برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رویانیان: از کریمی می‌خواهم پرسپولیس را همراهی کند،جواب تندی به آیت‌اللهی خواهم داد

سه‌شنبه، ۲۸ آبان ۱۳۹۲، ساعت ۱۴:۰۷ — فارس

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس از علی کریمی دعوت کرد این تیم را در دیدار با میلان همراهی کند.

محمد رویانیان

محمد رویانیان در ابتدای مراسم عقد قرارداد با اسپانسر دیدار پرسپولیس و میلان اظهار داشت: ما برای برگزاری چنین بازی چند ماه است که در حال پیگیری هستیم و در بخش اول از مسئولان میلان خواستیم نقطه نظراتشان را به ما ارائه کنند.

در بخش‌های بعدی به دنبال این مسئله بودم که برای این مسابقه اسپانسر پیدا کنم که خوشبختانه با شرکت کانون ایران نوین توافقاتی صورت گرفت و منجر به امضای قرارداد شد.

وی از برگزاری یک نشست خبری دیگر طی روزهای آینده خبر داد و گفت: انتخاب پیشکسوتان پرسپولیس را به نمایندگان آنها در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ سپردیم و قرار است امروز ظهر برای انتخاب نهایی کادر فنی و سرپرستی این بازی جلسه‌ای برگزار شود.

وی تأکید کرد: امیدوارم این مسابقه به بهترین شکل و با حضور بیش از صد هزار نفر برگزار شود که جا دارد از سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تشکر کنم که برای این مسابقه تلاش زیادی به خرج دادند.

رویانیان در پاسخ به این سؤال که قرار بود برای خداحافظی مهدوی‌کیا، هامبورگ به تهران بیاید و آیا خود مهدوی‌کیا موافق برگزاری این بازی است یا خیر، گفت: ما نماینده خود را به آلمان فرستادیم و مذاکرات نیز صورت گرفت و قراردادی هم امضا شد ولی در اینجا به صورت شفاف اعلام می‌کنم که مهدوی‌کیا درست در شرف برگزاری این مسابقه به دفتر من آمد و گفت من از شما که به فکرم هستید تشکر می‌کنم ولی هزینه برگزاری این بازی برای پرسپولیس زیاد است و هامبورگی‌ها مبلغ بالایی می‌خواستند ضمن آنکه مطمئن نیستم که آنها با تیم اصلی به تهران بیایند. از او پرسیدم اگر میلان را به تهران بیاوریم مشکلی نداری که مهدوی‌کیا گفت اتفاقا از این موضوع خوشحال می‌شود و پس از موافقت او با میلانی‌ها صحبت کردیم.

وی در خصوص اختصاص عواید این مسابقه به کودکان سرطانی گفت: این پول مستقیماً به خیریه می‌رود و اگر صد هزار یورو درآمد آن باشد ۴۰ درصد آن در مؤسسه خیریه‌ای در میلان خرج خواهد شد، ۶۰ درصد دیگر مربوط به پول هواپیما، هزینه رفت و‌ آمد تیم‌ها و اختصاص به بازیکنان دارد چون مثلا پیشکسوتان میلان با ۳-۴ هزار یورویی که به آنها تعلق می‌گیرد پول بنزینشان را در ایتالیا به دست می‌آورند!

رویانیان با اشاره به این موضوع که آیا امکان حضور بانوان در این مسابقه وجود دارد یا خیر، گفت: ما تصمیم‌گیرنده نیستیم و این پیشنهادمان را دادیم. به نظرم این درخواستی است که مطرح شده ولی برگزارکنندگان و استادیوم آزادی آمادگی این کار را ندارند. حضور بانوان در این بازی یک شعار است چون فکر نمی‌کنم امکانات و صندلی برای حضور بانوان در استادیوم وجود داشته باشد. ابتدا بهتر است دوستان بلیت‌فروشی‌شان را درست کنند و مثلا اگر همسر و خواهر خود من به ورزشگاه برود کجا باید مستقر شود.

خبرنگاری پرسید بهتر نبود این بازی را زمانی برگزار می‌کردید که تیم اصلی پرسپولیس درگیر بازی با تراکتورسازی نبود که رویانیان گفت: ما از این موضوع ناراحتیم اما دو تاریخ پیشنهادی داشتیم، یکی از آنها به عاشورا می‌خورد که ما همه عزادار حسین (ع) بودیم و وقت بعدی هم در اسفند ماه می‌خورد که خیلی طول می‌‌کشید، ناچار شدیم ۷ آذر را انتخاب کنیم که البته اگر دست ما بود این تاریخ را انتخاب نمی‌کردیم.

وی در خصوص اینکه آیا دایی در این مسابقه حضور پیدا می‌کند یا اینکه صبح روز بازی با تیمش به تبریز می‌رود، گفت: اگر اجازه بدهید در این خصوص نزدیک بازی صحبت کنم. دایی از من فرصت خواست که تصمیم بگیرد اما ما می‌خواهیم هاشمیان، باقری و مهدوی‌کیا در این بازی با هم خداحافظی کنند.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که آیا اختلافات اخیرتان با علی کریمی باعث نشده که نام این بازیکن از قلم بیفتد، گفت: باشگاه پرسپولیس برای رویانیان نیست و هر کس که با من مخالف باشد دلیل بر آن نمی‌شود که او را نادیده بگیریم، درود بر مخالفان من ولی از کریمی تقاضا می‌کنم که به اینجا بیاید و از پیشکسوتان هم خواستم که دور من را خط بکشند و توجهی به رابطه‌های من نداشته باشند. ما کارگر پرسپولیس هستیم و از کریمی درخواست می‌کنیم که برای این بازی تیمش را همراهی کند.

