برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

همه می‌توانند وارد شوند جز خبرنگاران! لزوم بازنگری در میزبانی برخی ورزشگاه‌ها

دوشنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۲۵ — فارس

اتفاقات روز گذشته در بازی سایپا و استقلال در کرج ضرورت بازنگری در دادن میزبانی چنین بازی‌هایی را به استادیوم‌های دیگر می‌طلبد.

هر چند بازی سایپا و استقلال در ورزشگاه انقلاب کرج به خوبی و خوشی برگزار شد و شاگردان امیر قلعه نویی با ۳ امتیازی که از این دیدار گرفتند توانستند باز هم به کورس صدرنشینی باز گردند اما اتفاقاتی در این ورزشگاه در حین و بعد از بازی رخ داد که ضرورت باز نگری در میزبانی چنین ورزشگاهی در لیگ برتر را می طلبد.

هر چند که امیر قلعه نویی دیروز و بعد از بازی تیمش از میزبانی استان البرز و ورزشگاه انقلاب کرج ابراز رضایت کرد و حتی با طعنه این ورزشگاه را به رخ ورزشگاه تختی تهران کشید اما خبرنگاران حاضر در این استادیوم، اتفاقاتی را از نزدیک دیدند که نشان می دهد هنوز شرایط برگزاری چنین بازی های در این گونه ورزشگاه‌ها فراهم نیست و این اشکالات عمده در چنین بازی هایی خودشان را عیان می کنند.

عدم ظرفیت مناسب پارکینگ ورزشگاه انقلاب کرج یکی از این مشکلات است. خبرنگارانی که در عصر سرد پاییزی، خودشان را به ورزشگاه انقلاب کرج رسانده بودند وقتی قصد استفاده از پارکینگ این مجموعه را داشتند از طریق حراست ورزشگاه متوجه شدند که به علت حضور استاندار استان البرز، آن‌ها نمی توانند اتومبیل های شان را در این پارکینگ جای دهند! بلبشوی حاضر در ورزشگاه فقط به این محدوده ختم نشد؛ دسترسی آسان هر فردی که اراده می کرد در میکسدزون، کنار زمین، سالن کنفرانس و پشت در رختکن تیم‌ها هم از آن مواردی بود که در بعضی از ورزشگاه های کشورمان به خصوص ورزشگاه انقلاب کرج به صورت گسترده مشاهده شد. این در شرایطی است که خبرنگاران که وظیفه خبر رسانی در این شرایط را بر عهده داشتند حتی با وجود ارائه کارت هم نمی توانستند در این محدوده‌ها تردد کنند!

جالب این که ماموران نه به صورت عمد و بلکه به علت عدم آشنایی با قوانین و همچنین آی دی کارت صادر شده توسط سازمان لیگ از حضور خبرنگاران در میکسد زون جلوگیری می کردند. گویا برای ماموران حراست ورزشگاه انقلاب کرج چیزی به نام آی دی کارت، وجهه قانونی نداشت! جالب تر این که همین ماموران افراد بومی و هر کسی که برای شان چهره آشنایی را داشت خیلی راحت وارد هر محوطه ای می کردند اما تنها این خبرنگاران بودند که باید همه سختی‌ها را تحمل می کردند. خوشبختانه تمام این موارد توسط دوربین برنامه ۹۰ ثبت و ضبط شده تا بلکه مسئولان امر در این زمینه تدابیر بهتری بیندیشند.

مشخص نیست اگر در بازی دیروز به جای ۲ هزار نفر، همانند بازی پرسپولیس در کرج ۱۵ هزار تماشاگر به استادیوم می آمد چه اتفاقات دیگری رخ می داد. نکته عجیب تری که در این میان برای خود تیم میزبان یعنی سایپا رخ داد این بود که آن‌ها وقتی قصد سوار شدن بر اتوبوس تیم شان را داشتند با در قفل شده زمین چمن ورزشگاه انقلاب کرج روبرو شدند که با تاخیر ۱۵ دقیقه ای این در بالاخره برای آن‌ها باز شد آن هم در حالی که مدیران و مربیان این تیم بیم سرماخوردن بازیکنان شان را در هوای سرد کرج داشتند.

البته نباید فقط به نکات منفی این ورزشگاه اشاره کرد بلکه موارد مثبتی هم در ورزشگاه انقلاب کرج رخ داده که نشان می دهد پیشرفت های خوبی به وقوع پیوسته است. تعویض صندلی های جایگاه خبرنگاران و اینترنت پر سرعت در این محدوده به همراه کنترل مناسب برای ورود فقط خبرنگاران به این جایگاه از نکات پسندیده بازی دیروز در شهر کرج است. با این همه شاید لازم باشد در دادن میزبانی به تیم‌ها فقط به زمین چمن هموار آن‌ها نگاه نکرد. شاید باید فرق استادیوم آزادی در تهران را با سایر استادیوم های فعال در سطح کشورمان در همین موارد جست و جو کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391