برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رویانیان: گزارش مالی فدراسیون فوتبال ابهام دارد

دوشنبه، ۶ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۳۳ — تسنیم

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: گزارش مالی فدراسیون فوتبال مبهم است.

محمد رویانیان پس از ترک جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال گفت: وقت نماز شد و من هم جلسه را ترک کردم. البته خیلی وقت بود که می‌خواستم از جلسه بیرون بیایم اما آقای کفاشیان در آخر گفت که ۵ دقیقه بمان تا به نتیجه برسیم اما وقتی دیدم جلسه به حاشیه رفته و نتیجه‌ای ندارد تصمیم گرفتم جلسه را ترک کنم.

وی افزود: وقتی چیزی از این جلسه متوجه نشدم و توفیقی نداشت؛‌ دیگر نماندم. تشکیل مجمع با برنامه بوده و زمان‌بندی شده اما ابهاماتی وجود داشت که ما به آن معترض بودیم. من و آقای عابدینی در بحث مالی و هزینه‌های فدراسیون معترض بودیم و در نهایت قرار شد آقای کفاشیان به صورت مکتوب گزارش‌ها را به ما بدهد.

رویانیان اظهار داشت: اینکه هزینه‌های فدراسیون حسابرسی شده یا نه را نمی‌دانیم و گزارشی ندیدیم اما به ذهن ما اینطور آمد که طبق تصویب مجمع فدراسیون باید در سال ۴۰ میلیارد خرج کند اما تا کنون ۶۳ میلیارد هزینه شده است. این را نمی دانیم که مجمع می تواند در تصویب بودجه و نظارت بر آن کاری کند یا نه اما کفاشیان قرار شده گزارش‌ها را به صورت مکتوب به ما بدهد.

وی درباره اعتراض اعضای مجمع به درخواست سند خوردن ساختمان باشگاه پرسپولیس به نام این باشگاه خاطرنشان کرد: خواستیم این ساختمان قدیمی و مسکونی که در یک کوچه قرار دارد را به نام باشگاه بزنند. اعتراض این بود که این ساختمان برای فدراسیون است و دادکان خریده است. دادکان که از جیبش هزینه نکرده و این ساختمان را از سوی فدراسیون برای پرسپولیس خریده و برای استقلال هم خریداری شده است. ما تقاضا داریم که سند این ساختمان از اسم شخص خارج شود و به اسم باشگاه پرسپولیس شود.

رویانیان اضافه کرد: آقای کفاشیان از من خواسته بود که ۵ دقیقه بنشینم تا رای گیری انجام شود اما وقتی من دیدم جلسه به حاشیه رفته و آقایان فریاد می‌زنند و به درخواست ما اعتراض می‌کنند تصمیم گرفتم از جلسه بیرون بیایم. منتقمی را هم فرستادم تا به جای من رای بدهد و حضور خودم در این جلسه هم فقط به خاطر احترام به مجمع بود.

وی درباره اینکه به عنوان مدیرعامل پرسپولیس به جلسه آمده بود یا مدیرعامل مستعفی است گفت: من به جلسه آمدم اما همچنان مدیرعامل مستعفی پرسپولیس هستم. علت استعفایم را هم نوشتم و قرار است هیئت مدیره در جلسه روز سه‌شنبه در این باره تصمیم بگیرد. حضور خودم در جلسه مشخص نیست و شاید روز سه‌شنبه کار داشته باشم.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس د باره حضورش در ورزشگاه در بازی با راه‌آهن تصریح کرد: روز گذشته هزاران نفر از هواداران پرسپولیس در ورزشگاه بودند و من هم به عنوان یک هوادار به ورزشگاه رفتم.

رویانیان در خصوص خریداری پرسپولیس توسط بابک زنجانی و اینکه این اتفاق خواهد افتاد یا نه، اظهار داشت: آقای زنجانی یکی از درخواست کنندگان خرید باشگاه پرسپولیس است و نامه رسمی هم به وزارت ورزش داده است. ما هم از وزارت ورزش خواستیم که یک کمیته تعیین صلاحیت تشکیل شود تا خریداران پرسپولیس و استقلال صلاحیت‌شان مشخص شود. آقای زنجانی به ورزش، فوتبال و همچنین پرسپولیس علاقه دارد و به نظرم هیچ ایرادی ندارد که بخواهد پرسپولیس را بخرد. پول او هم نقد است.

