برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عابدینی:نیاز به ارتباط با فیفا داریم

یکشنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۰۸ — فارس

مدیرعامل باشگاه داماش گیلان گفت: ژوئو هاوالانژ قبل از بازی برگشت ایران و استرالیا به ما قول داد که داوری علیه ما نخواهد بود.

امیر عابدینی

امیر عابدینی در مورد رای نیاوردن وزیر پیشنهادی ورزش از مجلس شورای اسلامی گفت: با این شکل جامعه ورزش ضربه می‌خورد. انتظارم این بود که مجلسبه دغدغه اهالیورزش احترام بگذارد.سجادی از جنس ورزش بود البته من جسته و گریخته شنیده‌آم که دولت هم اهتمام به رای‌آوری او انجام نداد و با این شرایط باید بگویم هیچ چیز از فضای دیپلماسی نمی‌فهمند.

وی در مورد وضعیت استعفایش از باشگاه داماش گفت: یک ماه از استعفای من گذشته است و هیئت مدیره یک ماه دیگر فرصت دارد تا در مورد استعفایم تصمیم‌گیری کند.

مدیرعامل باشگاه داماش در مورد حذف تیمش از جام حذفی گفت: با آن بازی که ما مقابل راه‌آهن انجام دادیم باید بگویم که تعجب می‌کنم چه طور در رده هفتم جدول هستیم ما مقابل راه‌آهن خیلی بد بازی کردیم. حتی با بازیکنان جلسه گذاشتم و با کادر فنی در این مورد صحبت کردم آنها هم نمی‌دانستند چرا اینقدر بد بازی کردیم و بد نتیجه گرفتیم. در آن بازی خط هافبک داماش ضعیف بود. امین متوسل‌زاده ۳۰ درصد از توانایی قبلش را هم ارائه نکرد. در خط دفاع نظیف‌کار خوب بود اما مختاری ۴۰ درصد از توانایی‌اش بیشتر در زمین نبود. ما مقابل راه‌آهنی باختیم که برای برد نیامده بود.

عابدینی تصریح کرد: خوشحالم که این باخت در جام حذفی رخ داد و در مسابقات لیگ نبود. به هر حال ما در لیگ به خصوص در کرمان خوب بازی کردیم و پیروز هم شدیم اما در جام حذفی باختیم. در نیم فصل دوم هم با جدایی برخی بازیکنان به جوان‌ترهای‌مان مثل خدابنده‌لو، حسن‌زاده، قدمی، محمدی بیشتر میدان خواهیم داد.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ در مورد ترک کفاشیان از استودیوی برنامه ورزش از نگاه دو گفت: آن برنامه مناظره نبود و فرصت مناظره به کفاشیان داده نشد و برای ارزیابی نفت باید مثبت و منفی را با هم در نظر گرفت. کفاشیان کارنامه‌ای دارد که برخی نمراتش خوب نیست اما باید انصاف داشت و اینکه او توانسته تیم ملی را به جام حهانی ببرد با کی‌روش کنار بیاید تیم ملی نوجوان ما در جام جهانی خوب بازی کرد. عملکرد تیم ساحلی،‌فوتسال و فوتبال بانوان‌مان خوب است اما سؤال مجمع این بود که این اتفاقات به چه قیمتی رخ داده و جزئیات باید شفاف‌سازی شود. ما معلم تقویتی هستیم تا او را در این موارد هم تقویت کنیم. نباید تخریب صورت بگیرد. فدراسیون در ساختار سازی اشکال دارد و ۴-۵ نفر هم باید از این فدراسیون بروند و سالم‌سازی در فدراسیون صورت گیرد.

مدیرعامل باشگاه داماش در مورد حضور بلاتر در ایران گفت: بلاتر یک وزنه‌ای در ورزشدنیاست که با رؤسای جمهور بسیاری از کشورها دیدار کرده است. پوتین، اوباما،‌مرکل، روحانی با او دیدار داشتند و شیوخ عرب هم تلاش می‌کنند خود را به او نزدیک کنند زیرا می‌دانند که چه پتانسیل عظیمی دارد جام جهانی مسابقاتی است که ۵ برابر جمعیت جهان بیننده دارد. مسابقات جام جهانی را ۳۰ میلیارد نفر می‌بیند در حالی که کل جمعیت جهان ۷ میلیارد است. به همین دلیل هم بسیاری از بزرگترین و برندهای جهان در جام جهانی حضور دارند. حضور او در ایران کار بسیار خوبی بود که کفاشیان انجام داد.

وی ادامه داد: بلاتر برای افتتاح همایش علم و فوتبال به ایران آمد البته ما بر اساس پتانسیل خودمان آن همایش را برگزار کردیم و اشکالاتی هم وجود داشت. به هیئت‌های فوتبال بی‌مهری شد. برخی از مربیان ما پشت در ماندند. با وجود همه اینها حضور بلاتر یک نکته بسیار مثبت در کارنامه کفاشیان است.

عابدینی با اشاره به خاطره دیدارش با ژئو هاوالانژ رئیس سابق فیفا گفت: من و داریوش مصطفوی با هاوالانژ در هتل استقلال تهراندیدار کردیم. بدون آنکه آن مسئله را رسانه‌ای کنیم و این ملاقات را به تلویزیون و جاهای دیگر ارائه کنیم. ملاقات ما با هاوالانژ قبل از دیدار ایران و استرالیا در ملبورن صورت گرفت. به او گفتیم که ما دغدغه داوری داریم و می‌ترسیم داور سر ما را ببرد البته من و داریوش برایش خالی بستیم و گفتیم که ما در منطقه ۳۰ رای داریم بعد از شما به چه کسی باید رای بدهیم که او گفت بلاتر بهترین شخص است. آن روز هاوالانژ جمله‌ای گفت که باعث خوشحالی من و مصطفوی شد. او گفت فوتبال شما بالاتر از استرالیاست و من شما را حمایت می‌کنم با این جمله ما فهمیدیم که خیالمان در بازی برگشت با استرالیا از داوری راحت است و او اجازه نخواهد داد داوری در بازی برگشت بر علیه ما سوت بزند.

وی تصریح کرد: زمانی هم که قرار بود میزبان جام جهانی ۲۰۰۲ انتخاب شود این بلاتر بود که در زمان ریاست هاوالانژ بحث را مدیریت کرد و در نهایت باعث شد دو کشور کره و ژاپن مشترکا میزبان شوند. اکنون هم بلاتر در راس فیفا قرار دارد جایی که یک اقتصاد کلان دارد و ما نیاز به ارتباط با فیفا داریم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391