برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان:دیدار بلاتر با رئیس جمهور قطعی است

شنبه، ۱۱ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۲۸ — باشگاه خبرنگاران

رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان گفت: بالتر در سفری که به ایران خواهد داشت با رئیس جمهور ملاقاتی خواهد داشت.

علی کفاشیان

وی افزود: تمامی تلاش بر این بوده که این اتفاق توسعه فوتبال ایران را به همراه داشته باشد و برگزاری این همایش جایگاه ایران را در آسیا تغییر خواهد داد.

وی در خصوص برنامه های رئیس فدراسیون جهانی فوتبال در کشورمان گفت: قرار است "بلاتر" و همراهش در این سفر میهمانان ویژه همایش باشند و در این سفر مذاکراتی در جهت توسعه فوتبال به انجام برسد.

کفاشیان اهداف سفر را این چنین شرح داد و عنوان کرد: هدف کلی از این سفر بازرسی از امکانات و پیشرفتهای اخیر ورزش فوتبال در کشورمان، ارائه پیشنهادهای کلی در جهت توسعه فوتبال، بازدید از برخی ورزشگاه هایکشور تشریح شده است که البته در این سفر قرار است "بلاتر" به همراه هیئت همراه دیداری با ریاست جمهوری داشته باشند و نقطه نظرهایی در جهت تقویت و توسعه فوتبال ایرانی ارائه و اتخاذ شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه به بازی ایران- آمریکا (قطعیت یا عدم قطعیت آن) پرداخت و تأکید کرد: این را بدانید بازی ایران- آمریکا در فدراسیون فوتبال برنامه ریزی شده،‌ موافقت کادر فنی۲ تیم اخذ شده و اسپانسرش هم تعیین شده است که بر این اساس قرار است اواخر اردیبهشت ماه تیم ملی ایران با آمریکا دیداری داشته باشد که در خاک این کشور به انجام خواهد رسید.

کفاشیان ادامه داد: تمامی کارهای ورزشی- فوتبالی این کار انجام شده و فقط کارهای دیپلماتیک آن باقی ست که آن هم در حال پیگیری است و قرار است تیم ملی کشورمان در تورنمنت ۴ جانه با حضور تیم های از ۲ تیم از اروپا یک تیم از آمریکای جنوبی و تیم ایران برگزار شود که اواخر اردیبهشت ماه انجام و پس از آن تیم ملی راهی کشور برزیل خواهد شد و در این راستا قراردادی تنظیم شده،‌ مذاکرات اولیه صورت گرفته و آمریکا هم قطعاً راضی به این بازی خواهد بود.

وی در پاسخ به سؤال "میزبانی جام ملتهای آسیا" به کجا رسید اظهار داشت: نمایندگان AFC اواسط دی ماه و اوایل بهمن ماه قرار است از ورزشگاه های ۴ شهر تهران – مشهد – اصفهانو تبریز بازدید کنند واین ورزشگاه‌ها را ارزیابی کنند و نتیجه را هم اعلام نمایند. بعد از قضیه تعیین اسپانسر پیش می آید که اقداماتی در جهت اخذ میزبانی جام ملت های آسیا صورت پذیرد. فراموش نکنید ۴-۵ سال طول می کشد تا کارهای میزبانی درست شود واین با سازمان دهی قوی صورت خواهد گرفت. این کار فدراسیون فوتبال نیست بلکه تمامی مسئولان باید کمک کنند که زیر ساخت‌ها را تقویت کنند و ما نیز مذاکره خواهیم کرد تا کشورمان به افتخار میزبانی جام ملت های آسیا آینده دست یابد.

رئیس فدراسیون فوتبال به امتیازات این جام اشاره و افزود: ما قرار نیست امتیازی به کسی بدهیم بلکه هزینه هایی از طریق اسپانسر "حق پخش تلویزیونی " و سایر در آمد هایی که خواهد داشت نسیب کشورمان خواهد شد و برایپیشرفت تیم فوتبال کشورمان نیز مفید است.

علی کفاشیان در پاسخ به سوال چرا تیم ملی اصلاً بازی تدارکاتی ندارد تصریح کرد: متاسفانه گفته شما درست است و دلیلش هم این است از طریق وزارت امور خارجه باید با سفرای کشورهایی که قرار است با آن‌ها بازی صورت بگیرد و سپس فدراسیون‌ها ارتباط برقرار می کردیم تا دست واسطه‌ها در بین نباشد اما روابط ما ضعیف بود واین شد که عملاً بازی تدارکاتی نداشتیم ولی تلاش شده با ارتباط بیشتر بازی های تدارکاتی خوبی صورت بگیرد تا ارزش تیم بیشتر مشخص شود. هم اکنون تمامی فدراسیون‌ها از این طریق بازی های خود را انجام می دهند.

وی در خصوص لیست بازی های تدارکاتی سرمربی تیم اظهار داشت: کی روش تازه به ایران آمده استو هنوز هم لیست اعلام نشده است ولی بسیار مایلند دیدارهایی با کشورهای اروپایی آمریکای جنوبی یا افریقا برگذارشود و تلاش ما این است از طریق وزارت خارجه این مسئله را پیگیری کنیم ولی اکثر تیم‌ها از اروپای شرقی مرکزی، افریقا و امریکای جنوبی هستند.

وی به اهداف سفر کی روش به برزیل پرداخت و افزود: هدف کی روش از سفر به برزیل تعیین محل اسکان تیم تعیین محل اردو که هم نهایی و هم قطعی شده است که پس از برگزاری تورنمنت چهار جانبه عازم برزیل خواهند شد.

کفاشیان در پایان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم که با برنامه ریزی مناسب هم میزبانی جام ملت‌ها اخذ و هم با رایزنی بیشتر دیدارهای تدارکاتی مناسبی در جهت تقویت فوتبال کشورمان برگزار شود تا شاهد موفقیت تیم ملی درجام جهانی باشیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391