برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ابراهیم زاده: صحبتی با ذوب آهن برای بازگشت نکردم

چهارشنبه، ۸ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۴۷ — گل

اگر بازیکنانی که در پست‌های مختلف می‌خواهیم، جذب شوند، امکان آن هست که خوب شویم وگرنه کارمان سخت میشود.

منصور ابراهیم زاده

منصور ابراهیم‌زاده امسال شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند و راه‌آهن تحت هدایت او در فصل جاری نتوانسته نتایج خوبی کسب کند؛ از سوی دیگر با بازگشت سعید آذری به باشگاه ذوب‌آهن، شایعه حضور ابراهیم‌زاده در تیم اصفهانی، هر روز در اصفهان به گوش می‌رسد، مسئله‌ای که نه آذری آن را تأیید کرده و نه ابراهیم‌زاده آن را صحیح می‌داند. مصاحبه ی ابراهیم زاده را می توانید به نقل از ایمنا بخوانید
البته منصورخان در مورد شایعه بازگشتش به اصفهان نیز با سیاست خاصی پاسخ داد و پاسخگویی در مورد همه چیز را به آینده موکول کرد.
تیمتان در بازی با پرسپولیس واقعاً خوبی بازی کرد اما نتیجه نگرفت.
به هر حال ما تاثیرات خود را در بحث فوتبالی گذاشته‌ایم و راه‌آهن در دفاع و حمله و سایر خطوط با برنامه کار می‌کند؛ شما می‌دانید که همه گل‌زن‌ها بازیکنان ذاتی به شمار می‌روند اما ما باید با استفاده از داشته‌هایمان تلاش کنیم.
البته این گلزن‌های ذاتی توسط یک نفر مثل شما مورد توجه قرار می‌گیرند و بعد شخصی به نام محمدرضا خلعتبری از آن در می‌آیند که به تیم خود شما یک گل استثنایی می‌زنند!
خوشحالم که این بازیکنان را در لیگ برتر داریم.
شرایط راه‌آهن چگونه است؟
دیدگاه من این است که راه‌آهن کم‌کم دارد شکل فوتبالی می‌گیرد و روند رو به رشدی را طی می‌کند؛ من این مسئله را به مدیران باشگاه نیز گفته‌ام و به آنها اعلام کرده‌ام اگر می‌خواهید شرایط مان بهتر شود و به بالای جدول برسیم، نیاز است که نیم‌فصل، نفراتی را جذب کنیم که به تیم کمک کنند و اگر این کار انجام شود، تیم مسیر خوبی برای بهبود پیدا می‌کند.
اگر این کار انجام نشود و بازیکن جدیدی جذب نشود، کار ما خود به خود سخت می‌شود؛ نه اینکه بگویم تیم سقوط می‌کند اما کارمان سخت می‌شود، با این حال تکرار می‌کنم اگر نفراتی که می‌توانند به تیم کمک کنند را به جمع ما اضافه کنند، شرایطمان بهتر شود.
فکر می‌کنم زمانی که از نفت تهران به راه‌آهن رفتید، هرگز فکر نمی‌کردید که اینگونه نتیجه بگیرید. حتی یادمان هست که آن زمان گفتید اگر خوب نتیجه نگیریم، خودمان را جریمه می‌کنیم.
این مسئله واقعیت بوده و در قراردادهای ما نیز اینگونه هست که اگر نتوانیم موفق شویم، خودبخود جریمه می‌شویم و این یک مسئله طبیعی است و تغییری در آن صورت نگرفته اما اینکه چرا نتوانستیم نتیجه بگیریم، دلایل مختلفی دارد و ممکن است که ما اشتباه کرده باشیم یا ممکن است تاثیراتی که داوری بر کارمان گذاشته نیز، یکی از این دلایل به شمار رود.
۲۰ درصد از داوری‌ها در ۱۴ هفته گذشته اشتباه بوده و بعد از آن مشخص شده و اینها همه بر تیم ما تاثیرات منفی گذاشته است؛ آسیب‌دیدگی بازیکنانی نظیر میلاد نوری، والری الکسانیان، مهدی مهدی‌پور جوان که به تازگی به تیم کمک می‌کرد و عدم گلزنی و بدبیاری‌ها، همه باعث این اتفاق شده و ما برای جلوگیری از این مسئله و بهبود شرایط، باید نفرات خوبی را جذب تیم کنیم.
البته مدیران راه‌آهن هم آنچنان انتظار نتیجه‌گیری نداشتند و به نظر می‌رسد بیشتر بر بازیکن‌سازی تمرکز داشتند.
به نظر من راه‌آهن سرمایه‌هایی مانند مهدی‌پور، علی‌پور، حسین‌پور، بهنام برزایی، حامد زمانی، ایمان شیرازی، حسن جوادی و بازیکنان با تجربه خوبی دارد که در سال آینده حتی از نظر هزینه‌ای نیز می‌تواند صرفه‌جویی کند و بازیکنان جوان خوبی در ترکیب این تیم به میدان می‌روند.
