برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

واکنش هاشمیان به اظهارات عجیب رییس کمیته پزشکی AFC

شنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۷:۰۲ — ایسنا

رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در واکنش به صحبتهای رییس کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: AFC از عملکرد خوب ایران در مبارزه با دوپینگ تمجید کرده و وجود ۴ نمونه مثبت در ۳ سال نتیجه خوبی است.

دکتر احمد هاشمیاندر توضیح صحبت‌های دکتر سینک، رییس کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) مبنی بر اینکه از وضعیت دوپینگ در ایران نگران است، اظهار کرد: دکتر سینک گفت که طبق اطلاعات ارائه شده به AFC از سوی فیفا، از شش نمونه مثبت دوپینگ در آسیا بین سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ چهار مورد متعلق به ایران است.

وی ادامه داد: نکته مهم این است که اطلاعات مربوط به دوپینگ در آسیا باید از سوی اعضای AFC به این سازمان داده شود نه از سوی فیفا. نکته مهم‌تر این است که آیا قابل باور است که در طی سه سال – از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ – تنها شش نمونه مثبت از ۴۷ عضو AFC یافت شده باشد؟ آیا وقتی در ایران که به شدت با دوپینگ مبارزه می‌شود و اقدامات زیادی درباره کنترل دوپینگ انجام می‌شود، در سه سال چهار نمونه مثبت می‌شود. در کشوری مثل افغانستان هیچ نمونه‌ای مثبت نمی‌شود؟

هاشمیان افزود: نگرانی دکتر سینک از وجود دوپینگ در ایران نبود بلکه او به این دلیل که در مسابقات بین‌المللی هیچ مشکلی در زمینه دوپینگ نیست و در لیگ‌های داخلی با دوپینگ روبه‌رو هستیم، به خاطر وجود دوپینگ در آسیا نگران بود.

رییس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال در ادامه گفت: اگر طی سه سال تنها چهار نمونه دوپینگ ما مثبت شده آیا رقم بزرگی است. دکتر سینک در همایش بین‌المللی علم و فوتبال از عملکرد ایران در مبارزه با دوپینگ تمجید کرد و اگر چهار را بر سه تقسیم کنید، رقم کوچکی به دست می‌آید که نشان می‌دهد عملکرد ما در راه کنترل دوپینگ خوب بوده است.

هاشمیان در پایان گفت: اساسا تعداد چهار نمونه مثبت از ایران نشان‌دهنده این است که فعالیت‌ها در مبارزه با دوپینگ بیشتر از سایر کشورها بوده است. برخی کشورها ممکن است نمونه‌گیری چندانی برای کنترل دوپینگ نداشته باشند. دکتر سینک ایران را جزو کشورهای برتر مبارزه با دوپینگ می‌داند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391