برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ژآگاه: با نویر ، اوزیل و دیگران دوره فوق العاده ای داشتم

سه‌شنبه، ۷ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۴۸ — گل

میگل تووار خبرنگار پرتغالی در سفر به ایران در گزارشی جالب از ورزشگاه ازادی به مصاحبه با اشکان دژآگاه بازیکن ایرانی تیم فولام پرداخته است :

تیم فولام

اینجا ورزشگاه آزادی است مجموعه ای که برای همه چیز و هیچ چیز ساخته شده است و امکانات رشته های مختلفی از جمله فوتبال ساحلی، بیسبال و حتی سالن سرپوشیده برای فوتبال زنان را دارد.
من برای تماشای بازی ایران - تابلند رفته ام و فقط ۲۰ هزار نفر به ورزشگاه ۱۰۰ هزار نفری آزادی رفته بودند و آنها هم به دو دسته تقسیم شده بودند که تیم های پرسپولیس و استقلال را تشویق می کردند. ظاهرا در این شهر ۱۴ میلیونی باشگاه سومی وجود ندارد.گروهی نام علی دایی را فریاد می زدندو عده ای دیگردرجواب آنها نام فرهاد مجیدی کاپیتان استقلال را به زبان می آوردند..

بعد از پایان مسابقه، بازیکنان برای صرف شام به هتلی رفتند که همنام ورزشگاه بود؛ هتل آزادی. در همانجا خبرنگاران دور اشکان دژاگه بازیکن ۲۷ ساله تیم ایران که قبلا با تیم زیر ۲۱ سال آلمان و به همراه بازیکنانی چون نوئر، خدیرا و اوزیل قهرمان اروپا شده بود، جمع شدند.
این اولین برخورد من با اشکان دژاگاه است . یک بازیکن خجالتی که به همه چیز می خندد:
چرا قهرمانی اروپا با تیم زیر ۲۱ سال آلمان و اکنون اینجا؟

- تیم ملی آلمان خیلی قوی بود و نمی توانستم برای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ جایی در آن داشته باشم.

** چه کسی تو را برای بازی در تیم ایران متقاعد کرد؟

- کارلوس کی روش سرمربی تیم ایران بعد از چند سری مذاکره. مرا تشویق کرد که به تیم ملی ایران بپیوندم. حالا از اینکه اینجا هستم، خوشحالم.

** آیا تو ایرانی هستی؟

- درتهران متولد شده ام و والدینم وقتی بچه بودم به آلمان مهاجرت کردند. در آلمان بازی ایران در جام جهانی ۲۰۰۶ مقابل پرتغال و گل عالی دکو را دیدم.

** نماز می خوانی؟

- فقط قبل از مسابقات به فارسی دعا می کنم. این عادت من است.

** در ماه رمضان چطور؟

بله، البته. من و خیلی های دیگر مثل ریبری این کار را انجام می دهیم.

** درست است که با تیم آلمان مشکل داشتی؟

- نه هیچ مشکلی با آنها نداشتم. این موضوعات دیگر تمام شده است.

** پس ماجرا چه بود؟

- وقتی تیم آلمان قصد بازی با تیم رژیم اسراییل را داشت، من درخواست کردم که بازی نکنم.

** چرا؟

- نمی خواستم مشکلی پیش بیاید. چند روز بعد با رییس فدراسیون آلمان صحبت کردم و همه چیز به خوبی حل شد.آنها می خواستند این مسئله را به سیاست ربط بدهند ولی تصمیم من کاملا شخصی بود. نمی خواستم ریسک کنم. این فقط یک مسئله جزئی در اواسط دوران زیبایی بود که در کنار بازیکنانی مثل نوئر، بوآتنگ، هاملز، اوودس، خدیرا، اوزیل و خیلی های دیگر بازی کردم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391