برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

لیگ ایران در سراشیبى سقوط

شنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۰۷ — گل

تعداد بالاى لژیونرها در ترکیب تیم ملى نه‌تنها نشان‌دهنده‌ى پیشرفت لیگ‌مان نیست بلکه نشان‌دهنده‌ى عدم اعتماد کى‌روش به مهره‌هاى داخلى به دلیل سطح کیفى پائین لیگ است

تیم ملى فوتبال ایران موفق شد در یک بازى بر‌تر و با نتیجه ٣-٠ از سد حریف درجه ٢ شرق آسیائى خود در خانه‌ حریف عبور کند، با کمک هت‌تریک لژیونر‌ها که باعث شدند پس از مدت‌ها یک بازى خوب را از تیم ملى شاهد باشیم. اما آنچه در این مسابقه بیش از هر موضوع دیگرى جلب توجه مى‌کرد، حضور پرتعداد لژیونر‌ها در ترکیب تیم ملى بود. ۶

نفر از ١١ مرد ابتدائى کى‌روش را لژیونر‌ها تشکیل مى‌دادند که بعد‌ها جهانبخش نیز به آن‌ها اضافه شد تا بدین ترتیب از همه‌ى آن‌ها استفاده شده باشد. در اینجا یک سؤال اذهان را معطوف خود خواهد کرد؛ به راستى این تعداد لژیونر نشان‌دهنده‌ى پیشرفت فوتبال ما حاصل از پیشرفت سطح کیفى لیگ‌مان است؟ همه ما مى‌دانیم این موضوع صحت ندارد. براى اثبات این مقوله کافى است نگاهى به اسامى این ۶نفر داشته باشیم، به جز جبارى و جهانبخش، سایرین توسط کى‌روش به تیم ملى راه پیدا کردند و به اصطلاح دورگه هستند.

اما آن دو نفر،جبارى که بالاجبار به لیگ قطر پیوسته و در بدترین فرم چند سال اخیر خود قرار دارد و جهانبخش که به همراه آزمون جزء معدود صادرات ٥ سال اخیر فوتبال ایران هستند،بیشتر از درخشش در داماش به واسطه ى عملکرد درخشان در تیم ملى جوانان مورد توجه استعدادیاب هاى هلندى قرار گرفت.آزمون هم هرگز در لیگ برتر به میدان نرفت و شکوفائى در تیم هاى پایه او را به روبین کازان رساند. به واقع عامل پیروزى قاطع ایران در برابر تایلند بیشتر از آنکه به دلیل بالا رفتن هماهنگى میان ملى پوشان نسبت به بازى رفت باشد،به دلیل حضور مداوم لژیونر‌ها در ترکیب تیم هایشان در هفته هاى اخیر و بالارفتن سطح کیفى آن‌ها بوده است.همانطور که ما صعود به جام جهانى را مدیون عملکرد درخشان گوچى و دژاگه هستیم.از ٨ گل تیم ایران در این مسابقات ،٣ تایشان را قوچان نژاد به ثمر رساند و دژاگه هم یک پاس گل داد و این یعنى تأثیر مستقیم این دو بازیکن روى ٥٠ درصد گل ها.در مقدماتى جام ملت‌ها نیز این مسئله تکرار شده است.

دژاگه ١ گل،٢ پاس گل و گرفتن ٢ پنالتى،قوچان نژاد ٤ گل،شجاعى یک گل و یک پاس گل و جهانبخش یک گل زده و به طور کلى تأثیر مستقیم روى ٧٣ درصد گل ها. تعداد بالاى لژیونر‌ها در ترکیب تیم ملى نه تنها نشان دهنده ى پیشرفت لیگمان نیست بلکه نشان دهنده ى عدم اعتماد کى روش به مهره هاى داخلى به دلیل سطح کیفى پائین لیگ است و این یک زنگ خطر بزرگ براى این فوتبال بیمار ماست که تمام موفقیت هاى اخیرش را مدیون درخشش لژیونر هاى پرورش یافته در آن سوى مرز هاست نه حاصل دسترنج مربیان داخلى.لطفا در باد این صعود نخوابید.در درون این پیروزى‌ها درد هاى این فوتبال نهفته است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391