برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

چالشی‌های پشت پرده از مجمع فدراسیون و خداحافظی کفاشیان به خاطر میهمان خارجی!

جمعه، ۱۷ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۰۹ — فارس

در برنامه شب گذشته ورزش از نگاه دو، مباحث پشت پرده مجمع فدراسیون فوتبال و مسایل مالی مورد ارزیابی قرار گرفت.

علی کفاشیان

برنامه ورزش از نگاه ۲ شب گذشته با حضور علی کفاشیان، صادق درودگر و عزیز الله محمدی با محوریت حضور بلاتر در ایران و همچنین برگزاری مجمعی که منجر به ابقای کفاشیان در راس فدراسیون بود برگزار شد.

این برنامه چالشی که هفته گذشته مقدمات آشتی در رشته وزنه برداری را فراهم کرده بود این بار رئیس فدراسیون فوتبال را نقد کرد.

نظر سنجی این برنامه به نحوه نظارت مجمع فدراسیون بر عملکرد رئیس فدراسیون فوتبال اختصاص داشت ضمن آنکه در ابتدای این برنامه تصاویری از عملکرد مالی فدراسیون پخش شد و البته بحث مجمع و مبارزه کفاشیان و قریب به میان آمد.

عزیز محمدی در ابتدا گفت: من شب قبل از مجمع به مهدی تاج زنگ زدم و گفتم اگر نمی توانی استقلال داشته باشی برو کنار. در آن زمان کفاشیان به من از سوئیس زنگ زد و گفت مصاحبه نکن تا من برگردم. به یکباره فکر کردم کفاشیان و تاج می خواهند من را دور بزنند. آقایان نمی خواستند تحت هیچ شرایطی من باشم.

وی افزود: من به محمدحسین قریب گفتم کفاشیان کنار نمی رود و شما خدای ناکرده خراب نشوید. ولی اگر من نبودم کفاشیان هم رای نمی آورد.

در ادامه انتقاداتی نسبت به حضور خبرنگاران در مجمع مطرح شد که کفاشیان گفت: این مجمع باعث شد تا من برای بار بعد با تجربه شوم . خودم را قوی کنم. بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات اگر بگویند حسابرسی درست است باید پذیرفت.

صادق درودگر در بین صحبت های کفاشیان گفت: در آخرین جلسه ای که با هیئت‌ها در مشهد برگزار شد نفری ۲ میلیون به آنها دادید و می خواستید رای جمع کنید! چرا این پول قبلا پرداخت نشده است؟ مجمع عومی بالاترین رکن یک سازمان است. احترام به جمع واجب است اما شما با ۲ مدیری که اعتراض داشتند رفتار خوبی نداشتید.

درودگر افزود: کفاشیان انسانی ورزشی است اما علاقه دارد از افراد کوچک در کنار خود استفاده کند. دادکان افراد بزرگی را کنار خود آورده بود. در همین همایش مهدی مناجاتی را هل دادند و بیرون کردند.وقتی افراد ورزشی و فوتبالی نیستند همین می شود. اجازه بدهید ۴ تحصیل کرده ورزش کمک‌تان کنند.کسی که در شهرستان خودش تیمش سقوط کرده، بانوانش منحل شده و نتایجش اصلا خوب نبوده را نایب رئیس اول خود کردید.

کفاشیان هم واکنش نشان داد و گفت:شما به کسی توهین نکنید.سلیقه شما همین است. شما روزی به من گفتید اگر من بیایم دفتر شما چه پستی به من می دهید من گفتم اهل این حرفها نیستم.

در ادامه مجری برنامه گفت: شما نصفه نصفه حقیقت را به مردم نگویید، ساختار این فوتبال مشکل دارد. شما هزینه‌ها را ریز اعلام کردید و در بحث درآمدها سه بند بیشتر نداشتید و شفافیتی وجود نداشت.شما از پاک ترین مدیران فوتبال هستید اما ابهام وجود داشت. ما فدراسیونی داریم که برنامه اش را به اعضای مجمع ارائه نداده است. برای هین بی برنامگی است که یک روز کره را می بریم و یک روز به لبنان می بازیم. روزی جواب خبرنگاران را می دهید و روزی اصلا پاسخگو نیستید. چرا ما کرسی ای اف سی را از دست دادیم.

عزیز محمدی نیز از کفاشیان دفاع کرد و گفت: همیشه بازرسی در فدراسیون وجود دارد و طوری وانمود نکنیم که برداشت بدی شود.البته من ضعف را می پذیرم و نمی گویم ضعفی وجود ندارد اما طوری بحث را پیش نبریم که مردم تصور بدی داشته باشند.

کفاشیان نیز واکنش نشان داد و گفت: مهمترین بحث عملکرد فدراسیون تراز مالی است. مثلا برای حضور تیم ملی در جام جهانی و بقیه تیم‌ها طبق تقویم ای اف سی کلاس های آموزشی وجود دارد و هزینه های دیگر. این موارد را به مجمع تحویل می دهیم. اگر فدراسیون درآمدهایش کامل شد همه باید اجرا شود ولی اگر نشود از کجا بیاوریم.هیچ تخلف مالی در فدراسیون صورت نگرفته است چون حسابرسی صورت گرفته است. قرار است دوستان طی دو روز دیگر جلسه ای تشکیل و حسابرسی‌ها نوشته شود و تحویل مجمع شود.

به گزارش فارس، صادق درودگر با انتقاد از لغو کنفرانس شیخ سلمان گفت: او سردمدار کسانی است که مخالف بحث خلیج فارس بود و هنگامی که روز گذشته از تلویزیونِ نشست خبری سرود خلیج فارس پخش شد وی ترجیح داد در نشست خبری حاضر نشود!

کفاشیان در خصوص اینکه خودش اجازه نداده خبرنگاران در این خصوص از رئیس فیفا سوال بپرسند گفت:چنین چیزی نیست. خلیج فارس همیشه خلیج فارس است و کسی نمی تواند اسمش را جعل کند. ما جلساتی داشتیم و حتی شکایت هم کردیم. هر چیزی جایگاه خود را دارد.من در ماشین به بلاتر گفتم که نام خلیج فارس حذف شده است که او از من پرسید از کجا حذف شده است. قرار شده ما مستندات را ارائه کنیم. بلاتر از اینکه کجا اسم خلیج فارس حذف شده بی اطلاع بود و هیچ پشت پرده ای وجود ندارد.

من در این خصوص بحث ملی را مهم تر می دانم و هیچ مساله ای وجود ندارد که آن را پنهان کنم.

علی کفاشیان که از مباحث به وجود آمده ناراحت بود به یکباره اعلام کرد به دلیل میهمان خارجی که دارد باید برنامه را ترک کند.

وی در خصوص اینکه آیا تصمیمش به خاطر فضای برنامه بود گفت: من انتقاد پذیرم و تند تر ازن‌ها را هم شنیده ام.

در ادامه این برنامه تصاویری از بی نظمی های به وجود آمده در نشست خبری و میهمانی بلاتر پخش شد که مربیان زیادی مثل محمود کلهر، مهدی مناجاتی، اکبر یوسفی و ... پشت در مانده و نسبت به برخورد روابط عمومی فدراسیون فوتبال انتقاد کردند.

در پایان برنامه سردار آجرلو میهمان بخش خط قرمز این برنامه بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391