول می دهند

چهارشنبه، ۱۷ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۳۷ — گل

چند سال پیش در فدراسیون یک نفر بود که پنج داور داشت.او با مربیان یا مدیران باشگاه‌ها صحبت می‌کرد که اگر می‌خواهید چند هفته نتیجه بگیرید، صد یا دویست میلیون به حسابم بریزید

محمود یاوری سرمربی فجرسپاسی روز گذشته یک موضوع قدیمی را درباره مسئله ارتشاع بیان کرد، مصاحبه‌ای که امروز تیتر همه روزنامه‌های ورزشی بود. او در مصاحبه‌ای با سایت گل باز هم در این‌باره صحبت می‌کند، صحبت‌هایی که البته شاید باید قبلا از زبان او مطرح می‌شد نه امروز که حرف زدن درباره داوری و انتقاد از فساد ژست همه مربیان و مدیران است.
محمود یاوری در همان ابتدا به خبرنگار سایت گل گفت:خواهش می‌کنم وارد این مسئله نشویم که اگر به داخل آن سری بزنیم به مشکلات عدیده‌ ای می‌رسیم.در این ۴۴ سال حضورم در فوتبال چیزهای زیاد و عجیبی در ارتباط با این مسائل دیده‌ام.
داوری در فوتبال ما یادآور این شعر است که "گر حکم شود که مست گیرند در شهر هر آنکه هست گیرند". متاسفانه بعضی از مربیان به بازیکنان دو تیمی که با هم بازی دارند، پول می‌دهند که آنها باعث برد یا باخت تیمشان شوند.این مربیان این کار را می‌کنند تا در صورتی که تیم خودشان نتیجه نگرفت، آنها نتوانند امتیازشان را بیشتر کنند.نمی خواهم زیاد در مورد داوری حرف بزنم اما چون داور تنها قاضی‌ای است که هم می‌بیند، هم بررسی می‌کند، هم حکم می‌دهد و هم آن را اجرا می‌کند واقعاً کار سختی است.داور این کارها را در یک چشم بر هم زدن انجام می‌دهد. قطعا این کار او تحت تاثیر مسائل مختلف از جمله سکوها، تماشاگران و غیره قرار می‌گیرد.
به همین خاطر است که من می گویم باید از داوران جوان حمایت کنیم؛ از داوران جوانی که مطمئن باشیم فقط دنبال پیشرفت هستند. داورانی که اطمینان داشته باشیم عادلند و نه از تماشاگر می‌ترسند نه از نیمکت مربیان. ما باید اول به اصالت خانوادگی داوران توجه داشته باشیم. اینکه اگر داوران حتی اگر در خیابان پولی را پیدا کنند، آنرا یک جوری به صاحبش برگردانند.
محمود یاوری که کمتر در مورد اینطور مسائل صحبت می‌کند در ادامه به سایت گل گفت:
چند سال پیش در فدراسیون یک نفر بود که پنج داور داشت.او با مربیان یا مدیران باشگاه‌ها صحبت می‌کرد که اگر می‌خواهید چند هفته نتیجه بگیرید، صد یا دویست میلیون تومان به حسابم بریزید تا این کار را برایتان انجام بدهم. از آنجا که او چند داور داشت، هیچ کس هم شک نمی‌کرد چون وقتی داور اول قضاوت می‌کرد بعد از چند هفته نوبتش می‌شد تا دوباره به او داوری برسد. به نظرم این مشکلات داوری از بالاست و باید برای حل آن از همان بالا شروع کرد.
سرمربی فجر در پایان در رابطه با لیست تیم ملی به خبرنگار گل دات کام گفت: این حق مسلم سرمربی تیم ملی است که هر بازیکنی را که بخواهد، دعوت کند. شما باید از سرمربی تیم ملی مسئولیت بخواهید. خواهش می‌کنم به مربی تیم ملی زیاد گیر ندهیم چرا که کی روش بهتر از ما شرایط را درک می کند.ما می‌خواهیم در جام جهانی کیسه بوکس نشویم؛ حالا سرمربی تیم ملی می‌خواهد با هر بازیکنی به این هدف برسد. نباید از او ایراد گرفت. یک زمانی خودم سرمربی تیم ملی بودم. در مقطعی از من ایراد گرفتند که چرا فلان بازیکنان را دعوت نکرده‌ام. من هم از منتقدان خواستم درباره بازیکنانی که دعوت شده‌اند صحبت کنند.به مربیان هم توصیه می‌کنم از این مسئله انتقاد نکنند. به نظرم مربیانی که خودشان در باشگاهشان اختیار لازم را داشته باشند و باشگاه در کارشان دخالت نکند، به کی‌روش اعتراض نمی‌کنند؛آنهایی به فهرست تیم ملی انتقاد دارند که باشگاه در کارشان دخالت دارند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391