برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

زینی‌زاده: می‌روم تا شاید شوکی به لیگ وارد شود

دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۲، ساعت ۰۹:۵۴ — فارس

مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی تبریز گفت: شاید کنار رفتن ما از لیگ شوکی به فوتبال ایران وارد کند و باعث شود وضعیت بهتر شود.

حمید زینی زاده

حمید زینی‌زاده در مورد اینکه آیا همچنان بر دادن استعفا اصرار دارد، گفت: شب گذشته با محمدجواد دلفکار صحبت کردم و با وجود مخالفت او اعتقاد دارم رفتن من برای نشان دادن اعتراض به اتفاقات لیگ به نفع لیگ است. اگر قرار باشد همیشه از این اتفاقات نادرست تمکین کنیم حق‌مان ضایع خواهد شد.

وی افزود: امروز به صورت رسمی استعفایم را به هیئت مدیره می‌دهم و امیدوارم آنها قبول کنند. وقتی نتوانستیم از لحاظ قانونی حق‌مان را بگیریم و احتمالا هم نمی‌توانیم این کار را انجام دهیم بهتر است اعتراض خود را به این شکل نشان دهیم. ما باشگاه پرطرفداری هستیم و به هر شکل باید پاسخگوی مردم باشیم. امیدوارم نفر بعدی که به تیم می‌آید بتواند حق تراکتورسازی را بگیرد شاید او به AFC رفته و از طریق مجامع بین‌المللی بتواند این مشکل را حل کند.

مدیرعامل تراکتورسازی تاکید کرد: ما چه کاری می‌توانیم انجام دهیم؛ باشگاهی که هزار نفر هوادار ندارد با تیمی که در هر بازی صد هزار هوادار به ورزشگاه می‌آورد هیچ فرقی ندارد. باشگاه‌های کم هوادار بنگاه اقتصادی و تجاری هستند که در کل صد نفر کنار هم جمع شدند و هر اتفاقی بیفتد به نفع‌شان است. آنها مطمئنا به کسی پاسخگو نخواهند بود. ما که چنین شرایطی نداریم و هر اتفاقی که می‌افتد فدراسیون باید آن را بداند. من پیشنهادم این است که اگر قرار است وضعیت بر همین منوال باشد و حق تیم ما ضایع شود، می‌توانیم به جای پولی که در لیگ برتر هزینه می‌کنیم هر ماه یک تیم خارجی را به تبریز دعوت کنیم تا باعث نشاط و شادی مردم شهر شود. آن وقت دیگر این مشکلات وجود ندارد و مردم می‌توانند زندگی خود را انجام دهند. مطمئنا در آن صورت رقابت سالم است.

زینی‌زاده یادآور شد: استعفا از طرف من قطعی است مگر اینکه هیئت مدیره من را قانع کند. امیدوارم افرادی که بعد از من می‌آیند توانمندتر باشند و بتوانند با کرسی‌هایی که می‌گیرند به تراکتورسازی کمک کنند.

مدیرعامل تراکتورسازی در مورد اینکه گفته می‌شود او به هیئت مدیره پیشنهاد کناره‌گری از لیگ را داده اما آنها قبول نکردند و به همین خاطر است که استعفا داده است، خاطرنشان کرد: می‌خواهیم یک شوک را به تیم وارد کنیم حتی اگر با رفتن یک نفر مثل من این اتفاق باعث شود تیم وضعیت بهتری پیدا کند، چنین کاری را انجام می‌دهم. می‌خواهیم مسابقات سالمی را داشته باشیم. اگر یک باشگاه هم از مسابقات کنار رود شوکی به لیگ وارد شود. شاید این حرکت ما شوکی به فوتبال کشور وارد کند و باعث شود که قلب تپنده فوتبال همچنان زنده بماند. این مسئله را من به هیئت مدیره پیشنهاد دادم تا آنها باید در این ارتباط تصمیم بگیرند و اصلا این موضوعات مطرح نبوده است.

وی افزود: امروز به صورت مکتوب استعفایم را اعلام می‌کنم و باید یک تیم برای اصلاح و پاکسازی فوتبال پیشقدم شود. وقتی این همه هزینه انجام دادیم به دنبال خروجی هستیم اولین خروجی برای ما نشاط مردم است و اگر این اتفاق نیفتد پول‌مان را هدر دادیم. ما که نمی‌توانیم جنگ کنیم پس به همین خاطر استعفا می‌دهم.

زینی‌زاده در مورد اینکه به نظر می‌رسد دل پُری دارد، گفت: برای من ناراحتی مردم بسیار مهم است. اگر این عزیزان تماشاگر به استادیوم بیایند و ناراحت بروند من به شخصه نمی‌توانم چنین طاقتی بیاورم. در چند سالی که کنار تراکتورسازی هستم فقط دو بار به جایگاه VIP رفتم و در سایر مواقع در زیر جایگاه و کنار مردم بودم تا با غم‌ها و شادی‌های آنها شریک باشم. باشگاه کم‌طرفدار مشکلی ندارد آنها ضررو زیانشان مشخص است و اگر سقوط هم کنند کسی ناراحت نمی‌شود اما وقتی با مردم طرف هستی باید کاری کنید که حق‌شان ضایع نشود و برای شادی آنها تلاش کنیم. این اتفاقات برای من دردآور است. من که از حضور در تراکتورسازی قصد نماینده شدن و یا به دنبال فرصتی برای استفاده در سایر حوزه‌ها نبودم، به همین خاطر نمی‌توانم بی‌تفاوت باشم. خصوصیت من این است که وقتی وارد مسئولیتی شدم باید خودم را وقف آن کنم و برای موفقیت آن مجموعه تمام تلاشم را انجام دهم.

زینی‌زاده در مورد اینکه آیا سفر فردایش برای بررسی این مشکلات لغو شد، اظهار داشت: فردا به تهران می‌آیم تا از حق تراکتورسازی دفاع کنم. وقت جلسه‌ای با فریدون اصفهانیان دارم و با سایر کمیته‌ها نیز جلسه برگزار خواهم کرد. باید نظرات و مدارک را بگیریم. هیچ وقت اهل جنجال نبوده و نیازی هم به آن نداشتیم. دیدید در بازی اول و بازی با فولاد که اعتراض داشتیم حق به ما رسید. مقابل پرسپولیس محسن قهرمانی را محروم کردند و در دیدار با فولاد نیز هیچ کس تصمیمات داور را تائید نکرد. پنالتی‌های دیگری هم برای ما گرفته نشد اما اشتباهات در دیدار با فولاد که یک بازی حساس و ۶ امتیازی بود تاثیر زیادی در عملکرد تیم داشت.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391