برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

باشگاه پرسپولیس: طرح شکایت به فیفا روی میز است

یکشنبه، ۱۹ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۶:۱۶ — گل

ما منتظر ابلاغ رأی هستیم و اگر کسر امتیاز تائید شود در صورت صلاحدید مدیریت باشگاه طرح موضوع در فیفا روی میز است.

تیم پرسپولیس

محمود سالارکیا معاون حقوقی باشگاه پرسپولیس درباره اینکه کمیته استیناف رأی کمیته انضباطی مبنی بر کسر یک امتیازاز این تیم را تائید کرده است،گفت:«در این مورد هیچ نامه‌ای به باشگاه پرسپولیس ابلاغ نشده و ما این خبر را از مراجع غیر رسمی و از طریق رسانه‌ها شنیدیم، در حالی که چنین مواردی باید از کانال‌های رسمی و از مراجع ذیصلاح اعلام شود.»

وی ادامه داد:« ما در لایحه خود، خواسته بودیم در بررسی پرونده، نماینده باشگاه نیز حضور داشته باشد و هر چند این امر اجباری نبود اما در فضای حسن نیت و وقتی هدف، اجرای قانون باشد، این اقدام می‌توانست انجام شود که چنین نشده است.بنابراینبا توجه به عدم ابلاغ و اعلام رسمی حکم، بنا را بر این می‌گذاریم که هنوز بحث کسر امتیاز قطعی نشده است اما اگر حکم نهایی همان باشد که شنیده شد، ما گزینه طرح موضوع در فیفا را روی میز داریم.»

سالارکیا در پاسخ به این سوال که آیا دستیابی به نتیجه در مراجع داخلی ناامید است، گفت:« همان طور که گفتم هنوز حکمی اعلام نشده است. مساله این است که اگر کمیته استیناف بخواهد حکم کمیته انضباطی را تائید کند در بند مورد اشاره (طبق حکم ابلاغ شده به باشگاه پرسپولیس)، اصلا کسر امتیاز وجود نداشته است. از سوی دیگر مرجع بالاتری که می‌توان در آن طرح اعتراض کرد، حکمیت است که تعریف شده اما وجود خارجی نداشته است. به هر حال ما منتظر ابلاغ رأی هستیم و اگر کسر امتیاز تائید شود در صورت صلاحدید مدیریت باشگاه طرح موضوع در فیفا روی میز است.»

وی ادامه داد:« در آئین نامه فیفا که باید در آئین نامه‌های داخلی فدراسیون‌ها لحاظ شود، برای چنین موردی، کسر امتیاز وجود ندارد و در اینباره پس از کسب تکلیف از مدیریت باشگاه، تصمیم‌گیری خواهد شد. ضمن آنکه در اینباره می‌تواند یک همکاری بین باشگاه‌ها شکل بگیرد که برای آن نیز آمادگی داریم.»

گفتنی است؛ در آئین نامه جدید انضباطی فدراسیون فوتبال که بنابر شواهد و قرائن موجود در نشست مجمع فدراسیون فوتبال تصویب شد، اما به تصویب آن خدشه وارد شد و هنوز ابلاغ نشده است، بحث کسر امتیاز به خاطر رفتار تماشاگران حذف شده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391