به گزارش فارس، محمد رویانیان بعد از نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: ایتالیایی‌ها ستاره‌ها و چهره‌هایی هستند که مردم ایران دوست دارند آنها را ببیند به نظرم فوتبال قشنگی می‌شود و شور و نشاط را به جامعه تزریق می‌کند. این بازی ارتباط ما با فوتبال ایتالیا و اروپا را بهتر می‌کند و از نظر فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برای ما خوب می‌شود.

رویانیان در خصوص برنامه‌های فرهنگی که برای پیشکسوتان میلان در نظر گرفته شده ادامه داد: برای آنها موسسه محک را در نظر گرفته‌ایم و قرار است بخشی از هزینه‌های بچه‌های بی‌سرپرست را از سود این مسابقه پرداخت ‌کنیم آنها بخشی از این پول فرهنگی را قرار است در کارهای خیریه مصرف کنند. این کارها ارزشمند است.

مدیرعامل پرسپولیس درباره زمان حضور پیشکسوتان میلان در تهران گفت: آنها چهارشنبه بعد از ظهر به ایران می‌آیند.

رویانیان درباره هزینه برگزاری این دیدار هم ادامه داد: مجموع کل هزینه‌ها نزدیک به ۲۰۰ هزار یورو می‌شود که شامل هواپیما و هزینه اسکان آنها می‌شود. امیدوارم اتفاقی بیفتد و همه مسئولین و مردم دست به دست هم بدهند تا شرکت‌های همانند ایران نوین وارد این کارها شوند.

وی در خصوص جلسه دیروزش با مهدی تاج رئیس سازمان لیگ مبنی بر گران شدن بلیت این بازی هم ادامه داد: هنوز تصمیمی برای گران شدن بلیت این بازی نگرفته‌ایم و فعلا قرار است با همان قیمت بلیت عادی این بازی برگزار شود.

مدیرعامل پرسپولیس درباره اینکه بعضی از پیشکسوتان پرسپولیس بگویند اگر این بازی برگزار شود شاید بعد از آن حرف و حدیث‌هایی هم اضافه شود، افزود: الان هزینه کرده‌ایم و امید ما این است که پول آن دربیاید از طرفی دیگر بازی می‌کنیم تا نشاط ایجاد شود. اینها همه هزینه دارد حالا این وسط یک سری راضی می‌شوند و یکسری حرف می‌زنند ما به این مسائل عادت داریم در این دوسال یک سری این طور می‌گویند این حرفها مهم نیست برای ما شاد کردن هواداران و تکان خوردن فوتبال مهم است.

وی ادامه داد: مهم این است که خیلی پشکسوتان باغیرت پرسپولیس صدایشان درنمی‌آید و هدفشان این است که با هم باشند چرا که ما قصد داریم شب قبل از بازی بامیلان پیشکسوتان را پرسپولیس را هم به اردو ببریم تا برایشان هتل گرفته‌ایم. پشکسوتان ما هم قرار است به هتل بروند و شب قبل از بازی با هم باشند و همدیگر را ببینند. قرار است ما هم کارهای فرهنگی خوبی برای پیشکسوتان در هتل انجام دهیم چرا که جو خوبی می‌شود. شما حساب کنید پیشکسوتان و بزرگان پرسپولیس در هتل با هم باشند و فردا با هم یک بازی خوب برگزار کنند. ۱۰۰ هزار هوادار به ورزشگاه می‌آیند و اینکارها پشکسوتان ما را زنده و احیا می‌کنند.

رویانیان در خصوص اینکه اگر فردای آن بازی با علی پروین کله پاچه می‌خورد افزود: کله پاچه هم می‌خورم البته اگر علی پروین به من بدهد.

مدیرعامل پرسپولیس در پاسخ به سؤالی درباره تنش‌های به وجود آمده میان کریمی و باشگاه پرسپولیس گفت: اینجا جای این سؤالها نیست شما دلتان می‌آید این همه زحمت برای این بازی کشیده شده با این سؤالات آنها را خراب کنید؟ این سوالات باعث حاشیه می‌شود. ما علی کریمی را دعوت می‌کنیم او یک پرسپولیسی است دعوای من و کریمی ملاک نیست چرا می‌خواهید با این سوالات تیم را به حاشیه ببرید.

رویانیان در باره اینکه گفته می‌شود از داوران پیشکسوت برای این بازی استفاده خواهد شد، اظهار کرد: ما نامه‌ای برای آقای تاج نوشته‌ایم تا از کمیته داوران برای این بازی یک داور و کمک داوران آن را انتخاب کنند. ما به داوران خودمان هم در این بازی تقدیر می‌کیم اگر خودشان تشخیص دهند که در این بازی از داوران پیشکسوت استفاده شود به نظرم کار زیبایی خواهد شد. حتی اگر محسن قهرمانی هم داور این بازی باشد مشکلی برای ما نیست. الان این موضوع یک موضوع ملی است و نباید با کارهایی آن را زشت کنیم. نمی‌خواهیم حتی یک نقطه تاریک در آن باشد.

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص صحبت‌های هادی آیت‌اللهی نائب رئیس فدراسیون فوتبال که گفته بود به رویانیان ارتباطی ندارد که این صحبت‌ها را می‌کند، گفت: ما بعدا جواب آیت‌اللهی را می‌دهیم بعدا جواب تندی به او خواهم داد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391