برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ابتکار: میان فوتبال و محیط زیست پیوندهای زیادی وجود دارد

پنجشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۰۹:۳۸ — ایسنا

رییس سازمان محیط زیست کشور گفت: از بلاتر خواستیم که در همه فعالیت‌های فیفا از فرهنگسازی در بحث حفظ محیط زیست حمایت کند

سپ بلاتر

دکتر معصومه ابتکار درباره دیدار امروزش با سپ بلاتر، رییس فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) و این که به چه منظوری از ایشان برای حضور در سازمان محیط زیست دعوت به عمل آمده است، اظهار کرد: به هر حال همه می‌دانیم که ورزش در فضای سالم امکان پذیر است و در روزهایی که هوا آلوده است، امکان فعالیت‌های بدنی هم وجود ندارد. یک نوع پیوستگی عمیقی میان محیط زیست و ورزش وجود دارد و در توجه به حفظ محیط زیست رویکرد فوتبال و استفاده از ظرفیت‌های تبلیغاتی فوتبال اهمیت زیادی دارد. سازمان محیط زیست کارگروه مشترکی را با کمیته ملی المپیک تشکیل داده و بنا دارد در فوتبال هم فعالیت‌های قابل توجهی داشته باشد.

ابتکار گفت: در دیدار با سپ بلاتر به ایشان پیشنهاد خواهیم داد تا پیوند میان فوتبال و محیط زیست بیشتر در تبلیغات این ورزش در سطح جهانی قرار بگیرد و در تعریف رفتار ورزشکاران هم جایگاه مشخصی داشته باشد.

رییس سازمان محیط زیست ادامه داد: بحث دیگری که با سپ بلاتر خواهیم داشت، بحث یوزپلنگ آسیایی است. سازمان محیط زیست ایران هفته‌ پیش پروژه دوم یوزپلنگ آسیایی را استارت زد و سازمان ملل هم اعلام کرد که ایران با همکاری یک سازمان غیر دولتی موفق شده جلوی انقراض یوزپلنگ ایرانی را بگیرد و نگرانی از این انقراض رفع شده است، اما فاز دوم یوز را افتتاح کردیم و در مذاکراتی که با فدراسیون فوتبال داشتیم، امیدواریم در تبلیغات تیم ملی برای حضور در جام جهانی بتوان از نام و لوگوی یوزپلنگ آسیایی استفاده کنند و این فرهنگ را بتوانیم حفظ کنیم. در این راستا حمایت رییس فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) هم مهم است.

ابتکار در پایان گفت: از بلاتر می‌خواهیم در همه فعالیت‌های فیفا از بحث فرهنگسازی برای حفظ محیط زیست حمایت کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391