برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

سنگین‌ترین تمرین تیم ملی فوتبال نوجوانان برگزار شد

یکشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۲۸ — ایسنا

سنگین‌ترین و تاکتیکی‌ترین تمرین تیم ملی فوتبال نوجوانان پس از بازی با اتریش و پیش از بازی با نیجریه برگزار شد.

تیم تیم ملی نوجوانان ایران

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران عصر امروز (یکشنبه) سنگین‌ترین و تاکتیکی‌ترین تمرینش را پیش از بازی با نیجریه انجام داد.

در این تمرین که از ساعت ۱۸ در زمین شماره چهار باشگاه العین برگزار شد، بازیکنان تمرینات تاکتیکی متنوعی انجام دادند و علی دوستی‌مهر سرمربی تیم ملی با حضور در وسط زمین در بخش‌های مختلف نکات تاکتیکی را به آنها تاکید می‌کرد.

بازیکنان پس از گرم کردن بدن‌هایشان به انجام پاسکاری‌های دو به دو در نیمه‌ای از زمین مقابل هم تمرین حفظ توپ انجام دادند. بعد از آن فوتبال دستگرمی میان بازیکنان اصلی و ذخیره برگزار شد که دوستی‌مهر هرازچندگاهی بازیکنان را متوقف و به آنها نکات تاکتیکی را گوشزد می‌کرد.

مهدوی‌کیا هم همراه تیم ذخیره‌ها فوتبال بازی می‌کردند.

گلرها هم زیر نظر مهدی حیدری مربی دروازه‌بانان تمرین می‌کردند اما امینی دروازه‌بان اصلی تیم ملی را بیش از همه تمرین می‌داد و روی شوت‌های از راه دور که یکی از ویژگی‌های مثبت بازیکنان نیجریه است، با او کار کرد.

بازیکنان پس از انجام تمرینات فوق، در گوشه‌ای از زمین حرکات زیگزاگی را انجام دادند و مهدوی‌کیا به عنوان لیدر آنها شروع‌کننده این تمرین بود. بعد از آن تعدادی از بازیکنان ذخیره به همراه سعید عزت‌اللهی، یوسف سیدی و امیر مظلوم که از نفرات اصلی تیم ایران هستند، تمرین ارسال سانتر و ضربه به سمت دروازه را کار کردند.

علی قلی‌زاده از یک طرف و مهدی مهدوی‌کیا از طرف دیگر برای این بازیکنان سانتر ارسال می‌کردند.

سایر بازیکنان هم در دو گروه زیرنظر دوستی‌مهر تمرینات تاکتیکی دیگری را انجام می‌دادند.

مهدوی‌کیا پس از دقایقی با بازیکنانی که زیر نظر او کار می‌کردند، تمرین زدن ضربات ایستگاهی با آنها کار کرد. مهدوی‌کیا شیوه زدن ضربات آزاد را به آنها یاد می‌داد. بعد از آن هم تمرین دادن پاس مورب و زدن شوت از پشت محوطه جریمه از دیگر برنامه‌های بازیکنانی بود که زیر نظر مهدوی‌کیا کار می‌کردند. او نحوه شوت زدن را مداوم به آنها یاد می‌داد.

در بخش پایانی دوستی‌مهر بازیکنان را به دو گروه کاور سفیدرنگ و بازیکنان زردپوش تقسیم کرد. این تقسیم‌بندی براساس بازیکنان هجومی و بازیکنان دفاعی صورت گرفته بود. بازیکنان هجومی به سمت دروازه حمله می‌کردند و بازیکنان دفاعی وظیفه خنثی کردن آن را داشتند. دوستی‌مهر در این بخش از تمرین به طور ویژه به بازیکنان دستورات تاکتیکی می‌داد. او در وقفه‌های نسبتاً بیشتر نحوه ایستادن بازیکنان در زمین و ساختار تیمی آنها را هماهنگ می‌کرد. این شرایط هم برای عناصر هجومی و تدافعی وجود داشت.

علی هزامی یکی از بازیکنانی بود که به دلیل درد از قسمت زانو در بخش پایانی تمرینات حضور نداشت و استراحت کرد.

این تمرین سنگین‌ترین و تاکتیکی‌ترین تمرین تیم ملی فوتبال نوجوانان پس از بازی با اتریش و پیش از بازی با نیجریه بود.

تمرین بعدی تیم ملی فردا به مدت ۴۵ دقیقه با برنامه‌ای سبک در ورزشگاه العین برگزار می‌شود. پیش از آن هم نشست خبری مربیان دو تیم نیجریه و ایران خواهد بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391