برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

راز بودجه پرابهام و پشت در ماندن خبرنگاران چه بود؟

دوشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۵۶ — تسنیم

مجمع عمومی فدراسیون فوتبال در حالی پایان یافت که حاضران در جلسه هم با ابهام و ده‌ها سوال جلسه را ترک کردند.

شست مجمع عمومی فدراسیون فوتبال صبح امروز در حالی برگزار شد که مهمترین موضوع آن بحث بودجه فدراسیون بود. موضوع چالش برانگیزی که بیشترین تنش‌ها را در جلسه ایجاد کرد و جالب آنکه نمایندگان رسانه های گروهی در زمان قرائت گزارش مربوط به بودجه اجازه حضور در مجمع را پیدا نکردند.
برای هر عقل سلیمی این سوال پیش می آید که چرا باید جزییات بودجه اعلامی در مقابل رسانه‌ها قرائت نشود. حتی با اینکه اعلام شده بود خبرنگاران از ساعت ۱۱ اجازه ورود به مجمع را خواهند داشت اما با بالا گرفتن اختلاف‌ها و بحث درباره جزییات مطرح شده در بودجه از ورود خبرنگاران تا ساعت ۱۲ ممانعت به عمل آمد.
سوال این است با توجه به گزارش‌هایی که درباره ابهام‌های مربوط به بودجه فدراسیون فوتبال طرح شده بود، به چه دلیل نباید گزارش مالی به صورت شفاف مقابل رسانه‌ها ارائه می شد، ایرادی که برخی اعضای مجمع مانند عابدینی به آن اشاره کرده و معترض شدند.
آنچه مشخص بود اینکه گزارش بودجه سالیانه فدراسیون آنقدر پر ابهام و نامنظم تنظیم شده بود که بیشتر اعضای مجمع از عابدینی و رویانیان گرفته تا فتح الله زاده و درودگر عنوان می‌کردند از دستور کار جلسه و گزارش مبهم قرائت شده چیز زیادی متوجه نشدند و حتی اعضای هیئت رئیسه فدراسیون از جمله شهاب الدین عزیزی خادم نیز به آن اعتراض داشته و خواهان برررسی مجددش بودند.
آنچه کاملا عیان بود، تسویه حساب و جنگ قدرتی بود که در قالب قرائت گزارش بودجه بین قطب های درون فدراسیون شکل گرفته بود و در حاشیه مجمع این درگیری به خوبی خودنمایی می کرد. اینکه یکی از اعضای مجمع مصاحبه ای را علیه عضو هیئت رئیسه انجام می دهد و جالب آنکه همان عضو هیئت رئیسه پیگیرترین فرد در ایراد گرفتن به بودجه است نشان می داد در پشت تمامی انتقادها و بحث‌ها جنگ دیگری در میان است.
نکته دیگر آنکه چگونه ریزترین جزییات بودجه فدراسیون در برخی رسانه‌ها رمزگشایی شده است. به غیر از آنکه برخی مدیران ارشد به این افشاگری رضایت داده‌اند چیز دیگری می‌تواند باشد؟ به نظر می‌رسد اعضای مجمع بر روی یکی از مدیران فدراسیون حساس شده اند و ایرادهای آنها به بودجه نیز در نهایت نوک پیکانش به سوی همان فردی است که در پایان جلسه امروز از همه ناراحت‌تر بود.
مشخص بود که پشت در نگه داشتن خبرنگاران نیز امری سفارش شده بود که البته عابدینی مرد اکشن مجامع فدراسیون این بار قاعده بازی را به ضرر آقای خاص به هم زد. آیا در گزارش مالی فدراسیون فوتبال موردی هست که رسانه‌ها نباید از آن آگاه باشند؟ شاید هم فدراسیون فعلا به رسانه‌ها نیاز ندارد و فقط زمانی که بحث انتخابات و دعوا با وزارت ورزش است، فدراسیون رسانه‌ها را می خواهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391