برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

واعظ آشتیانی: با پیام مجلس شاید شریعتمداری هم رای نیاورد

سه‌شنبه، ۷ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۰۸ — تسنیم

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی گفت: با پیام مجلس در مورد وزارت ورزش و جوانان امکان رای ندادن به شریعتمداری هم وجود دارد.

امیررضا واعظ آشتیانی در مورد معرفی محمد شریعتمداری به عنوان سرپرست وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: در این مورد یک بحث مقدماتی وجود دارد. زمانی که مجلس به ۲ وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان دولت یازدهم رای نداد، عده‌ای بر این باور بودند که نمایندگان با موضوع سیاسی برخورد کرده‌اند، در حالی که سیاسی دانستن نظر نمایندگان جفا در حق مجلس است و اگر این وزرا رای آورده بودند، آن وقت همین افراد مجلس را خوب می‌دانستند.

وی افزود: شاید برخی نمایندگان مواضع خاص خودشان را داشتند اما تعمیم دادن آن به تمام مجلس منصفانه نیست. معتقدم در این میان نمایندگان و مجلس پیامی را به دولت یازدهم و تمامی دولت‌های آینده دادند که در معرفی وزیر ورزش و جوانان باید همانند بهداشت و درمان، صنعت و اقتصاد حساسیت برای انتخاب گزینه وزارت وجود داشته باشد چرا که ورزش و جوانان نقش اساسی در توسعه دارند و سلامت جامعه، به همراه شادابی و پویایی نیروی جوان است که سبب رشد شاخص‌های توسعه در اقتصاد، صنعت و بهداشت و درمان می‌شود.

قائم مقام پیشین سازمان تربیت بدنی تصریح کرد: پیام دیگر مجلس این بود که انتخاب نیروی کارآمد برای وزارت ورزش و جوانان باید در اولویت باشد و رئیس جمهور و روسای جمهور آینده باید بعد از انتخاب شدن، در اولین گام یکی از افراد قوی کابینه را برای وزارت ورزش و جوانان در نظر بگیرند. از نظر نمایندگان وزیر پیشنهادی باید با توانمندی مدیریتی آرامش و رقابت سالم میان جوانان را ایجاد کرده و به استفاده از نیروهای کارآمد بجای متملقان و چاپلوسان ایمان داشته باشد. توانایی رشد ورزش همگانی را داشته و نگاه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را نیز توامان داشته باشد.

واعظ آشتیانی ادامه داد: با این ۲ پیام به نظر می‌رسد اگر رئیس جمهور، محمد شریعتمداری را به مجلس معرفی کند، بعید نیست که مجلس به او هم رای ندهد. در واقع از ابتدا مجلس به این دلیل خواهان تبدیل سازمان تربیت بدنی به وزارت ورزش و جوانان بود که این سازمان را از حیاط خلوت دولت خارج و در زمینه انتخاب افراد توانمند برای آن تصمیم گیری کند.

وی خاطرنشان کرد: من معتقد نیستم که وزیر ورزش باید حتما یک چهره ورزشی باشد بلکه مهم توانمندی و هوشمندی مدیریتی وزیر است. همانطور که در وزارت اقتصاد، وزیر نباید به طور حتم از بدنه کاری وزارتخانه انتخاب شود. به عنوان نمونه یک استاد دانشگاه در حوزه اقتصاد در بخش تئوری توانایی دارد اما ممکن است از نظر مدیریتی توانمند نباشد.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تاکید کرد: استفاده مجدد از مدیران صاحب تجربه در ورزش بسیار مفید است اما در این مورد هم باید سوابق مدیریتی افراد بررسی شود؛ اینکه در سوابق آن مدیر چه دستاوردهایی وجود داشته و اگر موفقیتی بوده بر حسب اتفاق رخ داده یا محصول توانایی مدیر بوده است. حتی نوع گفتمان آن مدیر حائز اهمیت است.

واعظی آشتیانی یادآور شد: به واسطه توجه به ورزش و جوانان است که می توان ادعا کرد در مسیر توسعه کشور گام برمی‌داریم چراکه تربیت نیروی انسانی سالم و خلاق می تواند پایه توسعه باشد.

وی با اشاره به مشکلات فرهنگی در ورزش کشور ابراز امیدواری کرد که بحث اخلاق و مسایل فرهنگی در اولویت کاری وزیر ورزش آینده قرار بگیرد.

واعظ آشتیانی همچنین با تاکید بر اینکه وزیر ورزش و جوانان باید در انتخاب همکاران و مدیران وزارت ورزش نگاهی فراجناحی داشته باشد، به تسنیم گفت: نگاه فراجناحی به معنای استفاده از نیروهای ضعیف تمامی جریان‌ها نیست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391