برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مرادی: مردودی قهرمانی بخاطر فشارروحی‌ طبیعی بود

پنجشنبه، ۳۰ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۵:۴۹ — فارس

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت: با توجه به فشار روحی و روانی که در نیم‌فصل بر روی محسن قهرمانی وجود داشت مردودی‌اش در تست آمادگی جسمانی طبیعی است.

مسعود مرادی

مسعود مرادی در مورد مردود شدن محسن قهرمانی در تست آمادگی جسمانی داوران گفت: محسن قهرمانی در نیم‌فصل شرایط روحی روانی سختی را پشت سر گذاشت. او فشار و استرس زیادی در نیم‌فصل اول تحمل کرد و طبیعی بود که این فشار روحی و روانی بر مسائل جسمانی او نیز تأثیرگذار باشد و به نظر من با توجه به اتفاقات رخ داده برای محسن قهرمانی در نیم‌فصل اول، طبیعی بود که نتواند تست آمادگی جسمانی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

وی در مورد اینکه در کلاس‌های داوری نیم‌فصل چه مسائلی بیان خواهد شد، گفت: مسائل مربوط به اصلاحیه‌های قوانین داوری ومرور اشتباهات داوران در نیم‌فصل، برای آنکه در نیم‌فصل دوم کمتر شاهد اشتباهات داوری باشیم.

وی در مورد اینکه چه کسانی در این کلاس مسائل را به داوران آموزش خواهند داد، گفت: فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران، من و اسماعیل صفیری در این کلاس حضور داریم. البته حسین عسگری به دلیل آنکه خارج از کشور است در این کلاس حضور ندارد.

مرادی در مورد اینکه با برگزاری این کلاس داوری چقدر امیدوار است تا اشتباهات داوری در نیم‌فصل دوم کمتر شود، گفت: اشتباهات داوری همیشه وجود دارد و نمی‌توان آن را به صفر رساند. اگر دقت کنید تیم ملی فرانسه با یک گل آفساید توانست جواز حضور در جام جهانی را بگیرد بنابراین وقتی در سطح اول فوتبال دنیا نیز شاهد اشتباهات داوری هستیم نمی‌توان گفت که چرا داوران اشتباه می‌کنند.

مرادی در ادامه گفت‌وگویش با فارس، در مورد اینکه چه صحبتی با بازیکنان و مدیران و مربیان تیم‌های لیگ برتری برای نیم‌فصل دوم دارد، گفت:‌ اگر خواستار پیشرفت داوری هستیم به نظر من باید به داوران جوان بها داد. باید شهامت داشته باشیم تا در داوری جوان‌گرایی کنیم. این کار اگر همین امروز هم انجام شود دیر است. به نظر من باید به داوران جوان میدان بدهیم و به آنها اعتماد کنیم زیرا داوران بین‌المللی که هم‌اکنون داریم حداکثر سه یا چهار سال دیگر می‌توانند قضاوت کنند بنابراین باید از هم‌اکنون در داوری فوتبال و لیگ برتر جوان‌گرایی کرد و این بذر پاشیده شود و بازیکنان، مربیان، مدیران لیگ برتری هم شرایط داوری را درک کنند. ما هم شرایط آنها را در جامعه داوری درک می‌کنیم و می‌دانیم که روی آنها نیز فشار است اما از آنها می‌خواهم که اجازه بدهند شهامت جوان‌گرایی در داوری لیگ برتر را داشته باشیم و کمیته داوران دست به جوان‌گرایی بزند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391