وی افزود: باشگاه پرسپولیس باید به صورت شراکتی واگذار شود که یکی از آنها آقای زنجانی است، یک بانک که مذاکراتی هم با آنها داشته‌ایم و شرکت پیشکسوتان پرسپولیس که عضو دیگری از خریداران باشند. همچنین سهم دیگری هم با شراکت چند شرکت خریداری شود تا قدرت بین این چند شرکت تقسیم شده باشد. دولت هم نظارتی هم روی بازیکنان پرسپولیس داشته باشد و ما می‌خواهیم این طرح نظارتی روی باشگاه پرسپولیس اعمال شود.

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس عنوان کرد: پیشکسوتان از همه مقدم‌ترند و مردم نیز آنها را قبول دارند. پیشکسوتان رابطه خوبی با هواداران دارند و دلشان برای پرسپولیس می‌سوزد. آنها باید سهمی در پرسپولیس داشته باشند و معتقدیم شراکت آنها با بقیه شرکت‌ها رابطه خوبی خواهد شد.

رویانیان با بیان اینکه قرار است پرسپولیس امسال واگذار شود، گفت: متاسفانه آقای صالحی امیری در مجلس رای نیاورد. ایشان یکی از موافقان این طرح بود و فکر می‌کنم با رای نیاوردن او ورزش ما یک سال عقب افتاد. امیدوارم وزیر جدید هر چه زودتر مشخص شود.

وی درباره اختلافش با اعضای هیئت مدیره پرسپولیس اظهار داشت: ما کاری به هیئت مدیره نداریم اما آنها باید به پرسپولیس کمک کنند. هیچ کمکی از سوی آنها دریافت نکردیم و نه کمک مادی دیدیم و نه کمک دیگری. ما هیچ اختلافی با هیئت مدیره نداریم اما نمی‌دانم چرا برخی‌ها از نتیجه نگرفتن ما خوشحال می‌شوند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادامه داد: این موضوع را نمی‌دانم که هیئت مدیره از استعفای من خوشحال شد یا نه، اما شاید بعضی‌ها خوشحال شوند که من استعفا کردم و بخواهم از پرسپولیس بروم.

رویانیان با اشاره به اینکه پیش از این به خاطر آلودگی‌های فوتبال به ورزش نمی‌رفت و چه شد که روز گذشته به ورزشگاه رفت، گفت: دیروز هم به خاطر آلودگی‌های فوتبال به ورزشگاه رفتم. دایی را محروم کردند و من دیدم او تنهاست. خواستم به ورزشگاه بروم و کنار او بنشینیم تا از سرمربی تیم حمایت کرده باشم.

وی درباره شعار هواداران پرسپولیس علیه قلعه‌نویی و متهم کردن سرمربی استقلال به رئیس مافیا بودن تصریح کرد: روز گذشته در ورزشگاه از جایم بلند شدم و از هواداران خواهش کردم به کسی توهین نکنند و علیه کسی شعار ندهند. ما هنوز نفهمیدیم رئیس مافیا کیست و از هواداران نیز خواهش می‌کنم احترام‌ها را حفظ کنند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه خیّر دومی که قرار بود پول خلعتبری را بدهد دیگر نیست، افزود: اگر آقای هدایتی کمک کند خوب است اما ما یک نکته جدید در خودمان پیدا کردیم و آن این است هر جایی که برای کمک گرفتن می‌رویم راه به روی ما بسته می‌شود و از آنها خواسته شده به من کمک نکنند.

رویانیان درباره اینکه چه کسانی این کار را می‌کنند، عنوان کرد: از اطرافیان باشگاه این کار را انجام می‌‌دهند و یک نفر خیلی مشتاق است که من نتیجه نگیرم. تلاش‌های گسترده‌ای هم شده است و انگار اطراف ما سیم‌خاردار کشیدند تا نه کسی سمت ما بیاید و نه ما به سمت کسی برویم.

وی در پاسخ به این سوال که شخصی که می‌‌گویید جمشیدی عضو هیئت مدیره باشگاه است، اظهار داشت: خیر، جمشیدی نیست.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره صدرنشینی این تیم پس از ۱۱۰ هفته تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم صدرنشین باقی بمانیم. این امیدواری تا پایان نیم فصل وجود دارد و اگر ما بتوانیم بازی آخرمان را ببریم صدرنشین باقی خواهیم ماند. البته بستگی به احتمالات دارد و در این راه فقط استقلال ما را تهدید می‌کند.

رویانیان در پایان درباره اینکه گفته شده اگر باشگاه‌ها صحبتی نکنند یک امتیاز کسر شده بازمی‌گردد، گفت: ما هم شنیدیم که اگر صحبت نکنیم امتیازها برمی‌گردد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391