برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کفاشیان: فیفا و AFC نمی‌توانند تغییری در نام خلیج‌فارس ایجاد کنند

پنجشنبه، ۱۶ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۰۲ — فارس

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: هیچکس نمی‌تواند تغییری در یک نام به وجود بیاورد و AFC و فیفا نیز نمی‌توانند نام خلیج فارس را تغییر دهند.

علی کفاشیان پس از کنفرانس مطبوعاتی سپ‌بلاتر گفت: مدتها بود از بلاتر دعوت کرده بودیم که از ایران بازدید کند و فعالیت‌های ما را از نزدیک ببیند. او نقطه‌نظرات ما را شنید و با رئیس‌جمهور و رئیس مجلس و همچنین دو معاون رئیس‌جمهور و وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان دیدار کرد.

وی افزود: ملاقات‌های خوبی بود که در این دو روز صورت گرفت و بلاتر دیدگاه خوبی نیست به ایران پیدا کرد. دستاوردهای خوبی به دست آوردیم و مطمئناً او در آینده ایران را مد نظر قرار می‌دهد که برای ما مفید خواهد بود.

کفاشیان تأکید کرد: بلاتر دو برنامه را برای خود در نظر دارد، یکی توجه به تیم‌های پایه و دیگری انجام فعالیت‌های علمی است. هر کشوری اگر به این دو برنامه عمل کند مطمئناً در آینده پیشرفت خواهد کرد حتی به ما برای گذاشتن جلسه در کشورهای مجاور و کارهایی که انجام می‌دهیم پیشنهاد داده شد.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه چه رایزنی برای نبردن نام جعلی خلیج (ع ر ب ی) انجام خواهند داد، اظهار داشت: ما برنامه‌های خود رابه صورت مشخص بیان کردیم هیچکس نمی‌تواند تغییری در یک نام به وجود بیاورد و AFC و فیفا نیز نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد. ما مستندات خود را در مورد خلیج فارس به فیفا و AFC ارسال کردیم و از آنها خواستیم این مسئله را تصحیح کنند. در مورد پول بلوکه شده نیز همه اسناد را به فیفا دادیم بلاتر قول پیگیری داد تا اگر لازم باشد فیفا بر اساس مستندات تصمیماتی را بگیرد مطمئناً این تصمیمات با لابی نخواهد بود.

کفاشیان در مورد اینکه چرا پول ایران در آمریکا بلوکه شده است گفت: بلاتر گفت در آمریکا سیاستی دارد که هرجا نقل و انتقال دلاریباشد و اسم ایران بیاید آن پول بلوکه می‌شود. این قلدری و زورگویی آمریکا را نشان می‌دهد که ما باید فریاد بزنیم و این مسئله را اعلام کنیم. فیفا فقط حمایت می‌کند البته اخیراً‌ خزانه‌داری آمریکا اعلام کرده در ورزش و فوتبال این نقل و انتقالات آزاد است و در اولین اقدام قرار است پول بلوکه شده ما را آزاد کند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد میزبانی جام ملت‌های آسیا یادآور شد: آنها در این دو روز دیدند که ایران چقدر علاقه‌مند به فوتبال است. دیروز در جلسه بلاتر با رئیس‌جمهور آقای روحانی گفت میزبانی جام ملت‌ها را می‌خواهیم. فیفا نیز مطمئناً از ما حمایت می‌کند ما حتی توان برگزاری جام جهانی فوتسال و فوتبال ساحلی را داریم و مواضعی که داشتیم باعث می‌شود فیفا AFC را به حمایت ما مجاب کند.

کفاشیان در مورد بی‌نظمی‌هایی که در اجرای این همایش‌ها به وجود آمد یادآور شد: بی‌نظمی زیادی وجود نداشت و تنها در آکادمی کمی محیط شلوغ شد که این مسئله حرکت مردمی بود و حاضران دوست داشتند با بلاتر عکس بگیرند. ما چند میزبانی خوب در کرمان و مشهد داشتیم در آینده نیز میزبانی را از مسابقات آسیایی در همدان خواهیم داشت. در این میزبانی‌ها AFC به خوبی از ایران حمایت کرده و تشکر خود را به صورت کتبی و شفاهی بیان کرده است. به هر حال در این مورد نیز یک مقدار دوستان شما شلوغ کردند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که اعلام کرد این بی‌نظمی‌ها برای خبرنگاران خیلی زیاد بوده و در آی‌دی‌کارتهای آنها مشکلات زیادی دیده شده است، گفت: منکر وجود ضعف نمی‌شویم. این ضعف‌ها گاهی باعث بی‌نظمی می‌شود. هرچقدر همایش‌های بیشتری برگزار کنیم ضعف‌هایمان کمتر می‌شود شما دیدید یک جا ما که باید کاملاً در کنار بلاتر و شیخ سلمان باشیم را راه نمی‌دادند و به جایش افراد دیگری که نمی‌دانیم چه صلاحیتی داشتند در آنجا حضور داشتند.

کفاشیان در سؤال خبرنگار فارس در مورد اینکه بلاتر چه قول مشخصی به ایران داده است، خاطرنشان کرد: دیدگاه و علاقه‌مندی مسئولان ایران را بلاتر دید این اتفاق‌ها باعث می‌شود که فیفا حمایت بیشتری از ایران کند و به AFC برای دادن کرسی‌های بیشتر به ایران تأکید کرد. نتایج این حضور را طی ۶-۷ ماه آینده می‌بینید. حضور تیم‌های ایرانی در مسابقات جهانی و موفقیت‌های ما باعث می‌شود جایگاه ما در جهان بهبود پیدا کند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391