در کل به شرایط تیم برای نیم‌فصل دوم امیدوار هستید؟
اگر بازیکنانی که در پست‌های مختلف می‌خواهیم، جذب شوند، امکان آن هست که خوب شویم وگرنه کارمان سخت میشود.
این هفته دوباره با تیم سابقتان بازی می‌کنید؛ بازی ذوب‌آهن را چگونه می‌بینید؟
من همیشه ذوب‌آهن را یک تیم خوب می‌دانم و در همه زمینه‌ها با بازیکنان خوبی که دارد و مربی و مدیرعامل کاربلد آن، این تیم را یک تیم کاربلد می‌دانم و این بازی برای هر دو تیم و به خصوص ما سخت است چون در اصفهان بازی می‌کنیم؛ خیلی از بازیکنان تیم تغییر کرده‌اند و نسبت به آن زمان که من در تیم بوده‌ام، تغییرات دیگری نیز داشته‌اند و این برای ما کار سخت است.
شما با راه‌آهن از سپاهان یک امتیاز گرفته‌اید، به نظرتان از ذوب‌آهن چند امتیاز می‌گیرید؟
در هر بازی تفکر ما به این است که به موفقیت برسیم چون در بازی با سپاهان می‌توانستیم حتی بازی را ببریم اما فوتبال را نمی‌توان پیش‌بینی کرد.
بازگشت آذری به ذوب‌آهن را چطور می‌بینید؟
من همان روز اول که آذری به عنوان مدیرعامل ذوب‌آهن انتخاب شد، چند ساعت بعد از خبر انتخاب او، به وی تبریک گفتم و واقعاً از آمدن او و رفتن آقای ابراهیمی خوشحال شدم و این واقعیتی است که همیشه می‌خواستم بگویم. می‌دانم آذری توان آن را دارد و یک ورزشی بوده و همیشه برای او آرزوی موفق می‌کنند.
اصفهانی‌ها می‌گویند آقا منصور در اصفهان بوده و با باشگاه ذوب‌آهن نیز صحبت کرده است.
(می‌خندد). نه من در تهران هستم و در تمرینات حضور دارم و این صحبت‌ها هم درست نیست و هنوز هیچ صحبتی در این زمینه نشده است و خبری هم در این زمینه نیست. من هم به عنوان مربی راه‌آهن تا زمانی که مدیران آنجا بخواهند و دوست داشته باشند، با تمام توانم کار می‌کنم و دوست دارم که این تیم موفق باشد.
دوست ندارید به اصفهان بازگردید؟
ببینید بحث دوست داشتن و برگشتن این است که در زندگی کنار خانواده و خانواده‌های بزرگ کار کنیم، بهتر است یا زمانیکه دور باشی و از بعد روانی و تنهایی، دچار مشکلاتی شوی؟ به هر حال هر انسانی دوست دارد در کنار خانواده‌اش باشد.
پس دوست دارید به اصفهان بازگردید؟
با این برداشتی که شما می‌خواهید بکنید، نه. این را تیتر نکنید که دوست دارم به اصفهان بازگردم، بلکه من هم مثل هر کسی به طور کلی، دوست دارم که کنار خانواده‌ام باشم.
اما با آمدن آذری به ذوب‌آهن، خیلی‌ها می‌گویند شما نیز بر می‌گردید.
همه چیز به زمان و اتفاقات، خواسته‌ها و دیدگاه‌ها باز می‌گردد. ممکن است چند سال پیش، در زمانی خاص، دید آقای آذری این بود که من به درد ذوب‌آهن می‌خوردم اما حالا ۶ سال از آن زمان گذشته و ممکن است تفکرات فرق کرده باشد و ممکن است آذری دیگر آن دید را نداشته باشد.
البته او در مورد بسکتبال همان دید را هنوز دارد و کوهیان را به ذوب‌آهن باز گرداند.
خب شرایط فرق می‌کند و کوهیان یک مربی آزاد بوده است؛ ممکن است خیلی تغییرات باشد و نمی‌شود در مورد آن زیاد حرف زد و باید صبور باشیم.
یک هفته دیگر باید صبر کنیم، درست است؟
در مجموع می‌گویم.
اگر یک درصد بحث بازگشت به ذوب‌آهن مطرح شده، آذری این پیشنهاد را به شما بدهد و مدیران راه‌آهن نیز با جدایی شما موافقت کنند، پاسخ شما چه خواهد بود؟
هر وقت آن اتفاقات افتاد و از من این درخواست شد، من هم به شما جواب می‌دهم! هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده و هیچ چیزی نشده و من هم با قدرت در راه‌آهن به کارم ادامه می‌دهم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391